Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

VARAM un Altum atbalsts: BUJ 2022.g. vasarā

VARAM un Altum atbalsts: BUJ 2022.g. vasarā

30. Jun. 2022

Gan VARAM atbalsts, gan Altum atbalsts ir viens no populārākajiem tematiem mūsu konsultācijās – ja valsts ļauj saules paneļus privātmājām uzstādīt izdevīgāk, kāpēc neizmantot izdevību?

Apkopojām biežāk uzdotos jautājumus no Jums par VARAM un Altum atbalstiem saules paneļu uzstādīšanai.

Lasi tos zemāk!

1. Vai gan VARAM, gan Altum atbalsts saules paneļu uzstādīšanai ir pieejams tikai bērnu vecākiem?

Nē, ir atšķirības:

  • VARAM atbalstam saules paneļu uzstādīšanai var pieteikties ikviens privātmājas īpašnieks. 
  • Altum atbalstam gan var pieteikties tikai bērnu vecāki.

2. Ko nozīmē – “ bērnu vecāki”?

Tas nozīmē, ka Altum atbalstam var pieteikties tie privātmājas īpašnieki, kuru apgādībā ir vismaz 1 bērns līdz 18 gadu vecumam vai studējošs bērns līdz 24 gadu vecumam. Tāpat iespējams pieteikties, ja bērns tikai tiek gaidīts, t.i., vēl mājas saimniece vēl ir grūtniecībā.

! Kas svarīgi – tiem jau dzimušajiem bērniem, kas ir apgādībā, jābūt deklarētiem tajā pašā adresē, kurā uzstādīs saules paneļus.

3. Vai Altum atbalstam var pieteikties apgādībā esoša māte, ja privātmāja pieder tēvam?

Nē, pieteikties var persona, kurai gan pieder privātmāja, gan kuras apgādībā esošie bērni ir deklarēti privātmājas adresē.

4. Vai varu pieteikties atbalstam paneļu uzstādīšanai, ja tikai ceļu māju? 

altum-atbalsts-saules-panelu-uzstadisanai-privatmajam

Māja būs jānodod ekspluatācijā un tikai tad jāpiesakās atbalstam – gan VARAM, gan Altum atbalsta nosacījumos ir teikts, ka drīkst pieteikties tikai tad, kad māja jau ir nodota ekspluatācijā.

5. Vai varu uzstādīt paneļus un tikai tad nodot māju ekspluatācijā?

Jā, ja pieteiksieties VARAM atbalstam. Tajā ir noteikts, ka mājai ir jābūt nodotai ekspluatācijā, un paneļiem jau uzstādītiem. Vismaz pagaidām nav specifisku noteikumu, kas noteiktu, kādā kārtībā tam jābūt notikušam. Vienīgais izņēmums – lai saņemtu VARAM atbalstu saules paneļu uzstādīšanai, paneļiem jābūt uzstādītiem pēc marta vidus, kad VARAM atbalsts stājās spēkā, un līdz brīdim, kad VARAM atbalsts ir “iztērēts”. Jeb – pirms atbalsta programmai beidzas nauda, jo pieteikumu jau ir bijis pārāk daudz.

Ja pieteiksieties Altum atbalstam – nē, jo sākumā ir jāpiesakās un tad, kad saņemts apstiprinājums, ka atbalstu iegūsiet, jāuzstāda paneļi.

5. Kad saņemšu atbalsta naudu saules paneļu uzstādīšanai?

Gan VARAM, gan Altum atbalsta programmās ir noteikts, ka to saņemsiet pēc pašu paneļu uzstādīšanas.

Tātad,

  • VARAM atbalsta kārtība ir – uzstādu paneļus – iesniedzu pieteikumu – ja apstiprina pieteikumu, saņemu atbalsta naudu; un
  • Altum atbalsta kārtība (vienkāršoti) ir – iesniedzu pieteikumu – saņemu apstiprinājumu – uzstādu paneļus – saņemu atbalsta naudu.

Detalizētāk par Altum atbalsta soļiem varat lasīt šeit.

