Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

8 fakti par strāvas invertoriem – izlasi, pirms uzstādi saules paneļus

8 fakti par strāvas invertoriem – izlasi, pirms uzstādi saules paneļus

14. Jul. 2022

Kas jāzina par invertoriem, pirms uzstādi saules paneļu sistēmu savai privātmājai?

Lasi blogā!

Jau iepriekš rakstījām par to, kas ir invertori un kāpēc tie ir svarīgi – ja to vēl nezini, ieskaties šeit.

Šajā blogā – fakti, kurus ir vērts zināt, pirms iegādājies invertoru un uzstādi saules paneļus. Šie fakti palīdz pieņemt labāku lēmumu, lai ieguldītie līdzekļi atmaksājas ne tikai naudā, bet arī laikā un enerģijā, kas jāpatērē, uzturot saules paneļu sistēmu un sekojot līdzi elektroenerģijas plūsmai gadu gaitā.

1. Ne visi invertori ir “atļauti”, ja plāno slēgties klāt NETO norēķinu sistēmai.

Ja saules paneļu sistēmu slēgsi klāt Sadales tīkla NETO norēķinu sistēmai (vairāk par to šajā blogā), invertoram jābūt Sadales tīkla atzīto invertoru sarakstā. Kāpēc? Jo šajā sarakstā ir tās ierīces, kuras Sadales tīkls ir pārbaudījis un atzinis, ka tās atbilst viņu prasībām un standartiem.

2. Invertori ir vidū visām pārējām saules paneļu sistēmas ierīcēm.

Invertori saules paneļu saražoto elektroenerģiju no līdzstrāvas pārvērš maiņstrāvā. Caur invertoru elektrība nokļūst gan no paneļiem uz Jūsu mājas elektrības vadiem, gan prom uz tīklu, gan no tīkla atpakaļ Jūsu mājā, kad tas ir nepieciešams. Invertori arī regulē elektroenerģijas plūsmu un to novada uz baterijām, ja tādas Jums ir uzstādītas. 

Līdz ar to, nākošais fakts jau kļūst pašsaprotams.

3. Invertori ir vienīgā saules paneļu sistēmas ierīce, kas darbojas nepārtraukti, 24 stundas dienā. 

Tieši tāpēc pievērst uzmanību šai ierīcei ir pat vairāk, nekā būtiski – ja tā nespēs darboties kvalitatīvi, visa saules paneļu sistēma nedarbosies kvalitatīvi un nebūs tik efektīva, cik varētu būt un atmaksāsies ilgākā laika periodā. Viens no pirmajiem faktoriem, kam pievērst uzmanību, pērkot invertoru saules paneļiem – garantijas ilgums. Iesakām izvēlēties invertoru ar garantiju, kas ir miminums 5 gadi, optimālāk – ar 10 gadu garantiju.

4. Invertori rūpējas par drošu elektrības plūsmu.

Invertori nodrošina elektrības plūsmu no saules paneļu sistēmas uz māju, akumulatoriem vai Sadales tīklu. Ja kādā no posmiem ir aizķeršanās, invertors būs tas, kas atslēgs elektrības plūsmu Tavā mājā, tā parūpējoties par drošību. 

5. Lai invertors darbotos veiksmīgi, tā jaudai jāatbilst saules paneļu sistēmas jaudai, kā arī un ikdienas elektroenerģijas patēriņam.

Pirms iegādājies invertoru vai uzstādi paneļus, pārliecinies, ka invertors spēs optimāli pārvadīt saules saražoto elektroenerģiju saulainākajā vasaras laikā, kā arī bez liekiem pārrāvumiem spēs nodrošināt Tavai mājsaimniecībai nepieciešamo elektroenerģijas plūsmu ikdienā, arī tad, kad jauda, kas plūst tam cauri, ir salīdzinoši neliela.

6. Invertoru efektivitāte rāda, kāds būs elektroenerģijas zudums, to pārvadot.

Līdzīgi, kā pārlejot ūdeni no vienas krūzes otrā, kāda lāse paliek iepriekšējā traukā, tāpat arī elektroenerģija, virzoties no saules paneļiem caur invertoru, ir pakļauta nelieliem zudumiem. Iegādājoties invertoru, pievērs uzmanību tā efektivitātei, lai pārliecinātos, ka šie zudumi tiešām būs nelieli – mēs, piemēram, uzstādām invertorus, kuriem ir minimums 97% efektivitāte.

7. Ne visiem invertoriem ir pieejama tālvadības klientu servisa funkcija.

Tā ļoti atvieglo brīžus, kad invertors ir atslēdzies, un paātrina tā pieslēgšanu atpakaļ, līdz ar to  – palīdz saules paneļu sistēmai strādāt efektīvāk gadu gaitā. Ja tas Tev šķiet svarīgi – pārliecinies, ka invertoram, kuru uzstādīs kopā ar saules paneļiem Tavai privātmājai, ir šī funkcija, pirms to iegādājies.

stravas-invertori-huawei-blogs1

8. Ne visiem invertoriem ir ērta ieejošās un izejošās elektroenerģijas uzskaite.

Ideālā gadījumā šī uzskaite notiek Tev ērti apskatāmā aplikācijā. Bez tās neredzēsi, cik daudz elektroenerģijas saražo paneļi (jo Sadales tīklā redzēsi tikai to, kura ir palikusi pāri un tiek novadīta tīklā, vai kuru pārvada uz Tavu māju no Sadales tīkla). Līdz ar to, bez uzskatāmiem rīkiem nevarēsi pārliecināties, ka saules paneļu sistēmas ražība ir tieši tāda, kāda bija solīta uzstādīšanas brīdī. Iesakām pārliecināties, ka varēsi ērti pārskatīt saražotās-patērētās elektroenerģijas plūsmu, pirms iegādājies konkrētu invertora modeli.

Šādi bija 8 fakti par invertoriem, kurus ir svarīgi zināt, pirms uzstādi saules paneļus privātmājai.

Jaunums! No 2022.g. 25. novembra invertorus vari iegādāties mūsu e-veikalā. Apskati produktus šeit.

Ja seko mums sociālajos tīklos, jau zini – saviem klientiem piedāvājam pilna servisa saules paneļu uzstādīšanu, kurā ir iekļauta gan pati saules paneļu sistēma, gan dokumentu noformēšana, projektēšana, viss, kas vien var būt iekļauts.

Kādus invertorus varam uzstādīt Tavai privātmājai, kopā ar AllBlack saules paneļiem – uzzini, piesakoties konsultācijai zemāk!

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.