Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

7 jautājumi labākajiem saules paneļu risinājumiem

7 jautājumi labākajiem saules paneļu risinājumiem

20. Dec. 2022

Saules paneļu risinājumi ir visdažādākie. Kā lieki netērēt laiku informācijas izpētei par saules paneļiem? 

Esam sagatavojuši Jums 7 jautājumus, uz kuriem atbildot, ātrāk sapratīsiet, kāds saules paneļu risinājums Jums būs labākais.

1. Cik elektroenerģijas gada griezumā patērējam šobrīd?

Kopumā labs jautājums, ar ko sākt, vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, ja vidējais ikmēneša elektroenerģijas patēriņš ir zem 300 kWh, ir salīdzinoši liela iespēja, ka saules paneļi neatmaksāsies vai atmaksāsies diezgan lēnām. 

Līdz ar to, tālāka izpēte pat var kļūt lieka, ja atbildēsiet uz šo jautājumu. Šeit vairāk par to, kad saules paneļus uzstādīt neiesakām. Izņēmums – sk. 2.jautājumu.

Otrkārt, uzstādot saules paneļus, ir būtiski zināt tieši gada griezuma patēriņu.

Saules paneļi gada saulainākajos mēnešos saražo tādu elektroenerģijas apjomu, kam būtu jānodrošina visas Jūsu gada elektroenerģijas vajadzības. Tai skaitā arī ziemas mēnešos, kad saule spīd daudz mazāk.

Tāpēc, ja sāksi ar šo jautājumu, pavisam noteikti ietaupīsi daudz laika vēlāk – jo šī informācija Tev būs jānoskaidro vienalga.

Kur noskaidrot savu gada elektroenerģijas patēriņu? Pie sava esošā elektroenerģijas tirgotāja vai Jūsu “Sadales tīkls” e-profilā.

2. Kā ar saules paneļu palīdzību var samazināt citas izmaksas?

Salīdzinoši daudz saimnieku, uzstādot saules paneļus, vienlaicīgi izvēlas arī veikt citas izmaiņas mājsaimniecībā. Piemēram:

  • pāriet uz elektroauto,
  • uzstādīt siltumsūkni,
  • nomainīt apkuri no gāzes uz tādu apkuri, ko iespējams regulēt ar elektrību.

Kā rakstījām iepriekšējā blogā, mūsu galvenais fokuss kad strādājam ar klientiem, ir ekonomiskais pamatojums. Jeb – saules paneļus uzstādām tā, lai tie maksimāli Jums samazinātu izmaksas par elektroenerģijas patēriņu. 

Parasti saules paneļi atmaksājas 6-7 gadu laikā, un to darbības laiks ir 25-30 gadu. Līdz ar to, varat aptuveni sarēķināt, cik izdevīgi tas būtu Jums.

Ja, to ņemot vērā, varat savai mājsaimniecībai uzstādīt lielāku sistēmu, nekā šobrīd patērējat, taču ar to samazināt arī citas izmaksas – divi zaķi ar vienu šāvienu.

Esam tajos laikos, kad teju katrai mājsaimniecībai tas būs labs atspaids pir strauji augošām izmaksām par mājsaimniecības uzturēšanu.

Ja šis jautājums Jums ir aktuāls, ir jāaprēķina papildus elektroenerģijas apjoms, un jāpievieno Jūsu esošajam gada patēriņam, pirms dodieties tālāk savā izpētē.

3. Cik daudz vietas mums ir uz jumta vai uz zemes?

saules-panelu-risinajumi-zemes-sistema

Pēc pirmajiem diviem jautājumiem esat noskaidrojuši, cik daudz elektroenerģijas Jums gadā būtu nepieciešams.

Esam izveidojuši online rīku – saules paneļu kalkulatoru – kurā, atzīmējot savu gada elektroenerģijas patēriņu u.c. parametrus, varat aptuveni aprēķināt, cik daudz vietas Jums būtu nepieciešams, lai uzstādītu paneļus.

Ja esiet tas mājas saimnieks, kam jumts ir taisns, plašs, pret Dienvidiem un saules paneļi uz tā saiet kā šokolādes tāfelīte – izcili! 

Ja ne – vērts saprast, cik daudz vietas ir gan uz jumta, gan arī īpašumā uz zemes. Ja vietas uz jumta nav – dažreiz tas var būt pat labāk. 

Saules paneļi uz zemes ir lielisks risinājums, kas var Jums pat dot priekšrocības ilgtermiņā. Piemēram, kādas? Saules paneļus uz zemes biežāk ir iespējams uzstādīt precīzākajā, labākajā leņķī, kas Jums pret ieguldītajiem līdzekļiem sniegs lielāko atdevi.

