Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļi: 9 jautājumi pirmajiem soļiem to pasaulē

Saules paneļi: 9 jautājumi pirmajiem soļiem to pasaulē

17. Jan. 2023

Saules paneļi un to uzstādīšana – ja plānojat šogad tam pievērsties, tas nozīmē veltīt labu laiku analīzei, aprēķiniem, informācijas ievākšanai.

Pirms neilga laika publicējām blogu, kurā apskatījām 12 terminus, ar kuriem saistīti saules paneļi un to uzstādīšana.

Šoreiz ejam jau soli tālāk, pie praktiskās daļas.

Kādi ir precīzākie jautājumi, ar kuriem iesakām sākt, lai maksimāli efektīvi pavadītu laiku saules paneļu kā elektroenerģijas risinājuma izpētē?

Lasi zemāk!

1. Kādām vajadzībām es vēlos uzstādīt saules paneļus?

Īpaši svarīgs jautājums, pirms lasi pārējo blogu.

Vai saules paneļi Tevi interesē, lai: 

  • samazinātu elektroenerģijas izmaksas savai privātmājai, dzīvojamai mājai, vai 
  • samazinātu elektroenerģijas izmaksas uzņēmumam vai tā ēkām, vai arī, trešā iespēja,
  • Tev ir savs īpašums, un vēlies uz tā uzstādīt industriālo saules parku?

Ja vēlies uzstādīt industriālo saules parku, tad vislabākais ir sazināties ar mūsu konsultantiem, Tev izstāstīsim visu nepieciešamo. 

Šis blogs visvairāk palīdzēs privātmāju īpašniekiem, un biznesa ēku īpašniekiem sniegs aptuveno ieskatu, kā notiks process. 

Tai pat laikā, saules paneļi biznesam – tas ir komplicētāks, detalizētāks process, nekā uzstādīt saules paneļus privātmāju īpašniekiem.

Tāpēc arī biznesa īpašniekiem pēc bloga izlasīšanas iesakām sazināties ar klientu konsultantiem, palīdzēsim Jums izprast, kādi ir labākie pirmie soļi uz saules paneļu izdevīguma aprēķināšanu tieši jūsu gadījumā.

2. Kāds ir Jūsu kopējais gada elektroenerģijas patēriņš?

To varat noskaidrot pie sava esošā elektroenerģijas piegādātāja. Visbiežāk, elektroniskā veidā, viņu mākjaslapā, ieejot savā profilā.

Ja šo blogu lasāt, jo jūs interesē saules paneļi biznesam, tad attiecīgi arī ņemat vērā tās ēkas, ar kurām gribētu sākt pāriet uz atjaunīgo elektroenerģiju. 

Tām ēkām ir nepieciešams gan gada patēriņš konkrētajā ēkā, gan arī ļoti bieži tam papildus vajadzīgs zināt detalizētāku elektroenerģijas patēriņu – piesekieties konsultācijai, izstāstīsim sīkāk.

Šis ir cipars, ar kuru jūs noteiksiet, cik daudz saules paneļus Jums vajadzētu uzstādīt, lai šo patēriņu nosegtu.

3. Vai Jūs plānojat mainīt savu gada elektroenerģijas patēriņu?

Gan privātmāju īpašnieki, gan biznesa ēku pārvaldnieki bieži vien, uzstādot saules paneļus, vēlas veikt papildus pasākumus, lai optimizētu izmaksas. 

Piemēram:

  • Gan biznesa, gan privātmāju īpašnieki – pārietu uz elektroauto. 
  • Biznesa īpašnieki, iespējams, vēlētos uzstādīt jaunas iekārtas. 
  • Privātmāju īpašnieki bieži vien sāk domāt par kondicioniera ieviešanu mājās, ņemot vērā, ka elektroenerģija pēc saules paneļu uzstādīšanas būs izdevīgāka. Vai uzstādīt arī siltumsūkni.

Ja kāds no augstāk minētajiem ir Jūsu gadījums, tad gada patēriņa pierēķināt klāt arī Jūsu iecerēto elektroenerģijas patēriņa palielinājumu, kā arī alternatīvās izmaksas, kas būtu, ja paliktu pie esošajiem ieradumiem.

Tas ļaus veikt visprecīzākos aprēķinus un izdevīgumu plānotajai saules paneļu sistēmai.

4. Par kādu cenu Jūs šobrīd iepērkat savu elektroenerģiju?

Tas Jums parādīs ietaupījumu visā saules paneļu darbības laikā un ļaus visprecīzāk ieraudzīt, vai saules paneļi kā risinājums Jums vispār būs ekonomiski pamatots.

