Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļi uz plakana jumta: kas jāņem vērā

Saules paneļi uz plakana jumta: kas jāņem vērā

11. Aug. 2022

Latvijā ir pietiekoši daudz māju, kurām jumts ir plakans.

Vai uz tiem arī var uzstādīt saules paneļus?

Īsā atbilde – jā, var!

Garākai atbilde atlikušajā blogā. Ieskaties, ja Tavai mājai ir plakans jumts un apsver iespēju uzstādīt saules paneļus.

Blogā apskatīsim:

I Plusus, ko sniedz saules paneļu uzstādīšana uz plakana jumta;

II Faktorus, ko ņemt vērā, lai pārliecinātos, ka paneļi tiks uzstādīti kvalitatīvi.

I Plusi saules paneļu uzstādīšanai uz plakana jumta: 

Saules paneļu uzstādīšanai uz plakana jumta ir pat ļoti labas priekšrocības, salīdzinot ar slīpu jumtu.

Pāris no tām:

1. Iespējams novietot paneļus pret ražīgāko debespusi.

Ja slīps jumts neatstāj daudz izvēļu, kur uzstādīt saules paneļus (Izņemot, ja tas ir vairākās plaknēs – apskati piemērus šeit), uz plakana jumta iespējams uzstādīt saules paneļus, tos pagriežot pret labāko debespusi, nevis to, kas ir pieejama.

Tā ir liela priekšrocība paneļu ražībai – lielāka iespēja, ka tie Jums atmaksāsies ātrāk un ražos labāk.

2. Iespējams precīzi pielāgot saules paneļu uzstādīšanas leņķi. 

Ne tikai debespuses, arī leņķis, kādā tiek uzstādīti saules paneļi, ir būtisks visas saules paneļu sistēmas ražībai. Ar plakana jumta stiprinājumiem šo leņķi iespējams regulēt pavisam ērti un parocīgi.

3. Vēl neuzkrītošāks Jūsu mājas ainavas papildinājums

Ja mājas jumts atrodas pietiekoši augstu, saules paneļus nemaz no mājas pagalma nevarēs pamanīt. Tiem mājas saimniekiem, kuriem ir svarīgi, ka paneļi nav uzkrītoši, parasti patīk šī priekšrocība.

4. Laba ventilācija

Pretēji populāram uzskatam, saules paneļi īstenībā vislabāk spēj ražot, kad nav pārāk uzkarsuši. Stiprinājumi, kurus izmantojam plakaniem jumtiem, ļauj vējam brīvi plūst gar paneļiem, līdz ar to, vasarās saules paneļi neuzkarsīs tik ļoti, kā tas varētu notikt ar paneļiem, kas ir uzstādīti uz slīpa jumta un atrodas tuvāk pašam jumtam.

II Faktori, ko ņemt vērā, PIRMS uzstādi saules paneļus uz plakana jumta:

Protams, saules paneļu uzstādīšana uz plakana jumta nav tikai rožu ziedlapiņām klāts pasākums. Ir arī svarīgi punkti, kurus vērts pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka saules paneļi uzstādīti kvalitatīvi.

Jau iepriekš rakstījām par to, ka cena noteikti nav svarīgākais faktors tajā, cik izdevīgi Jums ir uzstādīt paneļus

Svarīgākais ir tas, cik ātrā laikā kopējā saules paneļu sistēma Jūsu mājsaimniecībai atmaksāsies un sāks pat pelnīt. (Ar pelnīšanu šeit domājam tādu ražību no saules paneļiem, lai to uzstādīšanas izdevumi laika gaitā tiktu atpelnīti ar lielu uzviju). 

Zemāk ir faktori, par kuriem noteikti iesakām padomāt, pirms uzstādāt paneļus.

1. Jumta kravnesība un segums

Stiprinājumi, kurus izmanto saules paneļu uzstādīšanai uz plakana jumta, sver vairāk, līdz ar to, ir būtiski, ka jumta konstrukcijas spēs panest saules paneļu sistēmu, un to droši turēs gadiem.

Arī jumta segums, īpaši biznesa ēkām, uz plakaniem jumtiem dažos gadījumos ir tāds, ka uz tiem saules paneļus uzstādīt nebūtu prātīgi. To sīkāk izstāstīs mūsu speciālists sarunā ar Jums – piesakāties tai šeit.

2. Vēja “paradumi” uz jumta

Tas, ka vējš karstākajās vasaras dienās atvēsina saules paneļus, palīdzot tiem strādāt ražīgāk, ir priekšrocība. Lai šī priekšrocība nekļūtu par mīnusu, mājām ar plakaniem jumtiem, pirms paneļus uztāda, ir jāpievērš īpaša uzmanība vēja “uzvedībai” virs Jūsu jumta.

Ņemot vērā vēja biežāko virzienu, spēku un citus faktorus, speciālisti piemeklēs atbilstošākos stiprinājumus un tos uzstādīs labākajā veidā, lai vējam ir, kur vēdināt paneļus, taču, lai vienlaikus saules paneļi ar visiem stiprinājumiem lielākajās vētrās joprojām droši stāv uz vietas.

3. Aprēķini novietojumam un leņķim pret debespusēm

Iepriekš blogā noskaidrojām, ka gan leņķis, gan debespuse, pret kuru uzstāda saules paneļus, būtiski var ietekmēt saules paneļu ražību ilgtermiņā. Nezinot, kāds būtu piemērotākais leņķis un debespuses, lai sasniegtu lielāko ražību, Jūs ar tiem pašiem paneļiem gluži vienkārši spēsiet nosegt mazāku daļu no gada elektroenerģijas patēriņa, un var nākties vilties ātrumā, kādā paneļi Jums atmaksājas. 

Tāpēc tiem īpašniekiem, kuru mājas jumts ir plakans, iesakām vērsties pie speciālista, kurš spēs Jums šos aprēķinus veikt un zinās, kam pievērst uzmanību, lai Jums gadu gaitā ir lielākais ieguvums.

4. Saules paneļu uzstādīšanas kvalitāte

Vienkārša iemesla dēļ! Ja no slīpa jumta lietusūdens diezgan ātri notek, uz plakana jumta tam ir lielāks risks sakrāties.

Līdz ar to, saules paneļu uzstādīšana uz plakana jumta ir vairāk pakļauta riskam, ka jumts sāks tecēt, nekā uz slīpa jumta – ja saules paneļi nav uzstādīti kvalitatīvi.

Vienmēr pārliecinieties, ka tie cilvēki, kas Jums paneļus uzstādīs uz jumta, zina, ko dara.

Ir daudz citu knifu saules paneļu uzstādīšanai uz plakana jumta. Kādi tie ir, un cik ātri visefektīvākā saules paneļu sistēma atmaksātos tieši Jums – uzzināt pēc sarunas ar Energrid (iepriekš veikals.energrid.lv) konsultantu!

Vēlaties zināt citus knifus efektīvai saules paneļu uzstādīšanai? Sekojat mums Facebook un Linkedin!