Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

11 biežākās kļūdas, izvēloties invertoru

11 biežākās kļūdas, izvēloties invertoru

11. Apr. 2023

Ja apsverat iespēju uzstādīt saules paneļu sistēmu uz savas privātmājas jumta vai uzņēmuma ēkas, ir svarīgi ar lielu rūpību izvēlēties ne tikai pašus saules paneļus, bet arī pareizo invertoru. 

Invertors ir ierīce, kas ir atbildīga par saules paneļu saražotās līdzstrāvas enerģijas pārveidošanu maiņstrāvā, ar ko var darbināt Jūsu elektroierīces. Caur invertoru Jūsu mājā nonāks elektroenerģija no kopējā tīkla naktīs, ziemas mēnešos. Tā ir viena no būtiskākajām saules paneļu sistēmas sastāvdaļām. 

Neskatoties uz to, bieži vien lielākais fokuss, pērkot saules paneļu sistēmas komponentes, mēdz būt uz pašiem saules paneļiem, aizmirstot par to, ka invertora izpētei būtu jāvelta tikpat daudz laika. Tāpēc ir likumsakarīgi, ka esam pamanījuši vairākas izplatītas kļūdas, kuras cilvēki pieļauj, pērkot saules paneļu invertoru. 

Vēlies pārliecināties, ka izvēlies piemērotāko invertoru, par kuru vēlāk būsi priecīgs, jo viss darbojas, kā nākas? Esi īstajā vietā.

Šajā bloga rakstā mēs apskatīsim 11 galvenās kļūdas, no kurām jāizvairās, iegādājoties saules paneļu invertoru.

1. Izvēlētais invertors ir ar nepietiekamu jaudu

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas jāņem vērā, izvēloties saules enerģijas invertoru, ir tā jauda. Pārliecinieties, vai esat izvēlējies invertoru, kas spēj pārvaldīt jaudu, ko saražo Jūsu izvēlētie saules paneļi. Ja izvēlaties invertoru ar nepietiekamu jaudu, Jūsu saules paneļu sistēma nespēs ģenerēt Jums nepieciešamo enerģiju.

Kādu jaudu saražos Jūsu saules paneļu sistēma? To varat ērti izrēķināt šajā saules paneļu kalkulatorā.

2. Netiek ņemts vērā maksimālais ieteicamais spriegums no saules paneļiem

Arī spriegums, kuru rada saules paneļi, ir svarīgs, izvēloties piemērotāko saules paneļu sistēmu. To apzīmē voltos (V). Ja izvēlēsieties saules paneļu invertoru ar nepietiekamu maksimālo spriegumu, invertors var tikt bojāts. Kas nozīmē – Jums jāpērk jauns invertors un jātiek galā ar papildus izdevumiem un darbiem, kas vajadzīgi, lai nomainītu invertoru.

3. Fokuss tikai uz cenu, nevis invertora kvalitāti

Protams, cena ir svarīga – visa saules paneļu sistēma visbiežāk tiek uzstādīta, lai samazinātu izmaksas par elektroenerģiju.

Tai pat laikā, tikpat svarīgi, kā koncentrēties uz cenu, ir arī koncentrēties uz kvalitāti, ko šī cena sniedz. Jā, augstas kvalitātes invertors sākumā var izmaksāt vairāk, taču ilgtermiņā ietaupīs naudu, jo tas kalpos ilgāk un darbosies labāk.

Ja vēlieties “īsceļu” uz labāko cenas un kvalitātes kombināciju invertoru pasaulē – mēs iesakām skatīties “Huawei” un “Growatt” invertoru virzienā.

invertors-Saules paneliem-growatt
Attēlā – Growatt invertors mūsu stendā “Māja I” izstādē

Tie ir invertori, kurus uzstādām saviem klientiem, pēc ilgas un rūpīgas atlases piedāvājam e-veikalā, iesakot arī Jums.

4. Nepārbaudīt invertora saderību ar saules paneļiem un akumulatoru sistēmu

Pirms invertora iegādes pārliecinieties, vai tas ir saderīgs ar Jūsu saules paneļiem un akumulatoriem, ja tādi jau iegādāti vai plānojat tos iegādāties vienlaicīgi ar invertoru. 

Ja izvēlēsieties nesaderīgu invertoru, tas nedarbosies pareizi, nāksies tērēt lieku naudu citam invertoram un pārējiem izdevumiem, kamēr šo invertoru nomaina.

5. Nepārbaudīt, vai “Sadales tīkls” ir konkrēto invertoru oficiāli atzinuši kā atbilstošu moderniem standartiem

Ja plānojat pieslēgties neto sistēmai, tad ir īpaši būtiski, ka Jūsu invertors ir atbilstošs Eiropas un Latvijas kvalitātes standartiem.

Sadales tīkla mājaslapā ir atrodams saraksts ar viņu apstiprinātiem invertoriem. Ja iegādājieties invertoru pie mums, esat droši – visi invertori tajā ir apstiprināti.

Ja vēlaties pasūtīt no ārzemēm, dažādiem saitiem – vienmēr iemetat aci minētajā “Sadales tīkls” sarakstā, lai galu galā nav jāsūta jauns invertors.

