Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļi privātmājām: 20 Biežāk uzdotie jautājumi

Saules paneļi privātmājām: 20 Biežāk uzdotie jautājumi

31. Mar. 2022

1. Kādus saules paneļus Jūs piedāvājat?

Uzstādām AllBlack sērijas saules paneļus. Ko tas nozīmē – tiem ir gan melna šūna, gan melns rāmis, līdz ar to, dizains ir neuzkrītošāks. Jeb – saules paneļi lieki nenovirzīs uzmanību no Jūsu pagalma kopskata. Tiem klientiem, kuriem izskats ir svarīgs, ļoti patīk, ka šāda tipa paneļi eleganti iederas ikvienā ainavā.

2. Cik kvalitatīvi ir AllBlack saules paneļi?

AllBlack dizaina saules paneļi ir augstākās kvalitātes tirgū – tos iegādājamies no stabilākajiem un uzticamākajiem prestižā Bloomberg TOP saraksta ražotājiem pasaulē.

3. Kāda ir AllBlack saules paneļu cena?

Mūsu cenā ietilpst ne tikai paši paneļi, bet visas pārējās komponentes (invertors, stpirinājumi, kabeļi u.c.)  un pilna servisa uzstādīšana ar sertificētiem speciālistiem. Tā, lai Jūs varat netērēt savu laiku, enerģiju to uzstādīšanai un būt droši, ka viss turpmākos 25-30 gadus ies kā pa diedziņu.

Precīzas summas varat apskatīt šeit.

4. Kā veidojas cena saules paneļu uzstādīšanai pie Jums?

Cena atšķiras no jaudas saules paneļu sistēmai, un to aprēķinās konsultants pēc sarunas ar Jums, uzzinot Jūsu elektroenerģijas patēriņu gada griezumā, jumta segumu, slīpumu u.c. parametrus.

Piesakieties precīzam piedāvājumam šeit.

5. Kādas garantijas piedāvājat saules paneļu uzstādīšanai?

“Saules Parki”, uzstādot saules paneļus Jūsu privātmājai, piedāvā šādas garantijas:

  • 15 gadu garantija saules paneļiem – tā ir ražotāja garantija, kuras laikā paneļiem ir jādarbojas izcili.
  • 84,8% saules paneļu ražošanas garantija pēc 25 gadiem. Ražotājs apliecina, ka pēc 25 gadiem saules paneļi vēl joprojām ražos pietiekami elektroenerģijas.
  • 10 gadu garantija HUAWEI invertoram. 
  • Apdrošināšana līdz 500 000 EUR vērtībā. Polise darbosies pirmos 2 gadus. Tajā ir ietverta arī civiltiesiskā apdrošināšana.

6. Vai pieejams valsts atbalsts saules paneļu uzstādīšanai?

Jā, to var saņemt ikviens privātmājas īpašnieks Latvijā, kura mājā nenotiek saimnieciskā darbība. Vairāk par valsts atbalstu lasiet šeit.

Uzņēmumiem, biznesam arī ir iespējami dažādi atbalsta veidi – par tiem gan efektīvāk būtu ar Jums izrunāt individuāli. Piesakieties sarunai šeit.

7. Vai pie Jums varu noformēt kredītu saules paneļu uzstādīšanai?

Mums ir pieejami vairāki sadarbības partneri, pie kuriem ērti varat noformēt kredītu, ja tas nepieciešams. Mūsu sadarbības partnerus atradīsiet šeit.

8. Cik ilgā laikā uzstādīsiet saules paneļus privātmājai?

No līguma noslēgšanas brīža – 2-3 mēnešu laikā. Vasaras sezonā iespējams ilgāk, taču precīzs termiņš vienmēr būs līgumā, iepriekš Jūs būsiet par to informēti.

9. Cik ilgā laikā paneļi atmaksājas?

Vidēji 6-7 gadu laikā, taču katram klientam mūsu kolēģi izveido precīzu aprēķinu, ņemot vērā visus faktorus, kas to var ietekmēt.

10. Vai nav gudrāk pagaidīt, kamēr saules paneļi kļūst efektīvāki?

Ne gluži – saules paneļu efektivitāte šobrīd ir labākajā cenas un efektivitātes krustpunktā, īpaši, ja ir pieejams valsts atbalsts. Vairāk par efektivitātes mītu šajā bloga rakstā.

11. Kas ir NETO sistēma?

Neto  sistēma ir sistēma, kurai ir iespējams pieslēgties, lai efektīvāk izmantotu saules paneļu saražoto elektrību gan dienas, gan gada griezumā.

Princips NETO sitēmai ir sekojošs: tad, kad saules paneļi saražo vairāk elektrības, nekā māja tajā brīdī patērē, “pāri palikusī” elektrība automātiski pa vadiem nokļūst kopējā elektroenerģijas tīklā. To nodrošina Sadales tīkls.

