Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Akumulatori saules baterijām: 11 BUJ

Akumulatori saules baterijām: 11 BUJ

06. Dec. 2022

Akumulatori saules baterijām – kas tie ir, ko tie dara, un kā saprast, vai un kādus izvēlēties?

Viss svarīgākais – šajā blogā. 

Arvien biežāk redzam, ka digitālajā vidē pastiprinās interese par tiem. Viedokļu ir daudz, un saprotams, kāpēc – katram saimniekam ir savas vajadzības, skatījums un vēlmes, uzstādot saules paneļus. 

Ja tikai tagad sāc meklēt informāciju par saules paneļu uzstādīšanu un vēlies saprast gan plusus, gan mīnusus saules paneļu akumulatoriem, lai izlemtu, vai ir vērts tajos iedziļināties sīkāk – šis blogs ir paredzēts tieši Tev.

Zemāk lasi atbildes uz 11 biežiem jautājumiem par saules paneļu akumulatoriem.

1. Kas ir elektroenerģijas akumulatori saules paneļiem?

Kā jau var noprast pēc nosaukuma, tās ir ierīces, kuras ir iespējams uzstādīt kopā ar pārējo saules paneļu sistēmu jeb mikroģeneratoru.

To funkcija ir saglabāt saules paneļu saražoto elektroenerģiju vēlākai patērēšanai. Jeb – brīdim, kad saules paneļi neražo elektroenerģiju un, līdz ar to, to arī nepiegādā to mājai.

2. Kāpēc akumulatori saules baterijām ir nepieciešami?

Saules paneļi ražo elektroenerģiju dienas laikā. Naktīs vai agros rītos, kas elektroenerģijas apjoms parasti ir lielākais, ir vajadzīgs veids, kā izmantot  dienā saražoto elektroenerģiju. Akumulatori to spēj izdarīt.

3. Vai, uzstādot saules paneļus, ir obligāti uzstādīt arī akumulatorus elektroenerģijas uzglabāšanai?

Nē. Akumulatori ir “ekstra”, ko Jūs izvēlaties uzstādīt papildus, ja redzat, ka tie Jums ļaus sasniegt mērķus, vajadzības, kas saistīti ar elektroenerģijas apgādi (sk. 6. un 7. jaut. detalizētāk).

4. Cik ilgi akumulatori spēj saglabāt uzkrāto elektroenerģiju?

Atkarībā no modeļa, no pāris stundām līdz pāris dienām.

Tā, kā šāds risinājums ziemā, kad saules paneļi Latvijas dabas apstākļos ražo ļoti minimāli, nav izdevīgs, visbiežāk klienti izvēlas pieslēgties neto sistēmai.

Kas ir neto sistēma, lasiet šeit.

5. Kāds ir saules paneļu akumulatoru “derīguma termiņš” (jeb – ražotāja garantija)?

Optimāla garantija ir 10 gadu, taču kopumā tā svārstās no 5 līdz 15 gadiem. 

6. Kāpēc visi, kuri uzstāda saules paneļus, neliek arī akumulatorus?

Vēl bez iepriekš minētā iemesla (ziemā akumulatori palīdz salīdzinoši maz), saules paneļu akumulatori palielina kopējās saules paneļu sistēmas uzstādīšanas izmaksas. Dažreiz pat divreiz! 

Tā, kā vairums saimnieku, kuri interesējas par saules paneļu uzstādīšanu, ar paneļiem vēlas samazināt izmaksas par elektroenerģiju, akumulatori, salīdzinot ar pieslēgšanos neto sistēmai, paildzina saules paneļu atmaksāšanās laiku, dažreiz pat divreiz.

7. Kādos gadījumos akumulatori saules baterijām ir ļoti labs risinājums?

Ir gadījumi, kad saules paneļu akumulatori ir perfekti piemēroti Jūsu vajadzībām, Jūsu gadījumam.

Akumulatori būs īstais risinājums, ja: 

 • ēka atrodas vietās, kur elektroenerģijas tīklam mēdz notikt bieži pārrāvumi, 
 • Jūsu galvenais mērķis ir pilnīga elektroenerģijas neatkarība un ekonomiskais izdevīgums nav vienīgā prioritāte;
 • ēka atrodas vietā, kur tuvumā nav Sadales tīkla un šo ēku izmantojat galvenokārt vasarā (piemēram, vasarnīcās dziļi dabā, mājiņās pie ezera);
 • ar saules paneļu uzstādīšanu samazināsiet arī citas izmaksas, piemēram, pāriesiet uz elektroauto un ierīkosiet siltumsūkni; un redzat ka akumulators ar visām kopējām izmaksām tomēr ir ekonomiski pamatots risinājums.

