Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļu akumulators: kā izvēlēties labāko?

Saules paneļu akumulators: kā izvēlēties labāko?

09. Feb. 2023

Vienalga, vai saules paneļu uzstādīšana Jums ir tikai plānā, vai tie jau uzstādīti, akumulatori jeb baterijas saules paneļiem ir populāra komponente, ar kuru arvien vairāk saimnieku vēlētos papildināt savu saules paneļu sistēmu.

Arī mēs redzam, ka interese par akumulatoriem aug; tie kļūst par aktuālāku tematu. Galvenokārt tāpēc, ka saules paneļu akumulatori var palīdzēt iegūt vēl lielāku elektroenerģijas neatkarību dažādos veidos.

Piemēram:

  • Ir saimnieki, kuriem labāk patīk, ka elektroenerģija vakaros un naktīs daļu gada plūst no akumulatoriem, nevis no kopējā tīkla, par kuru jāmaksā pārvades maksa.
  • Ir saimnieki, kuri uzstāda paneļus uz mājām, kas atrodas nost no kopējiem elektrotīkliem un vēlas izveidot pilnīgu, autonomu saules paneļu sistēmu – piemēram, vasarnīcai.
  • Ir saimnieki, kuru saules paneļu sistēmas šobrīd ir pieslēgtas pie tīkla, taču kuri vienkārši vēlas kļūt neatkarīgāki elektroenerģijas iegūšanā. Jeb – gūt papildus drošību, ka elektroenerģijas pārrāvuma gadījumā viņu mājā turpinās būt elektrība.

Stāsti ir dažādi, taču jautājums parasti, sākot interesēties par saules paneļu akumulatoriem, ir viens. 

Pēc kā tos izvēlēties?

Ja uz šo jautājumu meklējat atbildes arī jūs, tad esat īstajā vietā.

Šajā blogā atradīsiet 7 faktorus, pēc kuriem izvērtēt saules paneļu akumulatorus, lai saprastu, kurš būs piemērotākais tieši Jums.

Uzreiz arī Jums pačukstēsim, ka šie ir pamata faktori, ar kuriem sākt; vispārīgāki. 

Ja vēlēsieties iedziļināties vairāk, sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu, kad iznāks blogs, kurā apskatām to, kā veiksmīgāk izvērtēt saules paneļu akumulatorus padziļinātāk. 

Tagad – septiņi pamatfaktori, kurus izvērtēt, meklējot sev piemērotāko akumulatoru saules paneļu sistēmai.

1. Saules paneļu akumulatora saderība ar invertoru

Ja saules paneļi jau uzstādīti vai jau esat iegādājušies invertoru, ir svarīgi piemeklēt tādu akumulatoru, kuru ir iespējams savienot ar konkrēto invertoru. 

Piemēram, Huawei invertorus iespējams savienot tikai ar Huawei akumulatoriem.

Ja uzstādīts Huawei invertors, atbilde ir vienkārša – un arī kvalitatīva. Huawei produkti saules enerģijas ražošanai izceļas ar kvalitātes un cenas labo proporciju.

Growatt invertoriem ir atsevišķi modeļi, kurus iespējams savienot ar dažādu brendu akumulatoriem.

Ja saules paneļi vēl nav uzstādīti, tad akumulatora saderību ar invertoru ir vērtīgi ņemt vērā, pieņemot lēmumu par Jums labāko risinājumu. Pat, ja akumulatorus domājat uzstādīt vēl pēc pāris gadiem, ne tagad. Izvēlaties tādu kopējo saules paneļu sistēmu un invertoru, kurai ērti varēs pieslēgt kvalitatīvu akumulatoru, kas strādā atbilstoši Jūsu vajadzībām.

2. Ražotājs

Nerimstoši to sakām katru dienu, atkārtosim arī šeit – saules paneļi un viss to sistēmas komponentes ir ilgtermiņa ieguldījums. Labāk izvēlēties tādas, kas kalpos ilgi, kuriem ir uzticība. Viens no uzticības faktoriem ir ražotājs. 

