Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Labākie saules paneļi: pēc kādiem kritērijiem tos izvēlēties? 

Labākie saules paneļi: pēc kādiem kritērijiem tos izvēlēties? 

28. Feb. 2023

Vienalga, vai izvēlaties saules paneļus uzstādīt paši vai nolīgt profesionālu servisu, ikviens gudrs saimnieks vēlas pārliecināties, ka saules paneļi, kuri ir uzstādīti uz viņa mājas jumta vai zemes, ir paši piemērotākie tieši viņam, un kvalitatīvākie.

Kāpēc? Tāpēc, ka saules paneļi un to sistēma ir ieguldījums vismaz uz 25-30 gadiem! Līdz ar to, jo labāki saules paneļi, jo lielāka iespēja, ka to izmantošanas laiks tiešām tāds arī būs, un pat vēl ilgāks, turklāt saules paneļi saražos maksimāli lielāko jaudu.

Tāpēc apskatīsim faktorus, kuri ikvienam saimniekam norāda – šie ir labākie saules paneļi tieši man.

Pirms tam gan jāpiebilst, ka šajā blogā detalizēti nerunāsim par to, kas padara efektīvāko visu saules paneļu sistēmu, kā arī neņemsim vērā aprēķinus katrai mājsaimniecībai.

Ievadu tajā, kā arī resursus, kur to vari izpētīt sīkāk, atradīsi bloga beigās.

Šajā blogā – tehniskie parametri un faktori, kam pievērst uzmanību tieši saules paneļu izpētes laikā.

8 faktori, kas apliecina, ka tie būs labākie saules paneļi Jums

saules-paneli-privatmajai-marupes-pagasts-2

1. Saules paneļu izmērs un platība, ko tie aizņem

Ne vienmēr saimniekam ir daudz vietas uz jumta, kur uzstādīt paneļus. Tādos gadījumos katrs centimetrs ir svarīgs, tāpēc ir būtiski izvērtēt, cik lielu platību uz jumta aizņems saules paneļi. 

Šis faktors ir ļoti cieši saistīts ar nākamajiem diviem, tāpēc ilgi nekavēsimies un uzreiz virzīsimies tālāk.

2. Saules paneļu ražība uz kvadrātmetru

Cik elektroenerģijas konkrētais saules panelis spēj saražot pret platību, kādu tas aizņem? Šis ir svarīgs faktors, ko izvērtēt, lai pārliecinātos, ka uz Jūsu jumta tiek uzstādīti labākie saules paneļi.

Būtiski šo izvērtēt arī tāpēc, ka bieži vien, salīdzinot dažādus saules paneļus, vienam saules paneļu modelim jauda “uz papīra” ir lielāka, nekā citam, taču tas gluži vienkārši aizņem vairāk vietas, ir lielāks. Tāpēc šis un iepriekšējais faktors ir savā starpā saistīti. Ja platība ir ierobežota, labākie saules paneļi Jums būs tie, kuriem, iespējams, tehniskajos parametros ir mazāka jauda, taču, aprēķinot uz kvadrātmetru, bieži vien tā būs lielāka – kāpēc, par to sīkāk nākošā faktora izklāstā.

3. Saules paneļu efektivitāte

Saules paneļu efektivitāte nozīmē – cik daudz saules starojuma, kas krīt uz paneli, tas spēj pārvērst elektroenerģijā. Efektivitāti tehniskajos parametros parasti atradīsiet ailēs, kurās rakstīts “Efficiency”, norādītu procentos.

Lai novērstu vienu no bieži izplatītiem mītiem par saules paneļu efektivitāti – ka jāmeklē 100% efektivitāte -, par šo faktoru izstāstīsim nedaudz sīkāk.

Lielākās daļas plaši pieejamo saules paneļu pamatā ir silīcijs. Tas ir pusvadītājs, kurš pie konkrētiem apstākļiem sāk ražot elektrību. Silīcija maksimālā efektivitāte nav un vismaz ar mūsu zinātnes atklājumiem, pētījumiem un šī brīža zināšanām, nebūs 100%, jo tas nozīmētu, ka visu saules izstaroto enerģiju tas uztvertu un spētu pārvērst elektrībā. Silīcijam kā materiālam nav tādu īpašību, lai tas būtu iespējams.

Tāpēc minimālā efektivitāte, kāda piemīt labākajiem saules paneļiem, būtu ieteicama 16%, taču iesakām un saviem klientiem uzstādām saules paneļus ar 20% efektivitāti.