6. Neņemt vērā invertora garantiju un klientu atbalstu

Vienmēr ir jāpārbauda invertora ražotāja piedāvātā garantija un klientu atbalsta iespējas. Laba garantija un klientu atbalsts atvieglos invertora remontu vai nomaiņu, ja tas būs nepieciešams. 

Protams, ka, invertoru pērkot, mērķis ir, lai tas nenotiktu vispār, taču ražotāja garantijas un klientu serviss ir kā drošības garants. Ja nu kas, Jūs netiksiet pamesti vieni, Jums palīdzēs.

7. Neizpētīt invertora ražotāja zīmolu un reputāciju

Pirms pirkuma veikšanas ir svarīgi izpētīt invertora ražotāja zīmolu un reputāciju. Kā par to pārliecināties? Meklējiet atsauksmes un vērtējumus no citiem saules paneļu sistēmu saimniekiem, lai pārliecinātos, ka izvēlaties uzticamu zīmolu. Latvijā, piemēram, ir ļoti aktīva šī Facebook grupa, kurā pulcējas kā pieredzējuši saules paneļu sistēmu saimnieki, tā tie, kuri tikai domā par saules paneļu uzstādīšanu.

Cits variants – izvēlēties atpazīstamus zīmolus, tādu kā mūsu pieminēto Huawei.

invertors-Saules paneliem-huawei
Huawei – viena no retajām izvēlēm, ko iesakām klientiem

Tas ir uzticams tehnoloģiju uzņēmums, kura labā reputācija iesniedzas vairākās dekādēs un risks to pazaudēt viņiem būtu lielāks – līdz ar to, esat droši, ka viņi darīs visu, lai Jums piegādātu labāko nozares produktu. Šajā gadījumā, invertoru.

8. Iegādāties invertoru, neizprotot dažādus invertoru veidus

Ir vairāki saules paneļu invertoru veidi, un katrs ir paredzēts citiem mērķiem. Tāpat, kā Jūs nepirktu industriālo putekļu sūcēju, ja Jums nepieciešams rokas putekļu sūcējs mašīnas tīrīšanai, arī invertoru pasaulē ir tikpat daudz un dažādu variāciju.

Noteikti izprotiet dažādus invertoru veidus un izvēlieties to, kas vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām.

Nedaudz vairāk par invertoru veidiem – šajā blogā.

9. Neņemt vērā maksimālo iespējamo plakņu skaitu saules paneļiem

saules-paneli-privatmajam-mezares-1

Pēc mūsu pieredzes, Latvijā ir salīdzinoši daudz saimnieku, kuriem saules paneļus izdevīgāk ir izvietot uz vairākām plaknēm. Ja esat viens no tiem, ņemiet vērā tādu invertora parametru kā MPPT. 

To, kas tas ir, kā arī Huawei un Growatt salīdzinājumu – lasiet šajā blogā.

10. Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas nekonsultēties ar profesionālu uzstādītāju vai elektriķi.

Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par invertora iegādi vienmēr ir ieteicams konsultēties ar profesionālu saules paneļu uzstādītāju vai elektriķi. 

Viņi var sniegt vērtīgus padomus un palīdzēt izvēlēties labāko invertoru Jūsu vajadzībām.

Var šķist, ka Jūsu gadījums nav tik īpašs un ar “standartu” var pietikt, taču bieži vien sarunas laikā ar speciālistu var atklāties kāda maza nianse, kas pavisam maina Jūsu izvēli par labu citam invertora modelim.

Tādam modelim, par ko Jūs esat lepni un priecīgi visu tā darbības laiku.

11. Wifi. 

Lai invertors darbotos kā nākas, ir modeļi, kuriem ir nepieciešams wifi. Vairumā ēku tā nav problēma. Latvijā wifi ir pieejams tādā bagātībā un ātrumā, par ko brīnās daudz ārzemnieku!

Tai pat laikā, ja Jūs saules paneļus plānojat uzstādīt, piemēram, vasarnīcu, nomaļāku ēku vajadzībām, kā arī plānojot labāko invertora vietu Jūsu ēkas telpās, ņemiet vērā šo punktu, lai nepieļautu kļūdu.

Nobeigumā:

invertors-Saules paneliem-majas

Pareizā saules paneļu invertora izvēle ir būtiska Jūsu kopējās saules paneļu sistēmas veiktspējai. Ne tikai veikstpējai – arī tam, lai tā kalpotu gadiem un Jums būtu maksimāli nepamanāma.

Izvairieties no šīm blogā minētajām 11 bieži pieļautajām kļūdām, un jums būsiet jau labākā ceļā uz apzinātu un veiksmīgu invertora pirkumu. 

Ne tikai pirkumu – arī saules paneļu sistēmu, kas gadiem darbojas kā pa diedziņu, Jums ražojot elektrību.

P.S. Vēlaties saņemt profesionāļa konsultāciju un aprēķinus Jums piemērotākajai saules paneļu sistēmai? Piesakieties konsultācijai šeit.