6. Kā iespējams uzstādīt saules paneļus, ja VARAM vai Altum atbalsts naudu piešķirs pēc tam?

Vai nu pašu iekrājumi, vai nu aizdevums no kredītiestādēm. Šeit varat apskatīt mūsu partneru piedāvājumus, ja ir nepieciešams atbalsts pašā uzstādīšanas laikā.

Aptuvenām izmaksām ar visu uzstādīšanu un dokumentu sakārtošanu ērti izmantot saules paneļu kalkulatoru.

7. Kā notiek atbalsta piešķiršana VARAM un Altum atbalstiem?

Rindas kārtībā. Kurš pirmais piesakās, pirmais dabū finansējumu (ja to apstiprina).

8. Vai VARAM atbasts vai Altum atbalsts tiks piešķirts, ja adresē ir deklarēts SIA vai cita veida saimnieciskā darbība?

Jā, var saņemt, ja ir pieejama informācija, ka reālā SIA darbība notiek citā struktūrvienībā. Piemēram, SIA deklarēts Jūsu mājā, bet ofiss vai ražošana ir citur un varat to apliecināt. Ja reālā uzņēmuma darbība notiek privātmājā (piemēram, attālināti online pakalpojumi, kuriem nav reģistrēts ofiss citur), tad atbalstu diemžēl nepiešķirs.

9. Kāpēc tieku “sodīts”, ja esmu mazais uzņēmējs?

Varam nomierināt, ka netiekat sodīti; šajā gadījumā atbalsta programma ir definēta kā atbalsts elektrības rēķinu samazināšanai privātām, ģimenes vajadzībām. Ir loģiski, ka kādā brīdī noteikumi rada situāciju, ka “robeža ir novilkta”, un, ja iepriekšējā jautājumā sapratāt, ka atbalsts tomēr netiktu piešķirts, diemžēl šī robeža ir kritusi tā, ka šoreiz Jums tas nav izdevīgi.

Tai pat laikā – iesakām turēt acis vaļā par tādām atbalsta programmām, kuras būs vērstas tieši uz uzņēmējiem! 

Kā būs jaunumi, par tiem ziņosim Facebook vai Linkedin, sekojiet mums, lai uzzinātu jaunumus pirmie.

10. Vai VARAM vai Altum atbalstam var pieteikties, ja saules paneļus uzstāda uz dzīvokļu mājas?

Lai pieteiktos atbalstam, mājai jābūt viena vai divu dzīvokļu mājas klasē. Ja dzīvokļu ir vairāk, tad atbalstu ar šīm programmām saņemt nevarēsiet. Ja Jūsu māja atbilst, piemēram, divu dzīvokļu mājas klasei un jebkurā gadījumā, ja privātmāja pieder vairākiem īpašniekiem, ir svarīgs kritērijs – pieteikties varēsiet tikai, ja ir visu mājas īpašnieku piekrišana.

11. Vai pieteikties atbalstam atmaksājas? 

Saules paneļu uzstādīšana privātmājām kopumā tiek veikta (vismaz labākajā praksē) ar mērķi samazināt elektrības rēķinus ilgtermiņā (vairāk par to, ko ņemt vērā, uzstādot saules paneļus gudri, lasi šeit). Valsts atbalsts ir patīkams atslogs, kas šajā procesā ļauj samazināt Jūsu personīgos ieguldījumus līdz pat 4000 eur, atbilstoši uzstādītajai jaudai.

Tas nozīmē – saules paneļi Jums atmaksāsies vēl ātrāk un cena par elektroenerģiju ilgtermiņā saruks vēl vairāk.

Saules paneli-valsts-atbalsts-privatmajam

Cits jautājums ir Jūsu ieguldītais laiks, enerģija un nervi atbalsta kārtošanā. Tāpēc arī klientiem nodrošinām pilnu servisu un dokumentus sagatavojam Jūsu vietā, lai arī šajā jomā Jums ir vislabākā, ērtākā pieredze.

Vai Tev ir jautājumi, kuz kuriem šeit nesaņēmi atbildes?

Piesakies konsultācijai, spiežot pogu zemāk, un atbildēsim!