Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

VARAM atbalsts saules paneļiem: nepieļauj šīs 6 kļūdas

VARAM atbalsts saules paneļiem: nepieļauj šīs 6 kļūdas

13. Oct. 2022

Uzstādi saules paneļus un VARAM atbalsts ir Tavā redzes lokā?

Ieskaties blogā, lai nepieļautu biežākās kļūdas, kuras neļaus Tev atbalstu saņemt vispār, vai arī radīs nepatīkamus pārsteigumus, maksājot Tev papildus nervu šūnu nākotnē.

VARAM atbalsts: 6 biežākās kļūdas, saistībā ar pieteikšanos tam

1. Saules paneļi vēl nav uzstādīti.

VARAM atbalstu iespējams saņemt pēc visu darbu paveikšanas. Jā, zinām, ka tas var sagādāt neērtības – jo atbalst visbiežāk būtu ērti saņemt pirms saules paneļu uzstādīšanas Diemžēl noteikumi ir pieņemti šādi. 

Līdz ar to, par dokumentu kārtošanu ir vērts sākt domāt tikai tad, kad saules paneļi jau ir uzstādīti.

Kas svarīgi – saules paneļiem jābūt uzstādītiem pēc 2022. gada 9. marta, ja to dari uz privātmājām vai 1-2 dzīvokļu mājām, vai arī pēc 2002. gada 20. jūlija, ja atbilsti jaunākajiem nosacījumiem (sk. 4.punktu).

2. Tu plāno saules paneļus iegādāties no ārzemēm.

Ja savā īpašumā uzliksi no ārzemēm vai neoficiāli iegādātus saules paneļus – VARAM atbalsts ies secen. Lai būtu oficiālas garantijas par to, ka šie paneļi darbosies maksimāli ilgu laiku, saules paneļi jāiegādājas pie Latvijā reģistrētiem komersantiem, kuri tad arī uzņemas atbildību par paneļu kvalitāti.

Šeit vari apskatīt komersantus, kurus Latvijas iedzīvotāji jau kopš VARAM atbalsta ieviešanas ir izvēlējušies visbiežāk (mūs atradīsi zem oficiālā nosaukuma SIA “EnerGrid”, agrāk SIA “JB SunPower”).

3. Tu plāno pats uzstādīt paneļus.

Ja vien neesi oficiāli Latvijā reģistrēts komersants, kas ar to nodarbojas profesionāli, arī tad VARAM atbalstu diemžēl nesaņemt. 

Arī paneļu uzstādīšanu, līdz ar to, oficiāli noformētas garantijas un kvalitātes standartu nodrošināšanu saules paneļu sistēmas jeb mikroģeneratora darbībai, uzņemas šie komersanti.

Tavs lēmums tad ir – vai nu uzlikt paneļus pašam un šo atbalstu nesaņemt, vai vērsties pie speciālista un atbalstu saņemt. 

Ieteikums vēl veiksmīgākai saules paneļu uzstādīšanai: ja izvēlies pretendēt uz VARAM atbalstu, iesakām atrast tādu komersantu, kurš nodrošina visu no A līdz Z – gan paneļus, gan invertoru, stiprinājumus, gan arī uzstādīšanu un dokumentu noformēšanu. To darām mēs un vēl pāris uzņēmumi Latvijā. Droši veic kārtīgu izpēti un saproti, ar kuriem Tev labāk “saskan”.

Kāpēc to iesakām – tas gluži vienkārši aiztaupa laiku, enerģiju un arī līdzekļus. 

4. Tu plāno atbalsta apjomu pēc uzstādītajiem saules paneļiem.

Ja plāno finanses un Tev ir svarīgi jau laikus ieplānot, kādu summu seņemsi atpakaļ pēc saules paneļu uzstādīšanas – zini, ka atbalsta apjomu Tev nepiešķirs, skatoties pēc mājai uzstādīto paneļu jaudas.

Tā vietā valsts atbalsta apjomu, kuru vari saņemt, aprēķini pēc saules paneļu sistēmai izvēlētā invertora jaudas. Tas ir tas, kā ir noformulēts VARAM noteikumos.

varam-atbalsts-saules-paneliem-kludas-invertora-jauda

Starp citu, viens no invertoriem, kuru iesakām un uzstādām saviem klientiem, ir Huawei. Tam ir daudz priekšocību, par tām vairāk lasi šajā blogā.

5. Neesi privātmājas īpašnieks

Lai varētu pieteikties VARAM atbalstam, Tev jābūt privātmājas īpašniekam. Ja īpašnieki ir vairāki, nepieciešama visu īpašnieku piekrišana. 

Tikai tad, kad esi tiesīgs pēc Latvijā noteiktajiem likumiem rīkoties un oficiāli pieņemt lēmumus par īpašumu, līdz ar to – arī saņemt atbalstu. Loģiski 🙂

6. Nepiesakies atbalstam vispār, jo nezini, ka tam drīkst pieteikties.

No augusta valstī pieņemtajos noteikumos par atbalsta piešķiršanu saules paneļu uzstādīšanai ir notikušas izmaiņas, kuru rezultātā valsts atbalsts (jeb – VARAM atbalsts) ir kļuvis daudz pieejamāks.

Valsts atbalstu par uzstādītajiem saules paneļiem vari saņemt arī tad, ja:

  • Tava māja vēl nav nodota ekspluatācijā. Pēc jaunajiem noteikumiem, māju vari nodot ekspluatācijā 5 gadu laikā pēc līguma noslēgšanas ar VARAM. Rēķinies gan arī ar sekām – ja to neizdarīsi, tad atbalstā saņemtā summa būs jāatdod. Tāpēc jau laikus skaties, vai varēsi šo izpildīt.
  • Esi dzīvokļu māju īpašnieks. VARAM atbalsts nu ir pieejams arī dzīvokļu māju, rindu un dvīņu māju īpašniekiem. 
  • Saules paneļus uzstādi biedrību, nodibinājumu, vai reliģisko organizāciju īpašumā. Arī tām šobrīd pieejams VARAM atbalsts.

Bonusā – atgādinājumam

varam-atbalsts-saules-paneliem-saimnieciska-darbiba

Bonusa punkts, par ko vairums cilvēku, kurus konsultējam, jau zina, taču dubults neplīst – īpašumā nedrīkst būt reģistrēts SIA vai cita veida saimnieciskā darbība. Tad uzreiz tas skaitītos kā atbalsts uzņēmējdarbībai, un tur atbalstu un tā nosacījumus vēl gaidām.

Tādas ir 6 biežākās kļūdas, kuras aicinām nepieļaut, lai sev aiztaupītu gan enerģiju, gan laiku, un, visbeidzot – arī līdzekļus saules paneļu uzstādīšanai, un saņemtu tam pienācīgu VARAM atbalstu.

Vēlies saprast, vai mums ir pa ceļam?

Piesakies veikals.energrid.lv konsultācijai un saņem precīzus aprēķinus saules paneļu sistēmas ražībai tieši Tavā īpašumā.