Jeb – vai, salīdzinot ar to elektroenerģijas ieguves veidu, kas Jums ir tagad, saules paneļi patiešām izrādīsies izdevīgāki, jeb ne.

5. Cik lielu, neaizņemtu platību uz zemes lielāko daļu dienas apspīd saule?

saules-paneli-zemes-sistema-6

Tas nepieciešams, ja plānojat saules paneļus uzstādīt uz zemes.

Šeit varat iepazīties ar vairāk informācijas par plusiem un mīnusiem saules paneļu uzstādīšanai uz zemes.

6. Cik liela platība, kuru lielāko dienas daļu apspīd saule, ir uz ēkas jumta?

Tas nepieciešams, ja plānojat saules paneļus uzstādīt uz jumta.

Biznesa ēku īpašniekiem ļoti svarīgs papildjautājums, ja saules paneļus plānojat uzstādīt uz ēkas jumta, ir jumta konstrukcijas un to spēja noturēt saules paneļus.

Tas un vēl citi knifi ir tie, kāpēc arī mudinām Jūs pieteikties konsultācijai – tiešām, kā jau teicām, process ir nedaudz sarežģītāks, detalizētāks.

7. Kāda slīpuma ir jumts?

Vislabākais slīpums, kādā uzstādīt saules paneļus, ir 30-35° slīpumā. Tas ir optimāls leņķis, lai dienas laikā uzņemtu lielāko saules enerģiju.

Ja Jūsu jumta leņķis nav 30-35° slīpumā, ieskatieties šajā saules paneļu kalkulatorā, tur varēsiet redzēt, kā mainās saules paneļu ražība dažādos leņķos.

8. Pret kuru debespusi ir pavērsts jumts vai tā jumta plakne, uz kuras varētu uzstādīt saules paneļus?

Ja jumts ir plakans, ļoti labi – varēsiet saules paneļus uzstādīt pret Dienvidiem, kas ir kopumā veiksmīgākā debespuse saules paneļu ražībai.

Taču arī Austumi un Rietumi mēdz būt veiksmīgs risinājums, ja papildus tam ņem vērā Jūsu elektroenerģijas lietošanas ieradumus un citus aspektus.

9. Kādas finansiālā atbalsta iespējas man ir pieejamas?

Šobrīd saules paneļi un atjaunīgā elektroenerģija Latvijā ir ļoti populāra pasaulē aktuālo notikumu dēļ. 

Tāpēc arī Latvijā šobrīd ir pieejamas vairākas atbalsta programmas saules paneļu uzstādīšanai gan privātmājām, gan biznesam, uzņēmējdarbībai.

Par valsts atbalstu saules paneļu uzstādīšanai privātmājām, dzīvokļu mājām un biedrību īpašumā esošām ēkām lasiet šeit.

Par valsts atbalsta programmu saules paneļu uzstādīšanai biznesam lasiet šeit.

Ko vēl ir svarīgi uzzināt turpmākajos soļos, pirms tiek uzstādīti saules paneļi?

  • Pārliecinieties, ka Jums nebūs pārsteigumu ar tehniskajiem noteikumiem vai citiem jautājumiem no Sadales tīkla, piemēram, jo jaudas ir aizņemtas un Jums būtu nepieciešama tīkla pārbūve, lai pieslēgtu paneļus.
  • Svarīgs faktors, aprēķinot saules paneļu atmaksāšanās periodu un ekonomisko pamatojumu, var būt saules paneļu stiprinājumi. Ir jumti, uz kuriem uzstādīt saules paneļus ir vienkārši un izdevīgi, un ir jumti, kuriem saules paneļu stiprinājumi izmaksās dārgāk, uzstādīšana aizņems ilgāku laiku, līdz ar to arī šajā pozīcijā izmaksas paaugstināsies. Ieskatieties šajā blogā vairāk par saules paneļu stiprinājumiem.
  • ja ēkai, uz kuras vēlaties uzstādīt saules paneļus, ir vairāki īpašnieki, pirms ieguldāt daudz laika plānošanā, aprēķinos, pārliecinieties, ka ir zaļā gaisma no visiem īpašniekiem.

Šādi ir 9 jautājumi, ar kuriem iesakām sākt saules paneļu uzstādīšanas ceļu.


Ja palikuši kādi jautājumi vai vēlaties, ka pirmajos soļos Jums palīdz speciālisti ar ieteikumiem, padomiem, kas būtu labākais risinājums tieši Jums – piesakieties konsultācijai!

Kā arī sekojat mums sociālajos tīklos, tur regulāri publicējam noderīgu informāciju vienkāršā valodā par saules paneļiem.