Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

7 faktori izdevīgākai saules paneļu uzstādīšanai

7 faktori izdevīgākai saules paneļu uzstādīšanai

29. Apr. 2022

Interese par saules paneļu uzstādīšanu privātmājām un biznesam šobrīd Latvijā ir milzīga.

Arī valsts atbalsts pieaug – VARAM, piemēram, jau ir palielinājuši atbalsta apjomu saules paneļu uzstādīšanai no 20 milj. uz 30 milj. Pieejams arī ALTUM atbalsts saules paneļu uzstādīšanai.

Tas saules paneļu uzstādīšanas cenu padara daudz pieejamāku, un vairākiem saules paneļu uzstādītājiem ir izveidojušās rindas.

Līdz ar pieprasījumu, palielinās arī piedāvājums, un visā informācijas gūzmā, lielajā piedāvājumu klāstā var apjukt.

Tādā gadījumā bieži vien var gribēties vienkārši iegādāties lētāko variantu.

Tai pat laikā, saules paneļi ir ilgtermiņa investīcija, tāpēc ir būtiski neiekrist uz šo vilinošo “lētāk” solījumu.

“Lētāk” ne vienmēr ir “izdevīgāk”.

Kāpēc, un kādus faktorus apsvērt, lai izvēlētos izdevīgāko piedāvājumu, jeb – tādu, kurā saules paneļi atmaksājas ātrāk, un ir vismazākais risks papildus negaidītām izmaksām ilgtermiņā?

Zemāk aicinām iepazīties ar 7 faktoriem, kurus vienmēr ir vērts pārbaudīt, pirms ar kādu slēdzat līgumu.

1. Saules paneļu garantijas no ražotāja.

Rūpīgi pārbaudiet garantijas saules paneļiem. Jā, vairākas garantijas!

 1. Viena ir ražotāja garantija – kvalitatīviem saules paneļiem tie ir vismaz 10-15 gadu.
 2. Otra ir ražošanas efektivitātes garantija. Tas nozīmē, ka ražotājs garantē konkrētu ražošanas efektivitāti ilgtermiņā. Piemēram, monokristāliskajiem saules paneļiem, kurus uzstādām, ražotājs garantē, ka arī pēc 25 gadiem saules paneļi strādās ar vismaz 80% efektivitāti.

Labas garantijas – tas nozīmē, ka paies maksimāli ilgs laiks, līdz Jums atkal būs jāuzstāda jauni paneļi. Tas, savukārt, nozīmē – paies ilgāks laiks, līdz atkal jāinvestē jaunos paneļos. Jeb – jo ilgāks garantijas laiks, jo vēlāk Jūs saskarsieties ar jauniem izdevumiem.

2. Saules paneļu saražotā jauda

Pētot cenu, iespējams, viens no svarīgākajiem kritērijiem. Lai gudri izvērtētu saules paneļu cenu, ir jāskatās, kāda ir maksa par vienu saules paneļu saražoto kilovatu (kW).

Ir lielāks risks, ka viens sākotnēji šķietami lētāks panelis saražos mazāk jaudas, nekā alternatīva ar augstāku cenu. 

Kādu risku tas nozīmētu Jums – lai Jūs varētu saražot Jūsu vajadzībām nepieciešamo elektroenerģijas daudzumu, var nākties uzstādīt vairāk “lētāku” paneļu, nekā “dārgāku”. Vai arī to, ka paneļi neražo vajadzīgo jaudu, atklāsiet pēc laika, un var nākties uzstādīt papildus paneļus.

Tas nozīmē – ne tikai tas beigās var sanākt dārgāk kopumā, bet arī tie aizņem vairāk vietas uz jumta, kas daudziem saimniekiem ir svarīgs faktors. 

Lai būtu visizdevīgāk, pārliecinieties, ka izvēlaties piedāvājumu ar izdevīgāko maksu par vienu saules paneļu saražoto kilovatu (kW), nevis par pašu paneli.

3. Invertora kvalitāte, uzticamība un specifika.

Invertors ir ierīce, kura saules paneļu saražoto elektrību pārvērš tādā, kuru varat izmantot savām vajadzībām mājās. Jeb – līdzstrāvu pārvērš maiņstrāvā. 

Pirmkārt, ja invertors nav kvalitatīvs vai uzticams, nedarbosies kvalitatīvi, tas gluži vienkārši Jums ātri vien būs jānomaina, kas nozīmē – papildus izmaksas.

Otrkārt, ja invertors ir lētāks, taču, nonākot līdz Sadales tīkla pieslēguma posmam, nāksies secināt, ka Sadales tīkls šādu invertoru “neņem pretī”, jo tas neatbilst konkrētiem Eiropas Savienības (ES) standartiem – tās atkal ir papildus izmaksas.

Treškārt, ir svarīgi izprast garantijas un papildiespējas konkrētajam invertoram, kas nākotnē Jums varētu būt nozīmīgas. Piemēram, iespēja pievienot akumulatoru vai attālināts klientu serviss.

Ko varat darīt, lai pārliecinātos, ka Jūs kopā ar saules paneļiem uzstādāt arī labāko invertoru? 

 1. Pirms iegādājaties invertoru, ieskatieties Sadales tīkla oficiāli atzīto invertoru sarakstā. Pārliecinieties, ka Jūsu noskatītais invertors tur atrodas.
 2. Pirms parakstāt līgumu vai nodibināt cita veida saistības, noskaidrojiet, kādas šim invertoram ir garantijas, kāda veida klientu serviss ir pieejams, kādas iespējas nākotnē šim invertoram pievienot akumulatoru.

