Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules parki Latvijā: 3 pieredzes stāsti

Saules parki Latvijā: 3 pieredzes stāsti

12. Oct. 2023

Saules parki Latvijā ar katru gadu pieaug skaitā un apjomā. Iemesls ir vienkāršs – mūsdienu biznesa vidē uzņēmumi meklē ilgtspējīgas enerģētikas risinājumus.

Tie, kuri vēl tikai apsver ideju par saules parka uzstādīšanu sava biznesa, organizācijas vajadzībām, visbiežāk tikai priecājas par iespēju redzēt, kā to jau ir izdarījuši citi. Tieši Latvijā, nevis ārzemēs – jo katrā valstī, kā zināms, ir pavisam citi apstākļi, nosacījumi. 

Savukārt mēs, “Saulesparki.lv” jeb SIA “EnerGrid” ir priekšplānā saules paneļu uzstādīšanā Latvijā.

Tāpēc jau gadiem regulāri papildinām mūsu paveikto projektu sadaļu ar dažādiem jauniem projektiem, lai Jūs varētu gūt iedvesmu savam saules paneļu parkam.

Pēdējās trīs publikācijas mūsu Projektu sadaļā ir tieši biznesa, organizāciju vajadzībām uzstādīti saules parki.

Šie projekti demonstrē mūsu spēju izpildīt solījumu, nodrošinot kvalitatīvu saules enerģijas risinājumu uzņēmumiem. 

Tāpēc šajā bloga ierakstā iepazīsimies ar šiem trīs saules parku projektiem, ko mēs esam veikuši mūsu klientiem. 

Ieskaties, kā dažādi uzņēmumi un iestādes kopā ar “Saulesparki.lv” veicina zaļāku nākotni Latvijā!

1. 125.1 kW saules parks: Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnika Mežaparkā

Drona foto ar saules paneļiem, kas uzstādīti uz Dr. Mauriņa klīnikas jumta Mežaparkā ar kopējo jaudu 125kw

Nesen atvērtā, Latvijas Arhitektūras Gada balvai nominētā  Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnika Mežaparkā ir viena no modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām visā Eiropā. 

Gadā tā apkalpo tūkstošiem klientu, tās prasmīgajiem ārstiem ik dienas izmantojot pasaules līmeņa tehnoloģijas. 

Tās izveidei tika veltīta liela rūpība no projektu autoru –  SIA “DIDRIHSONS ARHITEKTI” – puses.

Līdz ar to, loģisks solis ir bijis nodrošināt klīniku ar mūsdienīgu, zaļu un atjaunīgu elektroenerģijas ieguves veidu – saules enerģiju. 

SIA “EnerGrid” jeb veikals.energrid.lv komanda veica pilnu saules parka izstrādes procesu no A līdz Z, uzstādot saules parku ar 125.1 kilovatu (kW) jaudu. Projekts tika pabeigts 2023. gada augusta beigās, un saules paneļi Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnikā jau ražo elektrību.

2. 372 kW Saules parks SIA “Benūžu Enerģija” vajadzībām

Saules parka "Benūžu enerģija" foto no augšas tieši virs saules paneļiem

“Benūžu Enerģija” SIA atrašanās vietai ir vēsture, ar kuru Latvijā var lepoties retais. Pirmā publikācija par šo vietu Rīgas apkaimes kartē ir pieejama tālajā 1634. gadā! 

Kā Jums šķiet, vai “Benūžu” mājas saimnieki tajā laikā varēja uzdrošināties sapņot, ka kādu dienu saules siltumu (enerģiju) varēs pārveidot kādā citā pārvietojamā lielumā (elektrībā)? 

To mēs nezinām, taču ģimene, attīstība un ilgtermiņa domāšana ir tās vērtības, kas ir palikušas par vietas saimnieku stūrakmeņiem. 

Tieši tāpēc “Benūžu Enerģija” SIA ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots kā viens no ģimenes ilgtermiņa ieguldījumu stratēģijas virzieniem. 

Uzņēmuma saimnieki par saules enerģijas lietderīgumu pirms tam pārliecinājās paši. Viņi kā privātpersonas jau 8 gadus bija novērtējuši priekšrocības un iespējas, ko dod saules siltums (kolektori) un vairāk kā 3 gadus – arī elektrības ražošanu ar saules paneļiem.

