Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Saules paneļi

Saules parki uzņēmējdarbībai: svarīgākais, kas jāzina

Saules parki uzņēmējdarbībai: svarīgākais, kas jāzina

04. Feb. 2024

saules-paneli-uznemejdarbibai-energrid

Saules parki uzņēmējdarbībai ir izdevīgākie.

Kāpēc? Jo, atšķirībā no privātmāju īpašniekiem, kuri ir mājās vakaros un rītos, uzņēmumu aktīvākā darbība notiek tieši tajā laikā, kad saules paneļi ražo un elektroenerģiju iespējams patērēt uzreiz. Saules enerģija, kura ir patērēta uzreiz – tā ir izdevīgākā.

Kas būtu jāzina, ja plānojat uzstādīt saules parku sava uzņēmuma vajadzībām? 

Lasiet zemāk!

Mūsu ekspertīze saules paneļu uzstādīšanā biznesam

Pirms dalāmies ar šo Jums noderīgo informāciju – kāpēc rakstām par saules parku uzstādīšanu uzņēmējiem?

Mēs, SIA “Energrid” jau gadiem nodrošinām pilna servisa saules paneļu risinājumus visa veida ēkām un teritorijām. Sākot ar plānošanu, projektēšanu, finansēšanu līdz instalēšanai, autoruzraudzībai un pieslēgšanai tīklā. Darbu kvalitāti apliecina SIA “EnerGrid” iegūtie 4 ISO sertifikāti.

Ar apjomīgo pieredzi un augsta līmeņa sertificētiem speciālistiem spējam sniegt vienus no efektīvākajiem saules paneļu risinājumiem Baltijas tirgū. Mūsu klientu lokā ir tādi uzņēmumi un organizācijas kā CSDD, T/C “Origo”, “Mikrotik”, Dr. Mauriņa klīnika un citi (vairāk par projektiem sk. zemāk).

Pēdējo 2 gadu laikā esam uzstādījuši saules parkus ar 23.4 megavatu (MW) kopējo jaudu, un šobrīd dažādos izstrādes posmos ir projekti ar aptuveni 140 MW kopējo jaudu. Tāpēc tas, ko lasīsiet zemāk, nāk no mūsu pašu pieredzes.

Ja uzreiz vēlaties individuālu konsultāciju, piesakieties šeit, palīdzēsim!

Tagad ķeramies pie lietas – svarīgākā informācija Jums.

Ieguvumi no saules parkiem uzņēmējdarbībai

Saules paneļus uzņēmumiem parasti uzstāda, lai segtu elektroenerģijas pašpatēriņu – daļēji vai pilnībā. Taču tas nav viss! Biežākie ieguvumi, pareizi uzstādot saules parku:

1. 70% zemākas izmaksas.

Turpmākos 25-30 gadus uzņēmums maksā par elektroenerģiju no 30-70% mazāk.

2. Lielāka konkurētspēja.

Saules enerģijas ražošana pašpatēriņam palielina neatkarību no mainīgām energoresursu cenām. Tas paaugstina konkurētspēju strauji mainīgajā tirgū.

3. Signāls sadarbības partneriem.

EU un attīstīrāko pasaules nākotnes plānos ir kļūt klimata neitrāliem. Saules enerģija ir iespēja rūpēties par dabas saglabāšanu jau šodien un pievienoties progresīvu uzņēmumu pulkam. Tas pozitīvi ietekmē uzņēmuma reputāciju klientu un sadarbības partneru acīs.

4. EECS sertifikāts.

Kā zaļās enerģijas ražotājs, Jūs varat saņemt starptautisku EECS sertifikātu, kuru var pārdot vai nosegt savu CO² pēdu.

5. CO² izmešu samazināšana.

Lai saražotu 1kWh elektroenerģijas, akmeņogles izdala 975g CO², gāze – 600g CO², bet saules paneļi – 50g CO². Saules parks ļauj samazināt uzņēmuma CO² izmešus.

Kad esam noskaidrojuši lielākos ieguvumus, pievērsīsimies jautājumiem, kas Jums rūp. Tos bieži dzirdam mūsu bezmaksas konsultāciju laikā.

