Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Elektroauto uzlāde

Aug mājsaimniecību un uzņēmumu interese par saules akumulatoru iegādi

Aug mājsaimniecību un uzņēmumu interese par saules akumulatoru iegādi

07. Jun. 2024

saules-akumulatori-energrid-citadele

Stājoties spēkā izmaiņām neto norēķinu sistēmā un samazinoties elektrības ražošanas iekārtu cenām, gan uzņēmumu, gan mājsaimniecību vidū  palielinājusies interese par saules akumulatoru iegādi, liecina bankas Citadele un  enerģētikas uzņēmuma Energrid novērojumi.

Šī gada maijā, pēc neto norēķinu sistēmas iestāšanās, Energrid noslēgti tikpat daudz līgumu par saules akumulatoru uzstādīšanu kā iepriekšējā gadā kopā. Esošo klientu iestrādnes lēš, ka šī gada otrais ceturksnis, ļoti iespējams, noslēgsies ar aptuveni 3000 % pieaugumu.

“Intereses pieaugums skaidrojams ar vairākiem faktoriem – pirmkārt, ar jauno neto sistēmu mājsaimniecību akumulatoriem parādās jauna pievienotā vērtība. Tā rezultātā ar to pārdot elektroenerģiju dienas vidū, kad saule ražo, nav tik izdevīgi. Gan privātpersonas, gan uzņēmējus interesē arī tas, ka kopējās tirgus cenas saules paneļu uzstādīšanai ir kritušās. Par tādu pašu summu, kā pirms diviem gadiem varēja uzstādīt tikai saules paneļu sistēmu, šobrīd var uzstādīt saules paneļu sistēmu jau kopā ar akumulatoriem,” skaidro Mārcis Dzenis, Energrid pārdošanas vadītājs.

Bezmaksas aprēķini saules paneļu sistēmai ar akumulatoriem

Bankas Citadele dati liecina, ka finansējums šādai mājokļa energoefektivitātes uzlabošanai šī gada pirmajos četros mēnešos aizdevumos izsniegts par 36 % vairāk, nekā tajā pašā laika periodā pērn. “Vidējā izsniegtā summa saglabājusies līdzvērtīgā apmērā, t.i., ap 7400 eiro. Mūsu novērojumi liecina, ka klienti, saņemot atbalstu saules sistēmu uzstādīšanai (saules paneļu gadījumā līdz 4000 eiro), novirza saņemtos līdzekļus kredīta dzēšanai, ko var veikt bez maksas, tādējādi samazinot nākotnes procentu maksājumus,” stāsta Jānis Mūrnieks, bankas Citadele Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Enerģiju izmanto arī elektroauto uzlādē

“Ja pa dienu saražoto un pāri palikušo elektroenerģiju novirza akumulatoros, tad to iespējams uzkrāt un izmantot no rītiem, vakaros un naktīs, kad tā ierasti būtu jāiepērk no tīkla. Šādi var darīt vismaz sešus mēnešus gadā atkarībā no uzstādītās jaudas un patēriņa. Tas nozīmē, ka privātmāju vai uzņēmumu īpašnieki ir spējīgi nodrošināt ēku ar elektrību paši. Turklāt privātmāju īpašniekiem nav jāmaksā sadales un pārvades maksa,” ieguvumus uzskaita Mārcis Dzenis.

Kā stāsta Energrid pārstāvis, arvien vairāk iedzīvotāju izrāda interesi par iespēju izmantot saules paneļus arī elektroauto uzlādei. “Pareizi konfigurējot elektrouzlādes iekārtu ar atbilstošu invertoru, var panākt maksimāli lielu efektivitāti, izmantojot tiešo saules enerģiju. Vai arī ar akumulatoru palīdzību un uzlādes iekārtas vadības aplikācijām (ja tas iespējams konkrētajam modelim) uzlādēt elektroauto pa nakti no akumulatorā uzkrātās enerģijas. Šādā veidā saules enerģija un elektroauto var iet roku rokā, padarot mājsaimniecības uzturēšanu izdevīgāku un rēķinus  – mazākus,” uzsver Mārcis Dzenis.

Par SIA EnerGrid

SIA EnerGrid, iepriekš zināmi kā saulesparki.lv, ir pilna cikla Latvijas enerģētikas uzņēmums. 2022. un 2023. gadā Energrid piedzīvoja strauju un stabilu izaugsmi, sasniedzot attiecīgi 4.3 milj. EUR un 7 milj. EUR apgrozījumu.

Energrid ir viens no līderiem pilna servisa saules mikroģeneratoru un elektrostaciju uzstādīšanā Latvijā. Uzņēmuma misija ir ikvienu cilvēku Latvijā nodrošināt ar pieejamu, izdevīgu elektroenerģiju.

Par Citadeles Grupu

Citadele ir vienīgā Baltijas valstu banka, kuras mātes uzņēmums atrodas Latvijā, nodrošinot proporcionāli lielāku ieguldījumu Latvijas ekonomikā. Uz 2023. gada 31. decembri 46 % no Citadeles kopējiem aktīviem bija Latvijā. 74 % no pamatdarbībā nodarbinātajiem darbiniekiem bija nodarbināti Latvijā. Meitasuzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Citadeles misija ir modernizēt finanšu nozari, līdztekus klasiskajiem bankas pakalpojumiem piedāvājot virkni jaunākās paaudzes finanšu tehnoloģijās bāzētu pakalpojumu gan privātpersonām, gan uzņēmējiem visā Baltijā. 2024. gada pirmajā ceturksnī Citadele jaunos aizdevumos izsniedza 256 miljonus eiro, kopējam kredītportfelim sasniedzot 2,9 miljardus eiro.