Tāds akumulatora ražotājs, kam jau ir stabils, uzticams brends visā pasaulē, ir kā garants, ka šis uzņēmums pastāvēs pēc 10 gadiem, ka Jums būs pieejams klientu serviss, un ka produktam ir konkrēta kvalitātes latiņa, kas atbilst mūsdienu standartiem.

3. Saules paneļu akumulatoru garantijas laiks

Optimālais bateriju jeb saules paneļu akumulatoru garantijas laiks ir 10 gadu. Pirkt akumulatoru, kam ir zem 5 gadu garantijas, neiesakām.

Iemesls ir bezgala vienkāršs. Nopērkot akumulatoru ar īsu garantiju, piemēram, šos jau minētos 5 gadus, visā saules paneļu darbības laikā (kas ir 25-30 gadu) Jums var nākties nomainīt jaunu akumulatoru 5-6 reizes!

Tas, protams, ietekmēs kopējās saules paneļu sistēmas izmaksas un arī regulāri prasīs papildus laiku, nervus un pūles – ko, būsim godīgi, katrs saimnieks priecātos izmantot citās ar darbu, ģimeni un mājas uzturēšanu saistītās lietās.

4. Piemērotākā saules paneļu akumulatora kapacitāte 

Pavisam praktisks faktors. Uzstādīt saules paneļu akumulatoru, kura kapacitāte ir lielāka, nekā Jums nepieciešams vai arī daudz mazāku, nekā Jums nepieciešams, nebūt prātīgi. Tā Jūs neizmantotu savus līdzekļus visefektīvāk.

Pirms akumulatora iegādes, jāveic aprēķini, lai saprastu, kād ir visoptimālākā akumulatora “ietilpība”.

5. Saules paneļu akumulatora izejvielas

Tas, no kā veidots saules paneļu akumulators, noteikt to, cik ilgi tas kalpos, cik efektīvi, kāda apkope tam nepieciešama (un vai nepieciešama); cik drošs ir pats akumulators.

Tā, kā jau rakstījām mūsu nostāju – labāk iesakām dārgāku, taču kvalitatīvāku un ilgāk kalpojošu, mazāk uzmanības prasošu (līdz ar to, ilgtermiņā daudz izdevīgāku) akumulatoru – tad noteikti iesakām akumulatorus, kuru sastāvā ir litijs. 

6. Iespēja papildināt akumulatoru jaudu

Gadījumos, ja vēlaties sākt ar nelielākām investīcijām un saprast, vai akumulators Jums kopumā der kā risinājums, vai arī nākotnē plānojat palielināt savu elektroenerģijas gada patēriņu un pievienot papildus saules paneļus, vērts padomāt arī par tādu akumulatora modeli, kuram ilgtermiņā ir ērti pievienot papildus jaudu. 

7. Saules paneļu akumulatora efektivitāte

Efektivitāte ir rādītājs, cik daudz no akumulatorā uzkrātās elektroenerģijas Jūs arī varēsiet izmantot. Jo tuvāk maksimālajai baterijas ietilpībai ir norādīts, jo labāk Jums. Tas nozīmē, ka tā elektroenerģiju, kuru saražos Jūsu saules paneļi, Jūs pilnvērtīgi varēsiet izmantot.

Piemēram, ja uzstādīsiet 5kWh akumulatoru, ļoti labi, ja tās pašas 5 kWh arī varēsiet pēc tam izmantot, nevis daļa no tā pat optimālākajā akumulatora izmantošanas gadījumā tiks zaudēta.

Lūk, pamata faktori, kā izvērtēt vai vismaz samazināt izvēles saules paneļu akumulatoru piedāvājumā, lai atrastu sev piemērotāko.

Palikuši jautājumi – sazinies ar mums, palīdzēsim!

Kā arī seko mums sociālajos tīklos, ja Tevi interesē viss par saules paneļu uzstādīšanu vienkāršā valodā!

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.