Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Jaunumi

SIA EnerGrid iegūst 4 ISO sertifikātus

SIA EnerGrid iegūst 4 ISO sertifikātus

19. Dec. 2023

energrid-iso-sertifikati

Mēs, SIA EnerGrid jeb veikals.energrid.lv, novembra beigās veiksmīgi ieguvām veselus 4 ISO sertifikātus. 

Sociālajos tīklos jau pirms kāda laika paziņojām, kādi sertifikāti tie ir:

  • ISO 9001:2015
  • ISO 14001:2015
  • ISO 45001:2018 un
  • ISO 50001:2018.

Taču ne vienmēr ir skaidrs, kāpēc tas ir svarīgi.

Kas ir ISO, ko nozīmē katrs no šiem sertifikātiem, un kāpēc tas ir apliecinājums kvalitātei? Par to pastāstīsim šajā blogā!

Sāksim ar pašiem pamatiem. 

Kas ir ISO?

Ar saīsinājumu “ISO” apzīmē “The International Organization for Standardization” (angļu val.) jeb Starptautisko standartizācijas organizāciju. 

Tā ir neatkarīga, nevalstiska organizācija, kura visā pasaulē sapulcē savas jomas ekspertus un izlemj par vienotu standartu, kas apliecinātu kvalitāti uzņēmējdarbības procesos. 

ISO mājaslapā minēts:

“Uztveriet (ISO sertifikātus) kā formulu, kas apraksta labāko veidu, kā kaut ko darīt.

(Šī formula) var būt par produkta ražošanu, procesa vadību, pakalpojuma sniegšanu vai materiālu piegādi – standarti aptver plašu darbību klāstu.

Standarti ir kā atlasītas kvalitatīvākās cilvēku zināšanas. Zināšanas ne tikai par to jomu, kurā viņi ir eksperti, bet arī par organizāciju vajadzībām, kuras viņi pārstāv. 

Šie cilvēki var būt ražotāji, pārdevēji, pircēji, klienti, tirdzniecības asociāciju pārstāvji, preču vai pakalpojumu lietotāji vai regulatori.”

www.iso.org/standards (tulk. no angļu val.)

Tātad, izstrādājot konkrētu standartu, mēs iegūstam formulu stabilai, paredzamai konkrētās organizācijas funkciju darbībai. 

Tie uzņēmumi vai organizācijas, kas iegūst šo sertifikātu, apliecina, ka konkrētais process, par kuru iegūts sertifikāts, notiek pēc augstākajiem pasaules standartiem. Līdz ar to, Jūs varat būt droši, ka sadarbojaties ar uzņēmumu, kam izcilība un kvalitāte rūp ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Jau minējām, ka SIA EnerGrid esam ieguvuši 4 ISO sertifikātus. Kādās jomās tie ir, un ko tie nozīmē?

ISO sertifikāti un to nozīme 

Blogs-ISO-sertifikati-kas-tie-ir

Apskatīsim katru no sertifikātiem atsevišķi.

ISO 9001:2015

ISO 9001:2015 ir kvalitātes vadības sistēmas sertifikāts. 

Atjaunīgā enerģija, tai skaitā, saules enerģija, ir viena no nozarēm, kurās ir liela konkurence un ne vienmēr ir skaidrs, vai uzņēmums darbojas kvalitatīvi.

Šis sertifikāts apliecina, ka SIA EnerGrid ir noteikta kārtība, kādā apkalpojam klientus. Sākot no pirmā zvana vai e-pasta līdz projektēšanai vai saules parka nodošanai Jūsu rīcībā – katrs solis un to secība ir sakārtoti, tā paātrinot projekta izpildi un nodrošinot nemainīgu kvalitāti.

Protams, darbojamies arī ar nestandarta gadījumiem – tas ir viens no aspektiem, ko visvairāk novērtē mūsu klienti. Taču arī veids, kādā novedīsim Jūsu nestandarta gadījumu līdz rezultātam, arī ir sakārtots. 

Kā arī nemitīgi turpinām attīstīties un uzlaboties – ejot līdzi laikam un Jūsu mainīgajām vajadzībām, mainīsies arī mūsu sistēmas. Taču tās noteikti atbildīs starptautiskiem standartiem.