Uzzinot atbildi uz šo jautājumu, zināsiet arī, kādi stiprinājumi Jums ir nepieciešami saules paneļu uzstādīšanai.

Vairāk par atšķirībām starp saules paneļu uzstādīšanu uz jumta vai zemes.

4. Vai mēs atbilstam valsts atbalsta nosacījumiem saules paneļu uzstādīšanai?

Ja runājam par ekonomisko izdevīgumu, tad lielu atspaidu Jūsu kopējos izdevumos, līdz ar to – labāku saules paneļu atmaksāšanās ātrumu – var nodrošināt valsts atbalsta programmas. 

Ar tām ir iespējams “saņemt atpakaļ” līdz pat 4000 EUR no saules paneļu uzstādīšanā ieguldītās summas. 

Šobrīd aktuālas ir divas valsts atbalsta programmas saules paneļu uzstādīšanai – Altum atbalsts un VARAM atbalsts.

Svarīgākie nosacījumi, lai varētu pieteikties abām šīm programmām (bet ne vienlaicīgi), ir:

  • Jūs esat mājas īpašnieks
  • Mājā nenotiek saimnieciskā darbība
  • Saules paneļi ir iegādāti un to uzstādīšanu veic Latvijā oficiāli reģistrēti komersanti.

Vairāk par Altum atbalstu šeit

Vairāk par VARAM atbalstu šeit.

5. Uzstādīsim saules paneļus paši vai uzticēsim to profesionāļiem?

saules-panelu-risinajumi-uzstadisana

Ja vēlaties valsts atbalstu – visticamāk, ka atbilde jau ir skaidra (sk. iepriekšējā jautājuma nosacījumus).

Tad vislabāk ir uzreiz griezties pie saules paneļu uzstādīšanas ekspertiem – konsultantiem. Viņi arī uzdos papildjautājumus, veiks nepieciešamos aprēķinus Jūsu vietā, ieteiks pamatotu piemērotāko risinājumu, balstītu precīzā simulācijā, kā arī atbildēs uz ikvienu papildjautājumu.

Ja tomēr saules paneļus vēlaties uzstādīt paši, tādā gadījumā ir laiks doties uz e-veikalu un apskatīt dažādas saules paneļu sistēmas komponentes, lai saprastu, cik Jums izmaksās visa saules paneļu sistēma. 

6. Cik daudz investīciju esam gatavi ieguldīt šobrīd?

Šis jautājums ir būtisks tāpēc, lai Jūs saprastu piemērotāko finansēšanas risinājumu. Ja apmaksāsiet saules paneļus paši – lieliski. Pēc tam, kad paneļi būs uzstādīti, arī saņemsiet atpakaļ valsts atbalsta summu un atgūsiet daļu no investīcijām atpakaļ.

7. Vai gribam uzstādīt saules paneļus gudri?

Šis ir jautājums, kas ir svarīgs tieši saules paneļu ražības dēļ.

Saules paneļi ir visražīgākie laikā no pavasara līdz vasaras beigām. Tāpēc saņemsiet lielāko atdevi no to uzstādīšanas jau pirmajā gadā, ja uzstādīsiet saules paneļus tā, lai tie sāktu ražot pavasarī.

saules-panelu-kalkulators-saulesparki
Šādi izskatās ražība gada griezumā lielākai daļai saules paneļu sistēmu – mainās tikai skaitļi.

Ja uzstādīsiet saules paneļu sistēmu ar visām to komponentēm paši – lieliski. Varat jau lēnām iegādāties visas komponentes un uzstādīt pirms pavasara.

Ja uzstādīšanu uzticēsiet profesionāļiem – labākais laiks, kad pieteikties, ir tagad, jo rindas uz pavasari jau pildās.

Piesakoties uzstādīšanai tagad, Jūs nodrošināties, ka 2023. gadā saules paneļu ražība Jums būs lielākā, līdz ar to, paneļiem jau no pirmā gada būs arī optimālākā atdeve.

Līdz 31.decembrim veikals.energrid.lv ir īpaši izdevīgs piedāvājums “Piesakies tagad, maksā pēc 3 mēnešiem”. Vaicājiet par to klientu konsultantiem.

Tādi ir 7 jautājumi, ar kuriem iesakām sākt, lai padarītu izpētes laiku efektīvāku.

Noderēja?

Seko mums sociālajos tīklos un uzzini citu noderīgu informāciju saules paneļu uzstādīšanai.