Ideja par saules parka izveidi saimniekiem radās, vēl pat nezinot par gaidāmajiem ģeopolitiskajiem satricinājumiem. Tas ļauj uzskatīt, ka lēmums par saules elektrostacijas (SES) parka izveidi ir gudrs un pārdomāts solis. 

Lai ģimenes uzņēmuma mērķus īstenotu, sadarbībā ar SIA “EnerGrid” jeb veikals.energrid.lv, tika izveidots 372 kW saules parks uz zemes. Ideju un mērķi finansiāli palīdzēja īstenot uzņēmuma finanšu partneris AS “LPB Bank”.

3. 61.4 kW saules parks: Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Pārtikas institūts 

jelgava-lbtu-saules-parks-1

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Pārtikas institūts (iepriekš Pārtikas tehnoloģijas fakultāte)  ir moderns pārtikas studiju un pētniecības centrs Jelgavā.  

Savu 75 gadu darbības laikā Pārtikas institūts var lepoties ar vairāk nekā 6000 absolventu. No tiem daudzi ir izveidojuši dažādus atpazīstamus, inovatīvus pārtikas produktu zīmolus (piemēram, “Rūdolfs”), kā arī devuši nozīmīgu artavu pasaules līmeņa pētniecībā pārtikas jomā.  

Inovācijas un nemitīga attīstība ir būtiskas institūta vērtības.  

Tāpēc arī tika pieņemts lēmums par saules parka uzstādīšanu ar SIA “EnerGrid”, lai institūts spētu sevi nodrošināt ar modernu, videi draudzīgu elektroenerģiju.  

SIA “EnerGrid” jeb veikals.energrid.lv veica pilnu servisu saules paneļu uzstādīšanā – projektēšanu, uzstādīšanu, nodošanu tīklā.  

Kā rezultātā uz institūta ēkas jumta Jelgavā, Rīgas ielā SIA “EnerGrid” uzstādīja 61.4 kW saules paneļu sistēmu ar 135 paneļiem. Gadā tā saražos 58 622 kWh elektroenerģijas un samazinās “oglekļa pēdu” par 27 547 kg CO2 izmešu gadā. 

Saules parki Latvijā: kopsavilkumā

SaulesParki.lv speciālisti darbojas pie uzņēmuma auto

Vairums uzņēmumu var izmantot saules paneļu sniegtās priekšrocības daudz labāk, nekā, piemēram, mājsaimniecības. 

Ko ar to domājam? 

Uzņēmumi, organizācijas visbiežāk strādā dienas saulainajā daļā. 

Tas nozīmē, ka saules paneļu saražoto elektroenerģiju iestādes patērēs izdevīgākajā veidā – tad, kad saules paneļi ražo. Par elektrību tādā gadījumā nemaksājot neko.

Nerunājot par iespēju uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas un izmantot to kā lielisku klientu piesaistes veidu vai arī pat gūt papildus ienākumus, tā vēl vairāk palielinot atdevi no investīcijām.

Savukārt saules parka uzstādīšana savā īpašumā elektroenerģijas tirgošanai ir veids, kā palīdzēt tiem uzņēmumiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar uzstādīt saules parku, tikt pie dabai draudzīgākas, izdevīgākas enerģijas. Tā ir investīcija, kura sevi atpelna.

Vienalga, vai celti savam pašpatēriņam vai elektroenerģijas pārdošanai, saules parki ir ekonomisks un ilgtspējīgs enerģētikas risinājums uzņēmumiem un organizācijām Latvijā. 

Tas ļauj samazināt enerģijas izmaksas, paaugstināt enerģētikas neatkarību un veicināt zaļāku uzņēmuma tēlu, kas palielina uzņēmuma vērtību klientu un partneru acīs.

Skatoties lielākā mērogā, saules parki arī palīdz mums virzīties uz zaļāku, klimatam neitrālāku vidi visā Eiropā. 

“Saulesparki.lv” ir lepni par savu lomu, veicinot tīrākas enerģijas izmantošanu Latvijā. Mēs turpināsim strādāt pie jauniem un inovatīviem projektiem, lai palīdzētu vēl vairāk uzņēmumu pievērsties saules enerģijai. 

Paldies, ka sekojat mūsu ceļojumam; kopā mēs veidosim gaišāku un zaļāku nākotni!

P.S. Ja Jūs interesē saules parki uzņēmējdarbībai, sekojiet veikals.energrid.lv LinkedIn!