Par to ir ISO 9001:2015 sertifikāts.

ISO 14001:2015

Mūsdienīgi uzņēmumi rūpējas par to, lai tā darbība samazinātu ietekmi uz vidi.  Šis sertifikāts apliecina, ka strādājam ar atbildīgu attieksmi pret vidi. 

Kā arī to, ka mūsu uzņēmumā ir izstrādāti kontroles mehānismi, lai turpinātu atbildīgi darboties arī ilgtermiņā un mūsu darbinieki būtu gatavi tikt galā ar ārkārtas situācijām, ja tādas negaidīti parādītos. 

Jeb, īsumā – ISO 14001:2015 ir sertifikāts vides pārvaldības sistēmai.

ISO 45001:2018 

Uzņēmums, kurš ir izaudzis tik liels, kā mēs (un mēs turpinām augt), lieliski saprot, ka katrs darbinieks ir vērtība. Jo, lai cik sakārtoti būtu mūsu klientu apkalpošanas procesi, tie var apstāties diezgan ātri, ja iztrūkst kāds no komandas posmiem. Šie posmi – tie ir mūsu kolēģi.

Tāpēc rūpējamies par darbinieku drošību un veselību. 

ISO 45001 ir darba drošības un arodveselības pārvaldības sistēma, un ISO 45001:2018 – sertifikāts, kas apliecina, ka mūsu uzņēmumā šāda sistēma pastāv. 

Mūsu darbiniekiem ir darba drošības apmācības, kā arī nemitīgi tiek attīstīti procesi, kā nodrošināt to, lai katrs no mūsu komandas darbotos pēc jaunākajiem un augstākajiem drošības standartiem.

ISO 50001:2018

Kurš gan vēl labāk par mums zina, ka efektīva energopārvaldība var būt nozīmīgs veids, kā palielināt uzņēmuma konkurētspēju! Kāpēc? Jo mēs jau gadiem saviem klientiem – uzņēmumu, organizāciju vadītājiem – jau palīdzam palielināt konkurētspēju ar saules parku uzstādīšanas palīdzību. 

Tāpēc loģisks solis mums ir nokārtot arī ISO 50001:2018, jo tas atbild par energopārvaldības sistēmām.

Uzņēmumi, kas iegūst ISO 50001:2018 sertifikātu, saņem apliecinājumu tam, ka to energopārvaldības sistēma ļauj racionāli un efektīvi izmantot enerģiju kā uzņēmuma resursu.

Tas nozīmē, ka esam ieviesuši ilgtspējīgu enerģijas pārvaldības politiku, kas atbilst starptautiskiem standartiem, un turpināsim optimizēt elektroenerģijas patēriņu arī ilgtermiņā.

Bureau Veritas – organizācija, kas mums piešķīra sertifikātus 

Blogs-ISO-sertifikati-EnerGrid-Bureau-Veritas

Visus iepriekš minētos starptautiskos sertifikātus mums piešķīra pasaules līderis laboratorijas testēšanas, inspekciju un sertifikācijas jomā – Bureau Veritas. 

Šī organizācija ir dibināta teju pirms 200 gadiem – 1828. gadā – un visā pasaulē ir atpazīstama kā augstas kvalitātes simbols. 

Bureau Veritas mūsu uzņēmumā veica auditu, novērtēja visus augstākminētos procesus, un atzina, ka strādājam atbilstoši standartiem. 

Tāpēc esam īpaši gandarīti par šo novērtējumu.

Noslēgumā

Noslēgumā vēlamies pateikt paldies mūsu komandai!

Sertifikācijas process un audits – tas ir nopietns darbs, kas prasa lielu ieguldījumu un sadarbību, atbalstu. Mūsu komanda ir pierādījusi, ka šo nopietno darbu spēj veikt raiti un profesionāli.

Paldies viņiem un turpinām sasniegt jaunas virsotnes!

Savukārt, ja vēlaties ar mums sadarboties – sazinieties šeit. Priecāsimies Jums palīdzēt Jūsu atjaunīgās enerģijas ieviešanas ceļā pēc pasaules augstākajiem standartiem.