Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Jaunumi

TC “Origo” uz jumta atklāj lielāko saules enerģijas paneļu parku Rīgas centrā

TC “Origo” uz jumta atklāj lielāko saules enerģijas paneļu parku Rīgas centrā

08. Nov. 2023

Tirdzniecības centrs “Origo”, īstenojot ilgtspējas attīstības stratēģiju, ieguldījis vairāk nekā 435 000 eiro mūsdienīga saules enerģijas paneļu parka izveidē uz ēkas jumta. Tas ir viens no pirmajiem Rīgas centrā atklātajiem šāda mēroga saules enerģijas paneļu parka projektiem. Ilgtspējība ir viena no t/c “Origo” stratēģiskajām prioritātēm, integrējot to visos ikdienas darba aspektos un procesos – no vides un tās pieejamības līdz energoefektivitātei un apsaimniekošanai.    

T/c “Origo” attīstības stratēģija paredz dažādu uz globālu ilgtspējas mērķu sasniegšanu orientētu iniciatīvu īstenošanu. 2021. gadā t/c “Origo” saņēma BREEAM sertifikātu ar augstāko novērtējumu starp visiem Baltijas valstu tirdzniecības centriem, bet “Origo” paplašinātā ēka un biznesa centrs “Origo One” tika atzīti par ilgtspējīgāko ēku Latvijā. Saules enerģijas paneļu parka izveide uz t/c “Origo” ēkas jumta ir likumsakarīgs solis tā ilgtspējas attīstības plānā. 

“Rūpes par vides ilgtspējīgu attīstību un atbildīgs resursu patēriņš ir t/c “Origo” ilgtspējas attīstības stratēģijas vērtību pamatā. Kopš 2008. gada šeit tiek realizēta energoefektivitātes programma ar mērķi veicināt  pārdomātu energoresursu izmantošanu. Šo gadu laikā panākts vairāk nekā 30% samazinājums energoresursu izlietojumā. Īstenojot saules enerģijas paneļu parka projektu, mums būs iespēja būtiski kāpināt šo rādītāju un t/c “Origo” pašpatēriņam izmantot pašu ražotu zaļo jeb atjaunīgo saules enerģiju. Tas ir nozīmīgs solis t/c “Origo” ilgtspējīgā attīstībā, veicinot dabas resursu taupīšanu un efektīvu izmantošanu, kā arī mazinot t/c “Origo” ekoloģiskās pēdas nospiedumu,” norāda Linstow Baltic Tehniskais direktors Juris Lipskis. 

Jaunatklātā t/c “Origo” jumta saules enerģijas paneļu parka kopējā jauda ir 410kW. Plānots, ka gada laikā tiks saražots ap 360 MWh atjaunīgās saules enerģijas, tādējādi nodrošinot apmēram 4,5% no t/c “Origo” 2022. gada kopējā elektroenerģijas patēriņa. Saules enerģijas paneļu parka projekta īstenošanu, uzstādīšanu un darbības uzraudzību nodrošina “SaulesParki.lv” jeb SIA “EnerGrid”. 

“Esam lepni un gandarīti īstenot šo projektu pilnā apmērā, tā palīdzot godalgotajam t/c “Origo” turpināt attīstīt savu ilgtspējas attīstības stratēģiju. Tik vērienīga saules parka izveide pašā Rīgas centrā ir liels ieguldījums gan t/c “Origo”, gan visas pilsētas nākotnē. “SIA “EnerGrid” komanda ir strādājusi ciešā sadarbībā ar t/c “Origo” vadību un speciālistiem, lai nodrošinātu, ka saules parks tiek uzstādīts atbilstoši augstākajiem mūsdienu tehniskajiem un drošības standartiem. Esam pārliecināti, ka šis projekts ne tikai palīdzēs t/c “Origo” sasniegt tā ilgtspējas mērķus, bet arī turpinās rādīt piemēru citiem uzņēmumiem un organizācijām Rīgā un visā Latvijā, kā integrēt ilgtspējas principus savā darbībā un ikdienas praksē,” komentē SIA “EnerGrid” valdes loceklis Jānis Brikmanis.                 

Par t/c “Origo”

2020. gadā rekonstruētais un paplašinātais tirdzniecības centrs “Origo” ir viens no modernākajiem iepirkšanās centriem Latvijā. Jaunās ēkas pirmajos trīs stāvos izvietotas ērtas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos atrodas “Origo One” biznesa centrs ar augstvērtīgiem A klases birojiem.

Tirdzniecības centrā “Origo” pieejams plašs vietējo un starptautisko zīmolu klāsts, tostarp “Springfield”, “Women’secret”, “Ivo Nikkolo’’, “Reserved”, “Lindex”, “Douglas”, “Sportland’’, “Skechers”, “Sinsay”, “Multilukss”, “LMT”, “Euronics”, “AIOO”, “Vapiano”, “Gan Bei”, “Rimi Hyper”, “Rimi Mini”, “Veselības centrs 4” un “E. Gulbja Laboratorija”.

Tirdzniecības centrs ir ērti pieejams gan tiem, kuri uz pilsētu dodas ar sabiedrisko transportu, gan tiem, kuri pārvietojas ar privāto automašīnu (tostarp elektroauto) vai velosipēdu. Klientu ērtībai tiek piedāvātas 248 autostāvvietas,  kā arī elektroauto uzlādes punkti un 100 velosipēdu novietnes.   

 

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.