Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļu apdrošināšana – viss svarīgākais

Saules paneļu apdrošināšana – viss svarīgākais

09. Jun. 2023

Saules paneļu apdrošināšana – svarīgākais par to esošiem un topošiem saules paneļu sistēmas saimniekiem!

Blogā lasi:

 • Kāpēc visbiežāk cilvēki izvēlas saules paneļu apdrošināšanu;
 • Kas ir iekļauts kvalitatīvā saules paneļu apdrošināšanā;
 • Kas nav iekļauts pat viskvalitatīvākajā saules paneļu apdrošināšanā;
 • Ar ko atšķiras mājokļa apdrošināšana no saules paneļu apdrošināšanas.

Sāksim ar pirmo tematu – kāpēc to izvēlas iegādāties apdrošināšanu saules paneļu sistēmām gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējdarbībā.

Saules paneļu apdrošināšana: kāpēc saimnieki to izvēlas?

Gan mājsaimniecību saimnieki, gan uzņēmējdarbības ēku īpašnieki visbiežāk izvēlas apdrošināt saules paneļus šo piecu iemeslu dēļ:

 1. Aizsardzība no negaidītiem bojājumiem: Saules paneļi var tikt bojāti dažādu neparedzētu iemeslu dēļ – piemēram, spēcīgas krusas, vētras, dzīvnieku, kā arī zādzību mēģinājumu rezultātā. Saules paneļu apdrošināšana var nodrošināt aizsardzību pret šādiem bojājumiem un arī zaudējumiem, kas rodas līdz brīdim, kad sekas ir novērstas.
 2. Saules paneļu kā investīciju aizsardzība:  Saules paneļi ir nozīmīga investīcija uz 25-30 gadiem. Tā vidēji atmaksājas 6-7 gados, un turpmāko darbības laiku saules paneļu investīcijai vajadzētu strādāt jau ar “+” zīmi. Saules paneļu apdrošināšana var aizsargāt šo investīciju no jebkādiem iespējamiem zaudējumiem un papildus izdevumiem, kas atmaksāšanās laiku neparedzētu notikumu dēļ var paildzināt. Kas vēl labāk – kvalitatīva saules paneļu apdrošināšana (sk. zemāk) sedz visus zaudējumus arī tajās elektrības izmaksās, kas rodas, kamēr nomaina vai salabo kādu no komponentēm.
 3. Izdevīgi remonti: Ja saules paneļi tiek bojāti – vizbiežāk iepriekšējo, neparedzēto iemeslu dēļ – remonta vai komponenšu aizstāšanas izmaksas, ja garantija ir beigusies vai nesedz to, kas konkrētajā situācijā nepieciešams, var būt augstas. Saules paneļu apdrošināšana var palīdzēt segt šīs remonta izmaksas, padarot to par izdevīgu risinājumu.
 4. Miers prātam: Ir saimnieki, kuri ļoti augstu novērtē mieru, ko dod apdrošināšana. Jo, Zinot, ka jūsu saules paneļi ir apdrošināti, nav jāuztraucas par negaidītā remonta finansiālo slogu.
 5. Papildus garantijas: Ir saules paneļu apdrošināšanas polises, kas var uzlabot ražotāja garantiju, nodrošinot papildu aizsardzību un drošības segumu.

Kas ir iekļauts kvalitatīvā saules paneļu apdrošināšanā? Lasiet nākošajā sadaļā.

Kas ir iekļauts kvalitatīvā saules paneļu apdrošināšanas polisē

saules-panelu-apdrosinasana-kas-ieklauts-polise

Labākā saules paneļu apdrošināšana ir tāda, kas 

 • sedz zaudējumus visām saules paneļu sistēmas komponentēm. Ne tikai saules paneļiem, bet arī invertoram, stiprinājumiem, saistītajām komunikācijām un akumulatoriem.
 • nodrošina iepriekšminēto papildus garantiju (jeb – garantijas pagarināšanu) visām saules paneļu sistēmas komponentēm.
 • sedz elektrības izmaksas, kuras rodas, kamēr tiek labota kāda no saules paneļu komponentēm (jeb – elektrības pirkuma apdrošināšana).
 • Ir viegli uztverama – tas nozīmē, ka, lasot līgumu, Jūs neslīksiet dokumentu kaudzē un sapratīsiet, kas tiek segts un kas ne.
 • lēmumu par atlīdzības izmaksu, kā arī pašu izmaksu veic ātri. Tas daudziem saimniekiem jau zināms no cita veida apdrošināšanas polišu iegādes. Ne tikai polises cena ir svarīga, taču tas, vai un cik ātri Jūs saņemsiet naudas atmaksu.

Mēs, veikals.energrid.lv, saviem klientiem iesakām un piedāvājam Balcia saules paneļu apdrošināšanu. 

Jo tas pašlaik ir unikāls piedāvājums Latvijā, kas iekļauj visus iepriekšminētos faktorus un vēl citus labumus (piesakieties konsultācijai, ja vēlaties uzzināt vairāk vai saņemt piedāvājumu).

Kas nav iekļauts saules paneļu apdrošināšanā

saules-panelu-apdrosinasana-kas-nav-ieklauts-polise

Tā, kā saules paneļu apdrošināšana palīdz mazināt neparedzētos riskus un paildzināt garantiju, ir svarīgi arī saprast, kas neietilpst pat kvalitatīvākajā piedāvājumā.

