Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Vienīgais padoms par saules paneļiem, kas Tev jāzina

Vienīgais padoms par saules paneļiem, kas Tev jāzina

03. Jan. 2023

Saules paneļu tirgus Latvijā šobrīd ir ļoti piesātināts. 

Internetā, sociālo tīklu grupās, kā arī runājot ar dažādiem ekspertiem, tiem, kuri jau uzstādījuši saules paneļus vai to plāno – informācijas, viedokļu un piedāvājumu ir vairāk, nekā saprašanas.

Kā neapmaldīties informācijas lielajā apjomā, visos piedāvājumos, ja tikai sāc apsvērt domu par saules paneļu uzstādīšanu savai privātmājai vai biznesam?

Par to ir šis ieraksts.

Šajā blogā: 

  • dosim vienu vienīgo padomu, kas Tev būtu jāzina par saules paneļu uzstādīšanu,
  • paskaidrosim, ko tas nozīmē,
  • kāpēc tas ir svarīgi,
  • kā arī izstāstīsim, kā to šo padomu īstenot.

Tagad – pie svarīgākā!

Vienīgais padoms par saules paneļiem, kas Tev jāzina

saules-paneli-privatmajam-cesu-raj

Šis padoms ir – 

Fokusēties uz ekonomisko izdevīgumu.

Ko tas nozīmē?

Jau no pašiem pirmajiem soļiem saules paneļu pasaules izpētē fokusēties uz to, ko iegūsi 25-30 gadu laikā (kas ir saules paneļu darbības laiks) pret to, ko investēsi.

Ieguvumam būtu jābūt krietni lielākam, nekā investīcijām.

Vēl vienkāršākiem vārdiem runājot – saules paneļu uzstādīšanas dēļ Tavā makā būtu jābūt vairāk līdzekļū 25-30 gadu laikā nekā tad, ja tas nebūtu izdarīts.

Kāpēc tas ir svarīgi?

Tas Tev ļaus izvairīties no kārdinošiem piedāvājumiem, kuri beigās izrādās dažādu zemūdens akmeņu pilni. 

Šādi piedāvājumi bieži vien šķiet izdevīgāki tagad, uzreiz, taču, kā jau visudr dzīvē, realitātē nozīmē lielākas galvassāpes labākajā gadījumā, un papildus  laika, finanšu līdzekļu patēriņu sliktākajā. 

Saules paneļi ir ieguldījums uz 25-30 gadiem, un, līdzīgi kā ābeles, augļus dod ne gluži pirmajā gadā pēc ierašanās Jūsu īpašumā.

Ja paturēsiet to prātā, analizējot Jums doto informāciju – gūsiet lielāko ieguvumu un tā dēļ arī prieku par to, ka izvēlējāties uzstādīt saules paneļus.

Kādi ir veidi, kā fokusēties uz ekonomisko izdevīgumu?

Jeb – kā īstenot šo padomu?

1. Veiciet precīzus aprēķinus.

Saules paneli-konsultacija

Tas, cik daudz elektroenerģijas  saules paneļi Jums saražos, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Svarīgākais no tiem – sākotnējie aprēķini.

Ņemot vērā Jūsu:

  • ikgadējo elektroenerģijas patēriņu,
  • dienas laikus, kuros patērējat elektroenerģiju, kā arī
  • vietu, leņķi un debespuses, pret kurām Jūsu īpašumā var uzstādīt paneļus,

Jūs jau iegūsiet kvalitatīvu informāciju par to, vai vispār Jums atmaksājas saules paneļi, un, ja jā, cik lielā mērā.

Tas ir iemesls, kāpēc kaimiņiem, kuri dzīvo blakus, mēdz būt pilnīgi dažādi rezultāti. Atliek tikai saules paneļus uzstādīt citā leņķī, un ražība pavisam cita.

Precīzi aprēķini tieši Jūsu gadījumam dos pārliecību, vai turpināt ar līgumu slēgšanu un investīcijām.

2. Izvērtējiet papildus izdevīgumu, uzstādot saules paneļus.

Ko dara salīdzinoši daudz saimnieku, vismaz mūsu pieredzē? Viņi pārliecinās, vai nevar iegūt vēl vairāk izdevīguma no tā, ka uzstādīti saules paneļi.

Kā tas notiek?

Saules paneļu saražotā elektroenerģija ir ļoti izdevīga. Maksa par to, pareizi uzstādot, ir zema. 

