Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļu invertors: 11 bieži uzdoti jautājumi

Saules paneļu invertors: 11 bieži uzdoti jautājumi

09. Sep. 2022

Saules paneļu invertors ir būtiska saules paneļu sistēmas daļa. Atbildam uz Jūsu jautājumiem par to!

1. Ko dara saules paneļu invertors? Kā strādā invertors?

Par to jau rakstījām šajā blogā, taču īsumā – invertors ir ierīce, kas savieno visas saules panelu sistēmas daļas – saules paneļus, Jūsu mājas elektrotīklu un arī Sadales tīklu, kurā nodosiet vasarā “pāri palikušo”, saražoto elektroenerģiju, lai ziemas mēnešos un naktīs, kad saule vairs nespīd, varētu sevi nodrošināt ar elektroenerģiju. 

2. Vai, uzstādot saules paneļus, invertoram jābūt obligāti?

Ja elektroenerģiju izmantosi maiņstrāvā, jā. Saules paneļi no saules rada elektroenerģiju līdzstrāvā jeb DC, un invertors to pārvērš maiņstrāvā, jeb AC. 

Vienkāršākiem vārdiem – visticamāk, ka jā.

3. Kā nopirkt invertoru vislētāk?

Tāpēc, ja ir viena lieta, ko varam Jums ieteikt, uzstādot saules paneļus – noteikti, noteikti, Jūsu pašu labā, NETAUPIET uz invertoru. 

Tā, kā invertori darbojas 24/7, ir īpaši svarīgi, lai tie būtu kvalitatīvi. Nopērkot ne tik kvalitatīvu invertoru, elektroenerģijā var būt regulāri pārrāvumi, ir risks, ka jaudīgākas elektroierīces, piem., urbji, var atslēgt visu elektrotīklu; risks, ka tie sabojāsies un būs jāpērk jauns invertors.

Vērtēt invertoru galvenokārt pēc tā kvalitātes, ne cenas, tiešām ilgtermiņā būs vislētāk.

4. Kur uzstādīt invertoru – iekštelpās vai ārā?

Lai tas kalpotu visilgāk, invertoru uzstādām iekštelpās, vietā, kur uz to nespīd tieši saules stari, un kur nepiekļūst lietus. Ja tomēr ir vēlme saules paneļu invertoru uzstādīt ārā (jeb – nav iespējas to izdarīt iekšā), tad tam ir nepieciešama īpaša kaste – tāda, kura līdzinās Sadales tīkla kastēm. Tāpat invertoru nepieciešams uzstādīt vietā, kur tam viegli var piekļūt.

5. Kurš saules paneļu invertors ir labākais?

Viens no vislabākajiem invertoriem šobrīd, kas pieejami visā pasaulē, nāk no Huawei. Esam lepni viņiem būt oficiālais pārstāvis Latvijā un šos invertorus uzstādām arī saviem klientiem.

6. Kas ir labs Huawei invertorā?

Vēl bez tā, ka tas ir kvalitatīvs, tam varēs bez papildus ierīcēm pieslēgt arī akumulatorus, un tam ir wifi klientu servisa funkcija, klientiem parasti patīk arī ērtā aplikācija, kurā ērtā grafikā pa dienām, stundām un mēnešiem var apskatīt precīzu saules paneļu ražību, tās izmaiņas, un saražotās enerģijas ieguvumus – piemēram, samazināto “pēdu” uz klimatu, kā arī ietaupītos līdzekļus, salīdzinot ar palikšanu pie iepriekšējā elektroenerģijas veida.

7. Kāpēc ir nepieciešama šāda aplikācija – vai tad, pieslēdzoties neto sistēmai, es to neredzēšu Sadales tīkla aplikācijā?

Sadales tīkla aplikācija Jums rādīs informāciju par to elektroenerģiju, kura no paneļiem ir nokļuvusi tīklā, un kuru Jūs ņemat no Sadales tīkla. Invertora aplikācijā iegūsiet uzskatām informāciju par visu “pilno bildi” Jūsu saules paneļu saražotajā elektroenerģijā, arī to, kas nenokļūst līdz Sadales tīklam, jo to iztērējat uzreiz mājas vai biznesa vajadzībām.

8. Cik ilgi saules paneļu invertors strādā?

Atkarīgs no modeļa. Huawei invertori, kurus uzstādām, ir ar 10 gadu garantiju.

9. Cik tālu invertoram jābūt no saules paneļiem?

Nav konkrēta “labākā attāluma”. Skatoties no Jūsu īpašuma īpatnībām, pieejamās vietas, to Jums ieteiks speciālists.

10. Vai invertori ir skaļi?

Visiem invertoriem skaņa būs. Lai arī klusa, tomēr tiem ir sava, specifiska dūkšana. Tas jāņem vērā. Līdz ar to, labākais risinājums ir invertoru uzstādīt saimniecības telpā vai garāžā, kur tā pārāk netraucē ģimenes jūtīgākajām ausīm.

11. Vai ir vērts kopā ar invertoru uzstādīt papildus optimizatorus?

Optimizatori, gluži kā saka to nosaukums, ir paredzēti, lai optimizētu jeb maksimāli uzlabotu atdevi no saules paneļiem. Vai tie atmaksājas, vienmēr parādīs aprēķini. Salīdzinoši bieži mūsu pieredzē izrādās, ka nē, jo ietaupījums no papildus iegūtās elektroenerģijas būtiski neatsver izdevumus par pašiem optimizatoriem. Taču jāskatās katru gadījumu atsevišķi.

Pieņemiet gala lēmumu pēc precīzu aprēķinu veikšanas tieši Jūsu vajadzībām – tā ir labākā atbilde, ko varam Jums dot.

Palikuši neatbildēti jautājumi?

Piesakieties konsultācijai, mūsu zinošie konsultanti Jums atbildēs. ja būs specifiskāki jautājumi, kurus varēs pateikt tikai montieri vai elektromontieri – arī tie mums ir komandā, un daudz, atbildi noteikti noskaidrosim katram gadījumam!

Kā arī sako mums sociālajos tīklos, tur regulāri publicējam visu par un ap saules paneļiem un to uzstādīšanu!

 

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.