Tad, kad saules paneļi saražo mazāk, nekā patērējat mājā (vakarā, naktī vai ziemas mēnešos) papildus nepieciešamo enerģiju var paņemt no Sadales tīkla.

Vairāk par neto sistēmām Latvijā

12. Vai tas nozīmē, ka caur NETO sistēmu Sadales tīkls no manis pērk elektrību?

Neto uzskaites sistēmā tā tiek uzkrāta. Uzkrājums “pāri palikušajai” elektrībai ir jāiztērē gada griezumā no 1. marta līdz nākošā gada pēdējai februāra dienai. 

Neto norēķinu sistēmā Jūs pāri palikušo elektrību pārdodat un, ņemot atpakaļ, pērkat.

Tāpēc, lai Jums būtu izdevīgi, ir precīzi jāaprēķina, kādas gada griezuma saražotās jaudas saules paneļu sistēma Jums ir piemērotākā – mūsu speciālists to Jums palīdzēs izdarīt.

13. Kāpēc pieslēgt NETO sistēmu, ja var uzstādīt akumulatorus?

Īsā atbilde – tā ir izdevīgāk un ērtāk.

Pirmkārt, saules paneļu akumulatoru cena pagaidām ir ļoti augsta, kas kopējās uzstādīšanas izmaksas var palielināt pat divreiz.

Otrkārt, elektroenerģijas uzglabāšanas laiks pat ar jaudīgākajiem akumulatoriem ir īss – visu ziemu ar to nepietiks, lai māju nodrošinātu ar elektroenerģiju.

Ja ekonomiski izdevīgāks risinājums Jums ir svarīgs – NETO sistēma caur Sadales tīklu šobrīd ir labāks risinājums, nekā akumulatori. Tai pat laikā, arī akumulatoriem drīzumā gaidāms atbalsts – par to ziņosim mūsu sociālajos tīklos.

14. Vai var uzstādīt saules paneļus manā privātmājā laukos, bet ar to maksāt par dzīvokli Rīgā?

Jā, ar neto norēķinu sistēmu tas ir iespējams (to plānots atvērt lietotājiem 2024.g. 1.maijā).

15. Vai saules paneļi ir jāmazgā?

Nē.

Saules paneļi ir radīti un uzstādīti tā, lai tiem mierīgi pietiktu ar lietu kā galveno mazgātāju.  Ja vien saules paneļu tuvumā nav ļoti lieli, putekšņiem pilni lauki un sausums neieilgst mēnešiem, daba parūpēsies par Jūsu saules paneļu notīrīšanu, un tie turpinās efektīvi ražot enerģiju.

16. Kas ir invertors?

Invertors ir ierīce saules paneļu sistēmā, kura līdzstrāvu pārveido maiņstrāvā, jeb tādu elektrības formu, kuru saražo paneļi, pārveido uz tādu, kuru var izmantot Jūsu privātmājas vajadzībām.

Huawei invertoram esam oficiālais pārstāvis Latvijā, ar ko ļoti lepojamies. Tas ir viens no kvalitatīvākajiem, kāds šobrīd pieejams, no uzticama ražotāja.

Huawei invertoram pieejama tālvadības klientu servisa funkcija, to saslēdzot ar Wifi, kā arī iespēja vēlāk pievienot akumulatoru.

17. Vai saules paneļi bojā jumtu?

Ja stiprinājumi ir kvalitatīvi un tos uzstāda zinoši, sertificēti speciālisti, tad jumts paliek vislabākajā kārtībā – jeb tādā pašā, kurā bija pirms tam.

18. Ja es gribu mainīt jumtu pēc pāris gadiem, cik ērti tas būs, ja tagad uzlikšu saules paneļus?

Vislabāk būtu nomainīt jumtu, un tikai tad likt saules paneļus – lai neveidojas situācija “uzlikām jaunu asfaltu, jāmaina caurules”.

19. Vai tā ir taisnība, ka saules panelis beidz ražot, ja tā rudenī uzkrīt lapas?

Atkarīgs no modeļa. Ir modeļi, kuros patiesi tā notiek – ja viena paneļa daļa kādā brīdī netiek apspīdēta, atslēdzas viss panelis un no saules nevar saražot tik daudz elektroenerģijas, kā plānots. AllBlack saules paneļi, kurus uzstādām klientiem, turpinās darboties un ražot. Kamēr vien lapas neaizpūtīs vējš, atslēgsies tikai tās diodes, kuras vairs nebūs apspīdētas ar sauli, taču pārējais saules panelis turpinās ražot elektrību.

20. Vai Latvijā pietiek saules, lai ar paneļiem varētu saražot pietiekami daudz elektrības?

Jā, saules ražīgums Latvijā neko daudz neatpaliek no Vācijas Ziemeļiem vai Holandes, kas ir Eiropas valstu TOP augšgalā uzstādītajiem saules paneļiem.

Neatradi savu jautājumu? 

Piesakies sarunai

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.