Līdz ar to, visbiežāk saimnieki izsver pāriešanu uz elektroauto, siltumsūkņa uzstādīšanu vai gāzes apkures nomaiņu uz tādu, kuru darbina ar elektroenerģiju.

Ja Jums tas ir aktuāli, noteikti šis ir veids, kā Jūs varat iegūt papildus ekonomisko izdevīgumu savai privātmājai un, atsevišķos gadījumos, arī biznesam.

Jā, sākotnēji izmaksas var šķist lielākas, tai pat laikā, ja to salīdzina ar summmām, kuras Jūs tērētu degvielai, gāzei u.c. izejvielām gadu gaitā un cenām strauji kāpjot, iespējams, ka tas viss atmaksājas pat vēl ātrāk.

3. Izvēlieties kvalitatīvas komponentes un kvalitatīvu uzstādīšanu.

Viss izdevīgums ies secen, ja pēc tik rūpīgiem aprēķiniem izvēlēsieties vienkārši lētākās izejvielas.

Saules paneļiem ir svarīga efektivitāte – cik daudz elektroenerģijas spēj saražot viens panelis; cik ilgi ražotājs garantē, ka paneļi strādās. Šajā blogā vairāk par saules paneļu veidiem un to efektivitātes atšķirībām.

Arī invertoriem ir svarīga kvalitāte – tas nodrošinās to, ka invertori lai kalpo, neslēdzas regulāri ārā (kas nozīmē pārtrauktu elektroenerģijas padevi), kā arī uzskatāmi Jums dod pieeju reāliem datiem, cik daudz elektroenerģijas saules paneļi ir saražojuši. Šeit lasiet vairāk par invertoriem.

Tas pats ar pārējām komponentēm, kā arī uzstādīšanu. Ja esat droši par savu prasmi uzstādīt paneļus – uz priekšu! Visas komponentes ērti ar piegādi varat iegādāties šeit.

Ja vēlaties saules paneļu uzstādīšanu uzticēt citiem, pārliecinieties, ka tie ir sertificēti speciālisti. 

Nepareizi uzstādīti paneļi ne tikai dod zemāku efektivitāti un, līdz ar to, mazāku ekonomisku izdevīgumu Jums, bet arī var, piemēram, sabojāt jumtu.

4. Parūpējieties par garantijām.

Ar šo mēs domājam – garantijām no ražotāja un no uzstādītāja. Piemēram, mēs piedāvājam 2 gadu apdrošināšanu pusmiljona eiro vērtībā, kas ir iekļauta piedāvājumā.

Esam arī oficiāli reģistrēti Būvniecības informācijas sistēmā un atrodamies Ekonomikas ministrijas un VARAM oficiālo konsultantējošo uzņēmumu sarakstā.

Ekii.lv varat redzēt oficiālo statistiku, cik privātmājām, piemēram, esam jau uzstādījuši saules paneļus ar valsts atbalstu. (meklē mūs kā SIA “JB SunPower”, tas ir mūsu oficiālais vārds)

Neesam vienīgie, kuriem ir šādas garantijas droši izpētiet arī citu piedāvājumus un izvēlaties to, kas labāk der tieši Jums. Taču paturiet prātā garantijas kā tādas. Iespējams (un cerams), tās nekad nevajadzēs, tai pat laikā, ja vajadzēs, būs neizsakāms atspaids, ja par to jau būsiet padomājuši.

5. Apsveriet pieteikšanos valsts atbalstam.

Valsts atbalsts saules paneļu uzstādīšanai ir labs veids, kā gūt papildus ekonomisko izdevīgumu. Tas ir, ja atbilstat nosacījumiem un Jums nav nepieciešami papildus izdevumi valsts atbalsta prasību dēļ.

Pēc saules paneļu uzstādīšanas Jūs varat atgūt atpakaļ līdz pat 4000 EUR, ņemot vērā Jūsu uzsatādītās saules paneļu sistēmas invertora jaudu.

Sīkāk par valsts atbalsta programmām lasiet šeit.

Lūk, tāds ir mūsu vienīgais padoms, kuru iesakām paturēt prātā – ekonomiskais izdevīgums -, kā arī veidi, kā to izdarīt.

Palikuši citi jautājumi vai arī vēlies veikt aprēķinus?

Piesakies konsultācijai, ar Tevi sazināsimies!