Biežāk uzdotie jautājumi par saules parku uzstādīšanu

saules-parki-energrid-biezak-uzdotie-jautajumi

Saules parki uzņēmējdarbībai ir nopietns solis. Tāpēc Jums, ļoti iespējams, prātā ir kāds no zemāk uzskaitītajiem jautājumiem.

Cik ilgā laikā saules paneļi atmaksāsies?

Vidējais atmaksas laiks ir 6-7 gadu, taču tas ir atkarīgs no Jūsu uzņēmumam uzstādītās saules paneļu sistēmas, Jūsu elektrības patēriņa, esošā elektroenerģijas ieguves izdevīguma un citiem faktoriem.

Kuriem uzņēmumiem ir visizdevīgāk uzstādīt saules paneļus?

Tiem, kuru lielākais (vai procentuāli liels) elektroenerģijas patēriņš ir dienas laikā. Tas ļauj saules paneļu saražoto elektrību uzreiz patērēt, kas ir visefektīvāk. Kā arī tiem, kuriem, veicot aprēķinus, skaidri parādās, ka esošās elektroenerģijas izmaksas ir daudz augstākas, nekā būtu, uzstādot saules paneļus.

Kādas ir saules parku finansēšanas iespējas?

Saules parku varat pilnībā finansēt Jūs, kā arī ir iespējas vairāki banku un nebanku finansējuma piesaistes veidi, kā arī iespēja pieteikties Altum kapitālatlaidei. 

Kas ir EECS sertifikāts?

Tas ir Eiropas Savienībā derīgs sertifikāts, kas apliecina, ka Jūsu uzņēmums elektroenerģiju iegūst no atjaunojamiem dabas resursiem. Ar šo sertifikātu varat nosegt savu CO2 pēdu vai to pārdot.

Faktoru, kas ietekmē tieši Jūsu saules parku izdevīgumu, ir ļoti daudz, tāpēc tikai aprēķini un eksperta konsultācija ļaus Jums pieņemt labāko lēmumu. 

Saules parki uzņēmējdarbībai: uzstādīšanas process 

Esat sapratuši, ka saules enerģija varētu būt risinājums Jums, un plānojat uzsākt saules parka izbūvi. Kādi ir soļi līdz tam, lai saules parks strādātu?

Apskatīsim tos zemāk.

1. Konsultācija un plānošana

Noskaidrojam Jūsu uzņēmuma gada pašpatēriņu, iespējamo saules parka lokāciju, dodamies apsekot lokāciju un veicam aprēķinus atdevei no saules parka uzstādīšanas. Noskaidrojam, kāda dokumentācija ir nepieciešama tieši Jūsu gadījumā, lai uzstādītu saules parku, kā arī pārrunājam finansēšanas iespējas, un Jūs izvēlaties savam uzņēmumam piemērotāko. Izstāstām visu par Altum kapitālatlaidi un pārliecinamies, vai Jūs varat tai pieteikties.

2. Projektēšana

Veicam saules parka projektēšanu. Skatoties pēc Jūsu vajadzībām, projektējam tikai Jūsu saules elektrostaciju sistēmu (SES) vai arī veicam citus darbus. To skaitā,

sadales iekārtu un transformatoru apakšstaciju, kabeļu un gaisvadu līniju projektēšanu ar spriegumu līdz 35 kV; zibensaizsardzības, zemējuma un pārsprieguma aizsardzības sistēmu projektēšanu un citus Energrid projektēšanas pakalpojumus.

3. Saules parka izbūve

Parasti šis ir īsākais no posmiem. Mūsu sertificētie, zinošie montieri uzstāda saules parku pēc projekta. Ja ir nepieciešami citi izbūves darbi, tos veicam atbilstošā kārtībā.

4. Testēšana, nodošana tīklā

Kad saules paneļi ir uzstādīti, ir jāveic testēšana un invertoru pieslēgšana tīklam, kā arī jānodrošina atbilstoša dokumentācija.

5. Saules parks sāk ražot!

Jūsu saules parks beidzot sāk ražot izdevīgo elektroenerģiju un Jūs priecājaties par arvien mazākām izmaksām par elektroenerģiju.

