Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

7 iemesli, kāpēc nesaņemsi VARAM vai Altum atbalstu saules paneļu uzstādīšanai

7 iemesli, kāpēc nesaņemsi VARAM vai Altum atbalstu saules paneļu uzstādīšanai

09. Jun. 2022

Kad Tu nesaņemtu ne VARAM, ne ALTUM atbalstu saules paneļu uzstādīšanai privātmājām?

No Jums ir daudz jautājumu par to, vai Jūsu konkrētajā gadījumā būs iespējams saņemt valsts atbalstu saules paneļu uzstādīšanai privātmājām. Uz tiem priecājamies atbildēt, jo ir svarīgi izrunāt visas detaļas, pirms pieņemat galējo lēmumu.

Lai arī vairumā gadījumu izrādās, ka privātmāja atbilst VARAM vai Altum atbalsta nosacījumiem, apkopojām vissvarīgākos 7 iemeslus, kad patiesi valsts atbalstu nepiešķirs.

Īpaši svarīgi šos iemeslus ir zināt, ja pretendējat uz VARAM atbalstu, lai nesanāk nepatīkami pārsteigumi, jo tur dokumentu iesniegšana sākas pēc tam, kad paneļi jau ir uzlikti.

Kādi ir iemesli?

Skaties zemāk!

1. Tu nesaņemsi ne VARAM, ne Altum atbalstu, ja neesi privātmājas īpašnieks

Tev ir jābūt privātmājas īpašniekam, lai būtu likumiski tiesīgs pieteikties atbalstam. Protams, šeit ir domāts tās privātmājas, uz kuras jumta plāno uzstādīt paneļus 🙂

(Atjaunots 2022.g. augustā: Lai arī Tev vēl joprojām jābūt tiesīgam darboties ar īpašumu, VARAM atbalstā ir notikušas izmaiņas un paplašinājies iespējamo pretendentu loks. Ieskaties šeit, kad beidz lasīt šo blogu, tur par to vairāk!)

2. Tu nesaņemsi ne VARAM, ne Altum atbalstu, ja Tavā mājā notiek saimnieciskā darbība

Tā, kā VARAM atbalsts un Altum atbalsts ir paredzēti iedzīvotāju energoefektivitātes palielināšanai privātām vajadzībām, līdz ar to, ir loģiski, ka viena no prasībām ir – ka elektrība, kuru ražos ar saules paneļiem, tiks izmantota privātām vajadzībām jeb ģimenes elektroenerģijas rēķinu samazināšanai ilgtermiņā.

Ko tas nozīmē praktiski:

  • Ja, piemēram, esi adresē reģistrējis SIA vai tā ir Tava deklarētā adrese, ar kuru esi reģistrēts VID kā saimnieciskās darbības veicējs, piesakoties atbalstam, vari nokļūt nepatīkamā situācijā, ka pieteikumu neapstiprina. 
  • Ja reālā uzņēmuma darbība Tavā SIA notiek citur, tas ir vienkārši labojams – VID ir jānorāda struktūrvienība (cita adrese), kurā reāli notiek uzņēmuma darbība. 
  • Ja šāda informācija nav VID, valsts iestādes uzskatīs, ka konkrētajā adresē arī notiek saimnieciskā darbība, un vari palikt bez atbalsta.
  • Ja reālā saimnieciskā darbība notiek ēkā, uz kuras uzstāda saules paneļus, tad diemžēl nāksies gaidīt citus atbalsta veidus, kuri jau ir mērķēti uz uzņēmumiem.

3. Tu nesaņemsi Altum atbalstu, ja neesi bērnu vecāks

Tas nozīmē, ka mājsaimniecībā ir grūtniecībā esoša persona, vai arī pieteikuma veicējam ir vismaz viens aizbildniecībā esošs bērns līdz 18 gadu vecumam vai līdz 24 gadu vecs apgādībā esošs students, kurš arī ir deklarēts šajā adresē.

VARAM atbalsta saņemšanai sāda nosacījuma nav.

4. Tu nesaņemsi ne VARAM, ne Altum atbalstu, ja mājai  ir vairāki īpašnieki un nav saņemta visu īpašnieku piekrišana.

Loģiski, vai ne? Ja visi kopīpašuma īpašnieki nepiekrīt – likumiski nav iespējams veikt tik nozīmīgas pārmaiņas mājas elektrības ieguvē.

5. Tu nesaņemsi VARAM atbalstu, ja saules paneļi vēl nav uzstādīti.

VARAM atbalstu piešķir tad, kad viss darbs jau ir izdarīts un ir dokumenti, kas to apliecina. Savukārt Altum atbalstam ir otrādi – sākumā jāpiesakās atbalstam un, kad apstiprināts, ka to saņemsi, var sākt uzstādīšanu.

6. Tu nesaņemsi ne VARAM, ne Altum atbalstu, ja māja nav nodota ekspluatācijā.

VARAM atbalstā nav noteikts, ka saules paneļiem ir jābūt uzstādītiem pirms vai pēc privātmājas nodošanas ekspluatācijā. Mājai ir jābūt nodotai espluatācijā, pirms iesniedzat pieteikumu abās atbalsta programmās. 

Kas vēl jāņem vērā, ka varat pieteikties šim atbalstam tad, ja paši paneļi ir uzlikti pēc datuma, kurā VARAM ir izsludinājuši atbalsta programmu.

(Atjaunots 2022.g. augustā: ! Šie noteikumi mainīti! Ieskaties šajā blogā un uzzini vairāk)

7. Tu nesaņemsi VARAM atbalstu, ja paneļus neesi iegādājies pie Latvijas oficiālajiem komersantiem.

Atbalsta nolikums paredz, ka minētās iekārtas iedzīvotāji iegādājas no komersantiem, kā arī ierīkošanu un pieslēguma izveidi veic komersanti, kas reģistrēti Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. (Avots)

Tie, protams, nav visi noteikumi.

Lai pārliecinātos, ka saņemsi valsts atbalstu saules paneļu uzstādīšanai uz savas privātmājas – piesakies konsultācijai! Visu izskaidrosim.

Kā arī seko mums sociālajos tīklos – tur stāstām ne tikai par VARAM un Altum atbalstiem, bet arī citu noderīgu un mazāk zināmu informāciju par saules paneļu uzstādīšanu, lai Tu vari pieņemt labāko lēmumu tieši savai mājsaimiecībai.

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.