4. Pareizi projektēta un uzstādīta saules paneļu sistēma

Saules paneļi nav vienīgais faktors, kas nodrošinās to, ka saules paneļu uzstādīšana Jūsu privātmājai atmaksājas. 

Ir jāskatās uz saules paneļu sistēmu un to, kā tā ir uzstādīta, kopumā.

Tas nozīmē, ka precīzi jāaprēķina, piemēram:

 • nepieciešamo paneļu skaits, 
 • leņķis, kādā uzstādīt paneļus,
 • piemērotākie stiprinājumi un invertors,
 • labākās uzstādīšanas vietas uz Jūsu privātmājas, saimniecības ēkas vai citur Jūsu privātīpašumā.

Bez precīza aprēķina un kvalitatīvas projektēšanas Jums vēlāk ir risks, ka vajadzēs “uzstādīt vēl kādu panelīti”, jo esošie neražo tik daudz, kā bija plānots.

Lai arī kā praktiski varētu šķist, ka līgt profesionāli tam ir lieki, jeb “būs lētāk”, mūsu pieredzē tieši zināšanas, kā vislabāk projektēt visu sistēmu, ir viens no ļoti svarīgiem faktoriem, kas nodrošina, ka plānotā ražība uz papīra arī būs reālā ražība praksē.

5. Saules paneļu uzstādītāja garantijas.

Vienkārši sakot – vai uzstādītājs ir uzticams. Vērtīgi atbildēt uz šādiem jautājumiem:

 • Vai uzņēmums pastāvēs arī pēc 25 gadiem, lai palīdzētu tad, kad to vajag?
 • Vai uzstādītājs ir oficiāli reģistrēts?
 • Kādu atbildību un kvalitātes garantijas uzņemas uzstādītāji?

Pirms slēdzat līgumu, pārliecinieties par šiem faktoriem.

Piemēram, mēs piedāvājam 500 000 EUR saules paneļu apdrošināšanu pirmajiem 2 gadiem, visas dokumentācijas sagatavošanu.

Kā arī, situācijās, kad, piemēram, kādu dienu Jūs secināt, ka invertorā spīd nebijusi lampiņa, Jūs zvanāt mums. Mēs no attāluma pārliecināmies, kas par vainu un atrisinām to uzreiz, attālināti, vai palīdzam ar risinājumu.

Tas ir tikai piemērs, un tikai Jūs varat izlemt, kurš saules paneļu uzstādītājs ir Jums piemērotākais.

Lai kuru uzstādītāju Jūs izvēlaties un vienalga, kuru iemeslu dēļ, vienmēr pārliecinieties, ka tas nebūs “uzstādīju – pazudu” gadījums. Parūpējaties par savu drošību.

6. Saules paneļu īpatnības.

Vienkārši runājot – vai konkrētais saules panelis, kad tam uzkritīs ēna (piemēram, mazs koka ēnas pleķītis konkrētā dienas laikā, skursteņa ēna vai lapas rudenī) beigs darboties pavisam, jeb ne?

Ja vēlaties galā saņemt to saules paneļu ražību, kāda ir rakstīta “uz papīra”, izvēlaties tādus paneļus, kuriem šādā gadījumā, kad maza daļa no paneļa ir apēnota, pārtrauks darboties tikai tās diodes, pār kurām ir ēna, nevis viss panelis.Ja nebūsiet par to pārliecinājušies, pat īstās jaudas paneļi Jums nesīs nepatīkamus pārsteigumus, jo gluži vienkārši neražos pietiekami daudz elektroenerģijas.

7. Oficiāli noformēta dokumentācija.

Šis faktors ir saistīts ar uzstādītāju. 

Vai, izvēloties saules paneļu uzstādītāju, Jūs beigās saņemsiet visu nepieciešamo dokumentāciju un viss būs saskaņots ar oficiālajām iestādēm?

Bieži vien saules paneļu uzstādīšanas cena, kas ir lētāka, sevī var slēpt šo faktoru. 

Uzstādīšana var nozīmēt “atbraucu-uzstādīju-aizbraucu”, un tad, kad pie Jums vēršas valsts iestādes, Jums nākas veltīt papildus izmaksas šo dokumentu kārtošanai pašiem, un ne tikai tam aiziet Jūsu enerģija un laiks, šie dokumenti nav vislētākais prieks.

Tātad, ilgtermiņā “lētāk” arī šī iemesla dēļ var izrādīties “ne izdevīgāk”.

Šajā blogā neminējām visus iemeslus, kas parāda, kā saules paneļus uzstādīt ir izdevīgāk ilgtermiņā.

Iemeslu ir patiešām daudz, tāpēc sekojiet mums sociālajos tīklos, tur katru dienu publicējam ko noderīgu par saules paneļu uzstādīšanu.

Kopsavilkumā:

 • Saules paneļi ir ilgtermiņa ieguldījums.
 • Izdevīgāk lielākajā daļā gadījumu ir izvēlēties kvalitatīvus paneļus no kvalitatīviem, uzticamiem uzstādītājiem, kuri Jums nodrošinās pilna servisa uzstādīšanu bez pārsteigumiem pēc 3-5-10 gadiem. 
 • Viņi zinās visas sīkākās detaļas, lai kopējā saules paneļu sistēma Jūsu privātmājai atmaksājas visātrāk un arī kalpo visilgāk – līdz ar to, kļūst visizdevīgākā Jums.

Vēlaties saņemt arī mūsu piedāvājumu un uzzināt par valsts atbalsta iespējām saules paneļu uzstādīšanai?

Pieteikties konsultācijai