Ja piesakāties Altum kapitālatlaidei, ņemiet vērā, ka kapitālatlaidi saņemsiet pēc uzstādīšanas. Pieteikumu palīdzam izveidot un iesniegt, taču ņemiet vērā, ka tas prasīs sadarbību ar Jūsu grāmatvedību un, nepieciešamības gadījumā, citiem speciālistiem. Tas var noderēt cilvēkresursu un viņu slodzes plānošanā.

Saules parki biznesam: pieredzes stāsti

Zemāk pāris no mūsu klientu pieredzes stāstiem, uzstādot saules parkus.

125,1 kW saules parks uz plakana jumta, Dr. Mauriņa klīnika

dr-maurina-klinika-saules-paneli-56png

Latvijas Arhitektūras Gada balvai nominētā  Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnika Mežaparkā ir viena no modernākajām lāzermedicīnas un vēnu ārstēšanas klīnikām visā Eiropā. Gadā tā apkalpo tūkstošiem klientu, tās prasmīgajiem ārstiem ik dienas izmantojot pasaules līmeņa tehnoloģijas. Tās izveidei tika veltīta liela rūpība no projektu autoru –  SIA “DIDRIHSONS ARHITEKTI” – puses.

Līdz ar to, loģisks solis ir bijis nodrošināt klīniku ar mūsdienīgu, zaļu un atjaunīgu elektroenerģijas ieguves veidu – saules enerģiju. SIA “EnerGrid” jeb veikals.energrid.lv komanda veica pilnu saules parka izstrādes procesu no A līdz Z, uzstādot saules parku ar 125.1 kilovatu (kW) jaudu. 

dr-maurina-klinika-saules-paneli-4

Projekts tika pabeigts 2023. gada augusta beigās, un saules paneļi Dr. Mauriņa Lāzermedicīnas klīnikā jau ražo elektrību.

Tā, kā centrs galvenokārt darbojas laikā, kad spīd dienas gaisma, šādi iespējams iegūt elektroenerģiju izdevīgākajā veidā – tieši tad, kad saule to ražo.

Līdz ar to, ar saules paneļu saražoto elektroenerģiju plānots segt nozīmīgu daļu no klīnikas gada elektroenerģijas pašpatēriņa. 

dr-maurina-klinika-saules-paneli-5

Tas ne tikai ļauj iegūt elektrību mūsdienīgā, dabai draudzīgā veidā, bet arī būtiski palīdz īstenot klīnikas misiju – sniegt pasaules līmeņa pakalpojumu par ikvienam pieejamu cenu.

410 kW saules parks uz plakana jumta, T/C Origo

saules-parks-origo-energrid

Tirdzniecības centrs “Origo”, īstenojot ilgtspējas attīstības stratēģiju, ieguldījis vairāk nekā 435 000 eiro mūsdienīga saules enerģijas paneļu parka izveidē uz ēkas jumta. Tas ir viens no pirmajiem Rīgas centrā atklātajiem šāda mēroga saules enerģijas paneļu parka projektiem.  

Jaunatklātā t/c “Origo” jumta saules enerģijas paneļu parka kopējā jauda ir 410kW. Gada laikā tiks saražots ap 360 MWh atjaunīgās saules enerģijas, tādējādi nodrošinot apmēram 4,5% no t/c “Origo” gada kopējā elektroenerģijas patēriņa. 

saules-parks-origo-energrid-2023

“Esam lepni un gandarīti īstenot šo projektu pilnā apmērā, tā palīdzot godalgotajam t/c “Origo” turpināt attīstīt savu ilgtspējas attīstības stratēģiju. Tik vērienīga saules parka izveide pašā Rīgas centrā ir liels ieguldījums gan t/c “Origo”, gan visas pilsētas nākotnē. “SIA “EnerGrid” komanda ir strādājusi ciešā sadarbībā ar t/c “Origo” vadību un speciālistiem, lai nodrošinātu, ka saules parks tiek uzstādīts atbilstoši augstākajiem mūsdienu tehniskajiem un drošības standartiem. 