Saules paneļu apdrošināšana nesedz, piemēram:

 • saules paneļu sistēmas komponenšu nomaiņu vai aizvietošanu, ja konstatētais bojājums ir garantijas gadījums;
 • izdevumus, kas radušies dabiskā nolietojuma vai korozijas dēļ;
 • Izdevumus, kas rodas, piemēram, tīrot saules paneļus, un citos apkopes darbos;
 • izdevumus, kas rodas, jo saules paneļi ir uzstādīti neatbilstoši oficiālajām valstī noteiktajām prasībām, kā arī ražotāja instrukcijām (No šī ir iespējams izvairīties, jau sākumā izvēloties kvalitatīvu saules enerģijas sistēmas uzstādītāju).

Precīzus noteikumus, protams, izlasīsiet pie apdrošinātāja.

Ar ko atšķiras mājokļa apdrošināšana no saules paneļu apdrošināšanas?

Ir saimnieki, kuri, lasot šo blogu, visticamāk jau ir nodomājuši: “Kā tad ar mājokļa apdrošināšanu?”

Konkrētas atšķirības, protams, atšķiras no piedāvājuma uz piedāvājumu, taču šeit aprakstīsim divas svarīgākās:

Dati polises sagatavošanai, kurus ņem vērā

Aprēķinot mājokļa apdrošināšanas polises lielumu, ņem vērā tādas detaļas, kā konkrētās mājas vecumu, materiālu, no kā būvēta māja, kā arī citus faktorus.

Saules paneļu apdrošināšana, savukārt, ņem vērā faktorus, kas tieši attiecas uz saules paneļu sistēmu – tās jaudu, saules paneļu siaktu, novietojumu u.c.

Izdevumi, ko sedz konkrētā polise

Izvēloties apdrošināšanu, ir jāpievērš uzmanība tam, kādas izmaksas segs konkrētā polise.

Mājokļa apdrošināšana visbiežāk nesedz elektrības pirkšanu, laikā kurā Jūs novēršat saules paneļu sistēmas bojājumu vai traucējumus. Taču saules paneļu apdrošināšana to sedz. 

Tāpat arī tikai saules paneļu apdrošināšana sedz ražotāja garantijas pagarinājumu saules paneļiem un citām sistēmas komponentēm, ko mājokļa apdrošināšana visbiežāk nesedz.

Noslēgumā – pareiza saules paneļu apkope

saules-panelu-risinajumi-2023

Kā visiem zināms, labākās zāles teju ikvienā jomā ir profilakse. Tāpat arī saules paneļu sistēmas lietošanā.

Lai arī apdrošināšana sniedz miera sajūtu un drošību negaidītos brīžos, pareiza, rūpīga saules paneļu uzturēšana visas tās darbības laikā ir tikpat svarīga.

Šeit ir daži labākie veidi, kā uzturēt savus saules paneļus:

 1. Saudzīga tīrīšana: Putekšņi un netīrumi var uzkrāties uz saules paneļiem un pamatā tos noskalo lietus, ar to pietiek. Tai pat laikā, ja dzīvojat zemes ceļa tuvumā ar lielu satiksmi, vai Jūsu īpašumam blakus ir augu lauks, kas rada pamatīgus putekšņus, būs nepieciešama tīrīšana. Atgādinām, ka pat šļūtene ar lielu spiedienu var saules paneļos radīt mikro plaisas, kas var saīsināt saules paneļu mūžu. Tāpēc noteikti, ja izvēlaties tīrīt paneļus, tas ir jādara saudzīgos veidos.
 2. Regulāra pārbaude: Regulāra saules paneļu pārbaude var palīdzēt Jums agrīnā stadijā atrast jebkādas problēmas un tās novērst. Vismaz 1-2 reizes vasaras sezonā pārbaudiet savus saules paneļus un pārliecinieties, ka visi savienojumi ir droši, ka uz paneļiem nav plaisu, ka invertors darbojas pareizi.
 3. Apkārtējo koku uzraudzība: Ja netālu no saules paneļiem aug koki, pārliecinieties, ka turpmāko 25 gadu laikā tie paneļus neaizēno. Ēna var ievērojami samazināt paneļu ražošanas elektrības daudzumu, tāpēc ir svarīgi tos turēt tiešā saules gaismā, cik vien iespējams. Īpaši, ja saules paneļus esat uzstādījuši uz jumta, to var ilgtermiņā nepamanīt, līdz saules paneļi sāk ražot ievērojami mazāk. Tāpat arī laicīgi parūpējieties par tādu zaru apzāģēšanu, kuriem spēcīgākās vētrās ir risks nolūzt paneļu tuvumā.
 4. Uzraugiet Jūsu enerģijas ražību: Sekojiet līdzi saules paneļu sistēmas enerģijas ražībai, lai pārliecinātos, ka tā ražo vēlamo (plānoto) elektrības daudzumu. Ja esat mūsu klients, to varat izdarīt ērtajā aplikācijā. Īpaši svarīgi uzraudzīt ražību ir vasaras sezonā – jo tā ir lielākā. Ja jūs pamanāt ievērojamu samazinājumu ražībā, tā var būt pazīme, ka jūsu paneļos vai inverterī ir problēma, kas jārisina. 

Novēlam ražīgu saules paneļu mūžu un ceram, ka blogs palīdzēja atbildēt uz svarīgākajiem jautājumiem par saules paneļu apdrošināšanu.

Palikuši neatboldēti jautājumi par apdrošināšanu vai saules paneļu uzstādīšanu? Piesakieties konsultācijai, palīdzēsim!

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.