Tas nozīmē, ka viens saules panelis Jums dos maksimālo ražību, kāda šobrīd pasaulē ir iespējama. Lidz ar to, katrs ieguldītais eiro Jums atmaksāsies ātrāk un izdevīgāk.

Svarīgi piebilst, ka svarīga ir ne tikai efektivitāte pašam saules panelim, taču arī kopējā saules paneļu uzstādīšana. Piemēram, kādā leņķī un pret kādu debespusi Jūs uzstādāt paneļus, kā arī citiem saules paneļu uzstādīšanas faktoriem. 

4. Cik ātri saules paneļi sāk ražot elektroenerģiju

Labākie saules paneļi tieši Jums ir tādi, kas ražo tad, kad Jūs paši arī patērējat elektroenerģiju. Kāpēc? Ilgtermiņā tas sanāk izdevīgāk, jo Jums būs jāmaksā mazāk par pārvadi, ņemot elektroenerģiju atpakaļ no tīkla. (ja vēl neko nezināt par neto sistēmu, kas tas ir, lasiet šeit). 

Protams, šī maksa jebkurā gadījumā būs mazāka, nekā maksa par elektroenerģiju, un tāpat vakaros un ziemas tumšajā laikā par pārvadi būs jāmaksā. Tai pat laikā, ir vairāki veidi, kā jau laicīgi parūpēties par to, lai saules paneļi ir izdevīgākie tieši Jūsu mājsaimniecībai.

Piemēram, viens veids, kā to izdarīt jau pēc saules paneļu uzstādīšanas, ir, iestatīt veļas mašīnu un citas ierīces, lai tās darbotos dienas laikā, kad elektroenerģijas ražošana ir aktīvākā. Otrs – lādēt ierīces pa dienu.

Ja runājam tieši par brīdi, kad Jums ir jāizvēlas labākie saules paneļi – tad ir svarīgi izvēlēties tādus, kuri sāk ražot elektroenerģiju ātrāk no rīta.

Šis faktors, savukārt, ir cieši saistīts ne tikai ar tiem saules paneļu uzstādīšanas faktoriem, kurus atradīsi bloga beigās, bet arī ar visu saules paneļu ķēdi, invertoru un to uzsākšanas spriegumu. Par pēdējiem vairāk šajā blogā, kurā salīdzinām Huawei un Growatt invertorus.

5. Saules paneļu dizains

saules-paneli-privatmajam-spilve-1

Tas, vai ņemt vērā tādu saules paneļu faktoru kā dizains, ir katra saimnieka brīva izvēle. Būs saimnieki, kuriem tas ir ļoti būtiski, un, ja esat viens no tiem, tad noteikti labākie saules paneļi Jums būs arī tādi, kuriem ir elegants dizains. Šobrīd ir pieejami jaudīgi un kvalitatīvi melnu šūnu AllBlack dizaina saules paneļi. Tie saplūst ar kopējo mājsaimniecības ainavu, ir neuzkrītošāki. 

Ja Jūsu mājas jumts ir tumšā krāsā, tos vispār praktiski nevarēs pamanīt.

Tas, kāpēc tie ir melni, ir saistīts ar vēl kādu apakštēmu – monokristāliskiem un polikristāliskiem saules paneļiem. Par to atšķirībām lasiet šeit.

6. Saules paneļu garantijas

Ir divu veidu garantijas, kuras izvērtēt saules paneļiem.

Pirmā – pašu saules paneļu garantija. Tas ir laiks, kuras laikā ražotājs garantēs, ka saules paneļi darbosies izcili.

Otra – ražotāja garantija. Tā rāda laika periodu, kurā ražotājs apliecina, ka saules paneļi vēl joprojām ražos pietiekami daudz elektroenerģijas no saules.

Mūsu klientiem ir pieejami saules paneļi ar 12 gadu garantiju un 25 gadu ražotāja garantiju. Tā, kā iepērkam saules paneļus pa tiešo no ražotāja, nepieciešamības gadījumā klientu serviss būs vispieejamākais.

7. Saules paneļu temperatūras koeficients

Šis faktors ir būtisks saimniekiem, kuru jumti vasarās viegli uzkarst. Ne visi to zina. Lai arī saules paneļiem ir vajadzīga saules gaisma, ir konkrēta temperatūra, pēc kuras saules paneļi kļūst mazāk efektīvi. 