8. Kādus akumulatorus saules paneļiem Jūs iesakāt?

Iesakām Huawei akumulatorus saules paneļiem. Tiem ir vairākas būtiskas priekšrocības:

 • Pirmkārt, Huawei kā brends ir uzticams, atpazīstams tirgū, ar labu reputāciju, līdz ar to, ir liela uzticība pašam produktam;
 • Otrkārt, šis uzņēmums jau gadiem ir investējis produktu attīstībā un akumulatoriem ir vairākas lietotājam draudzīgas funkcijas, kā, piemēram, iespēja vēlāk ērti pievienot papildus bateriju moduļus;
 • Treškārt, ja Jums ir uzstādīts Huawei invertors, tajā jau ir iebūvētas saslēguma vietas akumulatoram un nebūs nepieciešamas papildus iekārtas vai citi pārsteigumi (lasi – papildus izmaksas), ar ko nāktos saskarties citos gadījumos;
 • Ceturtkārt, Huawei akumulatori der Latvijas klimatiskajiem apstākļiem – maksimāli zemākā telpas temperatūra Huawei akumulatora darbībai var sasniegt pat -55 grādus pēc Celsija.
 • Piektkārt, elektroenerģijas uzkrājumu ērti varēsiet aplūkot un pārvaldīt caur mobilo aplikāciju.

9. Cik jaudīgus akumulatorus saules paneļiem ir ieteicams iegādāties?

Tas ir atkarīgs no Jūsu gadījuma un nosakāms pēc individuāliem aprēķiniem. Pāris faktori, kurus jāņem vērā šajos aprēķinos:

 • Jūsu elektroenerģijas patēriņa ieradumi diennakts laikā,
 • elektroenerģijas apjoms pamatvajadzību nodrošināšanai laikā, kad saules paneļi neražo elektroenerģiju, (siltums, ledusskapis, u.c. svarīgākās elektroierīces)
 • uzstādītā saules paneļu jauda,
 • mērķis, ar kādu uzstādāt akumulatorus.

10. Kur drīkst uzstādīt saules paneļu akumulatoru?

Sausā, labi vēdinātā vietā, kurai nepiekļūst tieši saules stari, lietus, sniegs – tātad, zem jumta. 

Akumulatorus nedrīkst uzstādīt arī vietās, kur tuvumā ir atklāta liesma, kur ir risks nokļūt ūdenim (piemēram, ūdens maisītāju, dārza laistīšanas iekārtu tuvumā), vai telpās, kas var pārkarst.

11. Vai ir cerība, ka saules paneļu akumulatoru cenas drīz kritīsies vai akumulatoru elektroenerģijas uzglabāšanas laiks palielināsies?

Tuvākajā laikā, nē. Protams, ir iespēja, ka zinātnē parādīsies kāds ievērojams veids, kā šos katram saules paneļu īpašniekam tik vēlamos pasākumus nodrošināt, taču diemžēl vēl neesam tādus pamanījuši pie apvāršņa. Tai pat laikā, būsim pirmie, kuri Jums to pastāstīs, ja tā būs!

Seko mums sociālajos tīklos un uzzini jaunāko, svarīgāko informāciju, kā arī praktiskus padomus saules paneļu uzstādīšanai.

Kā arī iegādājies Huawei elektroenerģijas akumulatorus šeit vai piesakies konsultācijai ar kādu no mūsu ekspertiem un saņem detalizētu saules paneļu sistēmas aprēķinu savai ēkai!

akumulatori-saules-baterijam-konsultacija

P.S. Tā, kā esi cītīgi ticis līdz bloga beigām, bonusā – vērtīgs knifs, ko zināt par elektroenerģijas akumulatoriem: tā, kā šie akumulatori vairumā gadījumu ir no litija, šis materiāls kalpos īsāku laiku, ja akumulatoru regulāri uzlādēsi līdz 100%. Vērtīgāk būtu uzstādīt akumulatoru ar tādu kapacitāti, lai to varētu uzladēt maksimums 90%, un ar to pietiktu Jūsu vajadzībām. Tā saules paneļu akumulators kalpos ilgāk.