Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļu uzstādīšana: Privātmājas īpašnieka pieredze

Saules paneļu uzstādīšana: Privātmājas īpašnieka pieredze

28. Sep. 2022

Saules paneļu uzstādīšana ir nopietns lēmums katra privātmājas īpašnieka dzīvē. Tas tomēr ir ieguldījums vismaz turpmākajiem 30 gadiem! Kā tas notiek, no pirmajiem soļiem līdz brīdim, kad saules paneļi jau ir uzstādīti? Ir vērtīgi to zināt.

Pieredzes stāsts par to, kā tas ir – uzstādīt saules paneļus – no A līdz Z. Tajā dalījās mūsu klients Vladislavs.

Lasi par pieredzi zemāk, jautājumu-atbilžu formā.

Mūsu saruna augusta vidū, nedēļu pēc tam, kad Vladislava mājā sāka darboties paneļi.

Kāpēc vispār sākāt domāt par to, ka mājai vajadzētu uzstādīt saules paneļus?

Sakarā ar situāciju, visi māju īpašnieki mēģina padomāt, kā aizvietot gāzi, un tad bija doma, jau kādu laiku, ieviest saules paneļus, un pāriet uz šo enerģijas avotu.

Tāpēc arī izvēlējos uzstādīt saules paneļus.

Kāds bija Jūsu izpētes process, pirms noslēdzāt līgumu?

Es internetā meklēju kompānijas, laikam četras kompānijas aptaujāju, nonācu pie tā, ka ar “Saules parkiem” noslēdzām līgumu, un viss tagad darbojas.

saules-paneli-privatmajam-saulesparki-2

Kāpēc izvēlējāties darbu uzticēt tieši “Saules parkiem”?

Es pieļauju, ka ir arī citas profesionālas kompānijas, tai pat laikā, patika attieksme. Ka cilvēki nevis “atrakstījās”, bet iedziļinājās jautājumā, paskaidroja, viss bija korekti, mēs vienmēr diskutējām… Man patika attieksme. Tā, kā attieksme bija laba, ļoti korekta, zolīda, tas man patika, tāpēc es arī izšķīros par labu “Saules parkiem”.

Paldies! Vai varat padalīties ar procesu no sākuma līdz beigām – kā notika saules paneļu uzstādīšana?

Noslēdzām līgumu, pēc tam atbrauca meistars. Izpētīja māju, jumtu, uzkāpām, saskaitījām, cik precīzi tur var saiet paneļi, izdomājām, kā tur izvilkt vadus. 

Tad pēc nedēļas atbrauca meistari, uzkāpa uz jumta, salika konstrukciju, dabūja stiprinājumus, nākamajā dienā uzlika paneļus, visu pieslēdza, un tad pēc 2-3 dienām atbrauca elektriķis. Visu pieslēdza, vēl pēc nedēļas dabūjām atļauju no Latvenergo, iedarbinājām, tagad viss strādā. 

Kā ir šobrīd, kad saules paneļi jau ir uzstādīti?

Mums saules paneļi strādā burtiski nedēļu, pirmajā dienā jau ir forša aplikācija, kurā vari redzēt, cik saražoji, nopelnīji; ir arī iespēja naudas izteiksmē paskatīties. Vakar, starp citu, bija informācija, ka elektroenerģijas cena bija 4000 EUR par kilovatu, kāds antirekords, un par to ieteiktu padomāt. 

Varu parādīt, kur ir aplikācija: kā pa dienu saules paneļi ražojuši, laikam te (norāda uz kritumu grafikā)

Saules paneli-atsauksme-aplikacija

bija mākoņi; maksimālais saražotais 5kW. 

Mēneša griezumā var uzlikt (elektroenerģijas) tarifus, uzzināt cik nopelnīji – manā gadījumā, pagaidām 74 EUR laikam. Jā, pēc tam gada griezumā būs interesanti. 

Ko vēl rāda aplikācija – izglābām vienu koku, 100g CO2 neizmetām vidē, un vēl tur dažādi grafiki ir. Tā, kā, jā, ir iespēja attālināti visu monitorēt, uzskaitīt, pārvaldīt un – jā, mani viss apmierina 🙂

Ko vēlaties pateikt noslēgumā?

Forša komanda! Es domāju, ka tie, kas pārdošanas daļā, gan cilvēki, kas bija nesen par invertoru – pieslēdzās speciālists, izskaidroja visu, man patika profesionālā attieksme. Gan tiem, kas lika, gan elektriķi – foršs kolektīvs. Iesaku.

Paldies par dalīšanos, un lai labi un ražīgi kalpo!

Vladislava mājai uzstādītā saules paneļu sistēma skaitļos:

  • Uzstādītā jauda: 10,95 kW
  • Saražotā enerģija gadā: 10 920 kW
  • Paneļu skaits: 28
  • Aprēķinātais ietaupījums gadā: 1965.6 € 

Noskaties daļu no intervijas video šeit, mūsu sociālajos tīklos.

Vēlies uzstādīt saules paneļus savai privātmājai vai biznesam? Piesakies sarunai ar konsultantu un uzzini, cik saules paneļi saražos Tavā īpašumā – šeit.