Pēc šīs robežas notiek tā – jo augstāka temperatūra, jo zemāka efektivitāte. Protams, šī efektivitāte krītas par ļoti mazu, pat mikro procentu skaitu uz vienu grādu, tai pat laikā, ja runājam par to, kas ir labākie saules paneļi – tad tie ir tādi, kuru efektivitāte karstākajās vasaras dienās kritīsies vismazāk. It īpaši, ja temperatūra uz Jūsu mājas jumta karstākajās vasaras dienās ir jau tuvu 60°C, tad efektivitātes kritums būs lielāks, jo mikroprocenti ar zudumiem par katru grādu sasummējas lielākos procentos. Līdz ar to, šī faktora izvērtēšana, pirms uzstādāt saules paneļus, Jums nozīmē būtiskas ražības izmaiņas.

Kā atrast šo faktoru? Tehnisko parametru lapā meklējiet ailes ar “Temperature Coefficient”.

Kā vēl Jūs varat palīdzēt saules paneļiem darboties maksimāli efektīvi? Parūpējoties, lai tiem ir laba vēdināšana ar attiecīgiem stiprinājumiem. 

8. Labākie saules paneļi – burtiski

Saules paneļu ražotājus dala līmeņos – angļu val. Tier.

Pirmais līmenis, jeb Tier 1, nozīmē, ka konkrētos paneļus ražo stabils, uzticams uzņēmums ar labu reputāciju, un saules paneļiem ir augstākā kvalitāte. Jo lielāku saules paneļu sistēmu vai saules parku Jūs plānojat būvēt, jo svarīgāk, ka izvēlaties tādus saules paneļus, kas nāk no šī saraksta ražotājiem.

ja Jums nav vēlmes ilgstoši un detalizēti iedziļināties visos iepriekšminētajos faktoros, vieglāks veids ir izvēlēties TOP Tier ražotājus.

Mūsu e-veikalā ir pieejami, kā arī saviem klientiem uzstādām tādus saules paneļus, kas ir tieši no šī Tier1 saraksta. Šobrīd, bloga rakstīšanas laikā, mums ir pieejami JaSolar, Trina Solar un Risen saules paneļi. JaSolar esam arī oficiālais partneris Baltijā, un pārējos mēs iepērkam pa tiešo no ražotāja.

Kāpēc to pieminam? Vienalga, vai saules paneļus izvēlaties uzstādīt pie mums vai citiem, svarīgi pārliecināties, ka šie paneļi patiešām nāk no šī ražotāja – oficiālie partneri arī ir kā papildus garants, ka tiešām arī saņemsiet to, kas solīts. Tā Jūs esat lielākā drošībā uz visiem 25-30 gadiem, kuros darbojas saules paneļi.

Labākie saules paneļi: citi faktori, kas tos ietekmē

saules-panelu-risinajumi-uzstadisana

Atgādināsim, ka saules paneļi paši par sevi nenozīmē, ka tie Jums saražos tik daudz elektroenerģijas, kā plānojat. Tikpat svarīgi, kā izvēlēties saules paneļus, ir zināt visefektīvāko veidu, kādā panelus uzstādīt.

Tas nozīmē, piemēram, tos uzstādīt:

  • Uz jumta vai zemes vietā, kuru saule apspīd lielāko dienas daļu,
  • 30-35° slīpumā pret Dienvidiem vai Rietumiem-Austrumiem;
  • Ar segumam atbilstošiem stiprinājumiem, kas ļauj paneļiem labi vēdināties;
  • Izvēloties jaudīgu, kvalitatīvu invertoru, kurš saražoto elektroenerģiju spēs kvalitatīvi, bez pārrāvumiem, vadīt.

Šajā blogā – sīkāk par to, kas vēl ietekmē saules paneļu izdevīgumu.

Saules paneļu uzstādīšanai ir ļoti daudz citu būtisku faktoru, kuru nozīmība labākā lēmuma pieņemšanā atšķiras no mājas uz māju.

Tāpēc, ja Jums ir papildus jautājumi vai vēlaties, lai labākos saules paneļus Jums uzstāda kāds cits, esat īstajā vietā. Mums ir profesionāļu komandas, kuras ir uzstādījušas saules paneļus jau aptuveni 500 mājsaimniecību.

Piesakieties konsultācijai un saņemiet pirmos aprēķinus šeit.

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.