Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļi uz zemes: 7 plusi

Saules paneļi uz zemes: 7 plusi

07. Feb. 2023

Ja Jūsu īpašumā ir pietiekoši daudz vietas, lai saules paneļus uzstādītu gan uz zemes, gan uz jumta, un vēlaties izvērtēt plusus un mīnusus, pirms pieņemat īsto lēmumu – esat īstajā vietā!

Augot Jūsu interesei par saules paneļiem uz zemes, izlēmām sagatavot noderīgu materiālu par plusiem tieši šim saules paneļu stiprinājumu veidam.

Bloga beigās uzzināsiet arī 3 lietas, kuras ņemt vērā par saules paneļiem uz zemes. Zinām, ka saimniekiem Latvijā tas ir svarīgi.

Taču pirms tam – 7 plusi saules paneļiem uz zemes:

1. Labāk atmaksājas

Saules paneļi uz zemes sākotnēji prasa lielākas investīcijas – stiprinājumu ir vairāk, to uzstādīšana ir sarežģītāka un citas komponentes, kuras nepieciešamas saules paneļiem uz zemes, bieži vien ir jāieplāno vairāk, nekā saules paneļiem uz jumta (piem., vadi u.c.)

Tai pat laikā, saules paneļi uz zemes visā to darbības laikā visbiežāk atmaksājas vairāk, nekā saules paneļi uz jumta.

Tas ir, ja Jums ir lielāka kontrole pār to uzstādīšanu tā, lai tas notiek maksimāli efektīvi.

Kas ar to domāts – skat. nākošajā punktā.

2. Precīzi iespējams noregulēt ražīgāko saules paneļu novietojumu

Uzstādot saules paneļus uz jumta, saimniekiem nākas pieņemt esošo mājas jumta plakņu novietojumu pret debespusēm, jumta slīpumu, un saules paneļus uzstādīt tā, lai maksimāli labi izmantotu esošo situāciju.

Ja jumta plaknes un leņķis jau ir labs – lieliski! Ja ne, tad iespējas regulēt saules paneļu leņķi un novietojumu ir minimālas, salīdzinot ar to, ko var izdarīt, saules paneļus uzstādot uz zemes. 

Uzstādot saules paneļus uz zemes, Jūs daudz brīvāk varat pagriezt visu saules paneļu sistēmu pret labāko debespusi un noregulēt leņķi tā, lai saules paneļi ražotu visefektīvāk.

Tas Jūsu ieguldījumu padara īpaši izdevīgu un ir ļoti liela iespēja, ka saules paneļi atmaksāsies tik ātri, cik vien Jūsu īpašumā tas iespējams.

3. Ja īpašums ir pietiekoši plašs – neuzkrītošāk

Liela daļa saimnieku, kuriem esam uzstādījuši saules paneļus uz jumta, izvēlas AllBlack elegantā dizaina paneļus. Tie ir neuzkrītoši, estētiski un labi iekļaujas kopējā ainavā.

Tai pat laikā, ir saimnieki, kuri vispār nevēlas, lai kāds zinātu, ka viņam uzstādīti saules paneļi. Vai arī citu iemeslu dēļ saules paneļus labprātāk uzstādītu nostāk no mājas.

Tādā gadījumā saules paneļi uz zemes ir ļoti lielisks risinājums. Kamēr vien īpašumā ir pietiekoši liels un saules apspīdēts laukums, tas noteikti ir iespējams.

4. Ja iegādājieties e-veikalā – par visu jau padomāts

Saules paneli-uz-zemes-7-plusi-saulesparki

Maza, taču dažiem saimniekiem svarīga nianse – tā, kā zemes sistēma ir pietiekoši sarežģīta, izveidojām jau gatavu zemes sistēmas komplektu klientiem, kuri saules paneļus izvēlas uzstādīt paši.

Salīdzinot ar jumta stiprinājumiem, tas būs vienkāršāk. Jā, protams, lai arī jumta sistēmām esam saules paneļu stiprinājumus ērti sakārtojuši pēc jumta veida, Jums būs jāveic aprēķini un pašiem jāizvērtē, cik un kādas komponentes būs nepieciešams tieši Jums, jāveic komplektācija.

Zemes sistēmai atliek vien zināt kopējo Jums nepieciešamo saules paneļu skaitu (piemēram, izmantojot šo saules paneļu kalkulatoru), un e-veikalā izvēlēties to zemes sistēmu, kura tam atbilst.