Esam pārliecināti, ka šis projekts ne tikai palīdzēs t/c “Origo” sasniegt tā ilgtspējas mērķus, bet arī turpinās rādīt piemēru citiem uzņēmumiem un organizācijām Rīgā un visā Latvijā, kā integrēt ilgtspējas principus savā darbībā un ikdienas praksē,” komentē SIA “EnerGrid” valdes loceklis Jānis Brikmanis.                

Vairāk par šo projektu 

165 kW saules parks uz slīpa jumta: z/s “Dimzas” saules-parki-lauksaimniecibai-energrid-zs-dimzas

 

Zemnieku saimniecībai “Dimzas” uzstādītie saules paneļi ļāvuši pat palielināt līdzšinējo elektroenerģijas patēriņa apjomu. Līdz ar to, saules paneļi pat ir bijis rīks uzņēmuma attīstībai, ne tikai konkurētspējai.

Saules paneļi uzstādīti 2 lokācijās, no kurām vienā lokācijā tikuši uzstādīti industriālie, un otrā – elegantie “AllBlack” saules paneļi.

saules-parki-lauksaimniecibai-energrid-dimzas

Gada griezumā zemnieku saimniecībai “Dimzas” saules paneļi saražos 165 000 kWh elektroenerģijas ar kopējo jaudu 165 kW.

Kopējās investīcijas projektā ir teju 200 000 EUR.

61.4 kW saules parks uz jumta: LBTU pārtikas tehnoloģiju fakultāte

lbtu-saules-parks-energrid-jelgava

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultāte ir moderns pārtikas studiju un pētniecības centrs Jelgavā. 

Savu 75 gadu darbības laikā fakultāte var lepoties ar vairāk nekā 6000 absolventu. No tiem daudzi ir izveidojuši atpazīstamus, inovatīvus pārtikas produktu zīmolus (piemēram, “Rūdolfs”), kā arī devuši nozīmīgu artavu pasaules līmeņa pētniecībā pārtikas jomā.

Inovācijas un nemitīga attīstība ir būtiskas fakultātes vērtības. 

Tāpēc arī tika pieņemts lēmums par saules parka uzstādīšanu ar SIA “EnerGrid”, lai fakultāte spētu sevi nodrošināt ar modernu, videi draudzīgu elektroenerģiju. 

Tā, kā mācības galvenokārt notiek gaišajā dienas laikā, saules paneļi ir izcils risinājums, jo ļauj saules paneļu saražoto elektrību uzreiz patērēt. Tas padara projektu par īpaši izdevīgu fakultātei.

SIA “EnerGrid” jeb veikals.energrid.lv veica pilnu servisu saules paneļu uzstādīšanā – projektēšanu, uzstādīšanu, nodošanu tīklā. 

Kā rezultātā uz fakultātes ēkas jumta Jelgavā, Rīgas ielā SIA “EnerGrid” uzstādīja 61.4 kW saules paneļu sistēmu ar 135 paneļiem. Gadā tā saražos 58 622 kWh elektroenerģijas un samazinās “oglekļa pēdu” par 27 547 kg CO2 izmešu gadā.

Šāds projekts ļaus būtiskās elektrībā ietaupītās finanses ieguldīt citos, uz izaugsmi un inovācijām vērstos virzienos, vēl vairāk palīdzot stiprināt fakultātes darba kvalitāti ilgtermiņā.

Pirmais solis labākam lēmumam – konsultācija

Tikko iepazināties ar svarīgāko informācija par saules parku uzstādīšanu uzņēmējdarbībai. 

Ja ir palikuši neatbildēti jautājumi vai vēlaties spert pirmos soļus, piesakieties konsultācijai, kuras laikā uzziniet:

  • precīzus apsvērumus saules paneļu uzstādīšanai, atbilstoši sava uzņēmuma elektroenerģijas patēriņam.
  • saules paneļu uzstādīšanas izmaksas un investīciju variantus.
  • cik ilgā laikā saules paneļi atmaksāsies.

Kā arī sekojiet Energrid Linkedin lapai – tajā regulāri publicējam svarīgākos jaunumus par saules enerģiju uzņēmējdarbībai, kā arī auto uzlādes, projektēšanas, energoapgādes būvniecības un akumulācijas risinājumiem Latvijā.

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.