Pieteikties konsultācijai
06. Oct. 2022
Saules paneļi biznesam ir praktisks veids, kā saglabāt savu konkurētspēju laikā, kad strauji pieaug elektroenerģijas izmaksas.
Kādiem uzņēmumiem jau esam uzstādījuši saules paneļus, un kāds ir saules paneļu uzstādīšanas process biznesam, soli pa solim?
Par to – šajā blogā.
Sāksim ar to, ka padalīsimies ar trīs uzņēmumiem, kam esam uzstādījuši saules parkus, un aprakstīsim to atšķirīgos gadījumus, lai Jūs varētu iegūt plašāku priekšstatu, kā saules paneļu uzstādīšana uzņēmējiem izskatās praksē.
Pēc tam, kad būsim to apskatījuši, kopīgi iziesim cauri pirmajiem soļiem, kuri ir noteicošie tajā, vai vispār Jūsu biznesam būs iespējams uzstādīt saules paneļus.
Instrumentu un tehnikas tirdzniecības un servisa pakalpojumu uzņēmumam “Stokker” uzstādām saules paneļus sešos centros Latvijā (Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Rīgā, Saldū un Valmierā).
Pirmie saules paneļi jau sāka ražot elektroenerģiju tirdzniecības un servisa centros Jelgavā un Jēkabpilī 2022. gada vasaras beigās, rudenī, un visu projektu noslēdzām 2023. gada pavasarī.
Kopējā jauda visos sešos centros sasniedz 750 kilovatus (kW), saražojot no 35% līdz pat 90% no “Stokker” centru, uz kuriem ir paneļi, gada elektroenerģijas pašpatēriņa.
Kopējās investīcijas saules parka izveidē sasniedz teju 1 miljonu eiro.
Vairāk par Stokker saules parka izveidi lasi šeit.
Krimuldas pagastā esošajai zemnieku saimniecībai “Dimzas” divās dažādās lokācijās esam uzstādījuši saules paneļus, kas saimniecībai ir ļāvis pat palielināt līdzšinējo elektroenerģijas patēriņa apjomu.
Līdz ar to, saules paneļi pat ir bijis rīks uzņēmuma attīstībai, ne tikai konkurētspējai.
Kopējās investīcijas projektā ir teju 200 000 EUR, un gada griezumā zemnieku saimniecības “Dimzas” vajadzībām paneļi saražos 165 000 kWh elektroenerģijas ar kopējo jaudu 165 kW.
—-
Šie ir tikai pāris piemēri, un laika gaitā Jums sniegsim informāciju arī par citiem uzstādītiem objektiem. Sekojiet mums LinkedIn, tur par saules paneļu uzstādīšanu biznesam stāstīsim detalizētāk!
Taču, ko jau varat ieraudzīt no šiem piemēriem, uzņēmumi, kuri izvēlas uzstādīt saules paneļus, ir dažādi. Nozaru ierobežojuma nav, un biznesa saules parki parasti tiešām tiek izstrādāti pēc individuāla plāna, līdz ar to, mēs Jums nevaram sniegt vienu atbildi uz jautājuma – cik tas izmaksās, un kāds ieguvums būs tieši Jūsu biznesam.
To pateiks tikai rūpīgi sagatavošanās darbi.
Kādi tie ir – nākošajā bloga sadaļā.
Īsākā atbilde – process ir daudz niansētāks, laikietilpīgāks un detalizētāks, nekā privātmājām. Arī tad, ja esat jau uzstādījis saules paneļus savai privātmājai, ir vērtīgi iepazīties ar informāciju, kā saules paneļu uzstādīšana biznesam atšķiras, lai zinātu, ko sagaidīt.
Turpmākajā blogā iziesim cauri galvenajiem sagatvošanas darbiem soli pa solim, lai Jums būtu detalizētāks priekšstats, ko sagaidīt, kad vērsīsieties pie mums vai cita saules paneļu uzstādītāja.
Šis ir posms, kurā aprēķinām, kā saules paneļu projekts atmaksāsies, un Jūs sapratīsiet, vai to, pirmkārt, drīkst izbūvēt, un otrkārt, vai un kā tas Jums atmaksāsies.
Šis posms sākas ar elektrības pašpatēriņa aprēķinu. Mūsu zinošie speciālisti Jums pavaicās datus, lai noskaidrotu detalizētu elektrības pašpatēriņu gan gada, gan diennakts griezumā, kā arī citus ar esošo un plānoto elektrības pašpatēriņa apjomu saistītus jautājumus, kas ir būtiski aprēķinu veikšanai.
Balstoties uz aprēķinu, mūsu projektētāji tālāk izveidos saules paneļu novietojuma un ražības simulāciju. Projektētāji tam paredzētās datorprogrammās simulēs dažādus iespējamos saules paneļu novietojuma variantus, kamēr atradīs Jums un Jūsu vajadzībām optimālāko.
Tam seko ēku apsekošana. Apsekotāji dodas uz Jūsu objektu, lai pārliecinātos par simulācijā aprēķināto, kā arī veiktu citus darbus, kuri ir būtiski sagatavošanās laikā.
Paralēli tam, izstrādājam arī jumta slodžu plānu un sakārtojam visus šim posmam nepieciešamos dokumentus.
Šis solis ir obligāta prasība, lai sāktu tālākos soļus saules parka izbūvē. Sertificēts būvkonstruktors novērtēs iepriekšējā posmā veikto aprēķinu ietekmi uz ēkas nesošajām un jumta konstrukcijām.
Galā Jūs saņemsiet atzinumu – vai būvkonstruktors ļauj šādu saules paneļu sistēmu būvēt uz uzņēmuma ēkas jumta, vai ne.
Ja eksperts secinās, ka ēku nesošās konstrukcijas neļaus saules paneļus noturēt gadu desmitiem, šis ir tas brīdis, kurā noskaidrosiet, ka pašus paneļus uzstādīt diemžēl nevarēs.
Ja ar slodzēm uz jumtu un ēku nesošām konstrukcijām viss ir kārtībā – dodamies tālāk, uz nākošo posmu.
Saules parka projekta izstrāde ir pēdējais posms pirms to uzstādīšanas.
Mūsu speciālisti izveido saules elektrostacijas projektu, stiprinājumu plānu un iekšējā tīkla slēguma shēmu.
Šī posma beigās saņemsiet ēku fasādes plānu un precīzu saules parka izvietojuma vizualizāciju, kā arī sertificēta projektētāja parakstītu EL projekta sējumu un precīzu, detalizētu materiālu sarakstu saules parka uzstādīšanai Jūsu biznesam.
Parasti īsākais no posmiem – mūsu meistaru brigādes strādā ātri un kvalitatīvi. Balstoties uz projektu, norunātajās dienās meistari ar visiem materiāliem ierodas objektā un uzstāda stiprinājumus, paneļus un citas komponentes, lai Jūsu saules paneļi ražotu kvalitatīvi. Pēc tam atbrauc elektromontieri un pieslēdz invertoru(s).
Pēc labākajiem standartiem veicam testēšanu “Sadales tīkls”, un, kad saņemts apstiprinājums – Jūsu saules paneļi jau sāk ražot elektrību Jūsu uzņēmuma vajadzībām.
—-
Šie posmi sākas ar pirmo soli – sarunu ar mūsu konsultantu, kurš spēs atbildēt uz Jūsu jautājumiem un ieteikt labākos risinājumus tieši Jūsu vajadzībām.