5. Vieglāk kopt 

Kā mēs regulāri sakām – saules paneļus bieži vien kopt nav nepieciešams. Patūdens no stiprāka spiediena šļūtenes saules paneļos var radīt mikroplaisas, nerunājot par lāpstu sitieniem uz paneļiem ziemā. Tas viss ietekmē saules paneļu kvalitāti, efektivitāti, darbības ilgumu.

Līdz ar to, iesakām lietu uztvert par saudzīgāko un labākais saules paneļu kopēju, un sauli – par labāko sniega noņēmēju.

Tai pat laikā, ir saimnieki, kuru īpašumā katru rudeni pastiprināti no tuvējiem kokiem atpūš lapas un tās ir jānopūš (vēja pūtējs gan ir tikpat saudzīgs kā lietus un saule), vai ir citi apstākļi, kuru dēļ saimnieki jau paredz, ka viņu saules paneļi tomēr būs regulāri atsevišķās sezonās jākopj. 

Ja zināt, ka tā būs arī Jums, saules paneļus kopt būs vienkāršāk, ja tie atradīsies uz zemes. 

6. Vieglāk novērtēt situāciju 

Līdzīgi kā ar kopšanu, visu saules paneļu darbības laikā var gadīties situācija, kad invertors rāda – kaut kas saules paneļu sistēmā nedarbojas, kā nākas. Lai arī biežākais iemesls, kāpēc tā notiek, ir gluži vienkārši wifi pārrāvums, var gadīties, ka situācija ir jāizvērtē detalizētāk, apskatot visu saules paneļu sistēmu. 

Tad saimnieks, kam saules paneļi uzstādīti uz zemes, varēs ātrāk piekļūt saules paneļiem un novērtēt situāciju, nekāpjot uz jumta.

Ja Jums tas ir svarīgi – tad saules paneļi uz zemes būs labāks risinājums, nekā uz jumta.

7. Mājas jumtam var veikt remontu jebkurā laikā

Jautājums no klientiem – ko darīt, ja pēc 10 gadiem mājas jumtam būs vajadzīgs remonts?

Uzstādot saules paneļus uz jumta un tos noņemot, nākas rēķināties ar papildus izmaksām, kā arī risku, ka kādu laiku saules paneļi nedarbosies.

Ja vien jumtu nav iespējams salabot vai nomainīt pirms saules paneļu uzstādīšanas, tad saules paneļi uz zemes var būt tieši Jums piemērotāks risinājums, kas būs gan ērtāks, gan izdevīgāks izmaksu ziņā.

Tādi ir 7 plusi saules paneļiem uz zemes. 

Ko vēl iesakām ņemt vērā, pirms ir uzstādīti saules paneļi uz zemes?

Trīs lietas:

Saules paneli-uz-zemes-7-plusi-jb-sunpower

1. Būs nepieciešama brīva vieta zem saules paneļiem, zemē

Saules paneļu stiprinājumi uz zemes turās stingri un stabili, jo tiem ir stingri pamati. Kuri atrodas zemē. Ir labi pārliecināties, ka zem šiem stiprinājumiem vajadzīgajā dziļumā ir brīva vieta (jeb, šajā vietā un dziļumā cauri neiet citi urbumi, caurules)

2. Ja nepieciešams, zāle ap saules paneļiem būs regulāri jākopj

Var gadīties, ka vietā, kurā plānojat uzstādīt zemes sistēmu, aug gara zāle un tā regulāri būs jāpļauj labākajai saules paneļu ražībai. Mazs, taču dažiem saimniekiem būtisks knifs labākās vietas izvēlei.

3. Jāpadomā par drošību pret meža dzīvniekiem

Ja zināt, ka tuvumā klejo meža dzīvnieki, iesakām jau laicīgi padomāt par norobežojumiem ap saules paneļiem uz zemes.

—-

Ceram, ka informācija šajā bloga rakstā Jums palīdzēja izprast plusus saules paneļiem, kurus uzstāda uz zemes!

Vai Jums ir palikuši vēl kādi jautājumi, vai vēlaties speciālistu veiktus aprēķinus tieši Jūsu mājai, lai pārliecinātos, kas ir izdevīgāk tieši Jums?

Piesakieties sarunai ar speciālistu – tā ir pilnībā bezmaksas, un varēsiet noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus, kā arī saņemt precīzu aprēķinu tieši savai mājsaimniecībai.

Ja vēlaties turēt roku “uz pulsa” un uzzināt jaunumus par saules paneļu uzstādīšanu Latvijā vienkāršā valodā – sekojiet mums Facebook un Linkedin!