Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Saules paneļu uzstādīšana no A-Z: Saules parki jeb SIA “JB Sun Power”

Saules paneļu uzstādīšana no A-Z: Saules parki jeb SIA “JB Sun Power”

15. Sep. 2022

Ko nozīmē – saules paneļu uzstādīšana no A līdz Z?

Mēs, Saulesparki.lv jeb SIA “JB Sun Power”, saviem klientiem nodrošinām pilna spektra pakalpojumu, uzstādot saules paneļus gan privātmājām, gan biznesam. 

Šajā blogā soli pa solim varēsi izlasīt un izprast, kā tas notiek, kā arī, kas ir nepieciešams, lai uzstādītu saules paneļus Tavai mājai vai biznesam no sākuma līdz galam.

1. Konsultācija.

saules-paneli-no-a-lidz-z-jb-sunpower-konsultacija

Pats pirmais – Jūsu vajadzību izzināšana. To dara mūsu klientu konsultanti – pārdevēji, un ar viņiem Jūs komunicēsiet visvairāk. Viņi ir kā tilts starp Jums, Jūsu vajadzībām, un pārējo komandu, savā ziņā, Jūsu uzticības persona saules paneļu uzstādīšanas procesā. 

Jūs konsultantam izstāstāt savas vēlmes un vajadzības, kuras vēlaties risināt ar saules paneļu uzstādīšanu, un iedodat pamatinformāciju par Jūsu privātmājas vai uzņēmuma elektroenerģijas patēriņu, vietu u.c. aprēķiniem vajadzīgiem parametriem.

Tiklīdz esam uzzinājuši Jūsu vēlmes un vajadzības, Jūsu konsultants izveidos pieteikumu, kurā visa svarīgākā pamatinformācija un Jūsu vajadzības ir skaidri norādītas un definētas, un to komunicēs tālāk, esot ar Jums visa procesa laikā.

Pēc pieteikuma saņemšanas uzsākam darbu projektēšanas nodaļā. 

2. Projektēšana.

Šajā posmā sagatavojam visus nepieciešamos dokumentus, veicam vajadzīgās saskaņošanas ar valsts u.c. iestādēm, kā arī ēkas tehnisko apsekošanu.

Kā izskatās ēkas tehniskā apsekošana?

Apsekošanas tehniķis saņem visu līdz šim sagatavoto info no konsultanta (par Jūsu vajadzībām un mērķiem saules enerģijas ražošanā), aizbrauc uz teritoriju, kur plānots uzstādīt paneļus, veic precīzus mērījumus, kā arī izvēlas labāko invertora atrašanās vietu.  (Kas ir invertors, lasi šajā blogā). Apsekotājs arī nosaka labākos kabeļu ceļus un šķērsgriezumus.

Tad, kad tas izdarīts, apsekotājs šo jauniegūto info nodod tālāk projektētājam.

Ko dara projektētājs?

Projektētājs, savukārt, balstoties gan uz aprēķiniem, gan reālajiem mērījumiem no apsekošanas tehniķa, veic simulāciju īpašā, tam paredzētā datorprogrammā.

Simulācijas beigās jau ir ļoti precīzi dati par to, kur novietot paneļus, kādā leņķī, cik daudz; kāda būs kopējās sistēmas jauda un saražotais elektrības daudzums gada griezumā.

(Kāpēc gada griezumā? Par to vairāk lasi šajā blogā.)

Papildus tam, projektētājs izvēlas un piemeklē labāko saules paneļu stiprinājuma veidu Jūsu saules paneļu sistēmai. Atlases procesā speciālists ņem vērā tādus kritērijus kā jumta segums, slīpums, sniega un vēja slodzes.

Tad projektētājs visu šo apkopo izpilddokumentā, kā arī izveido darba uzdevumu montāžas komandai jau ar konkrētu materiālu sarakstu.

Šajā sarakstā ir visas saules paneļu sistēmas uzstādīšanai nepieciešamās sastāvdaļas – cik daudz un ko tieši vajag.

Tad šie dokumenti tiek nosūtīti uz noliktavu.

3. Materiālu komplektēšana un saules paneļu uzstādīšana.

saules-paneli-no-a-lidz-z-jb-sunpower-noliktava

Mūsu čaklie noliktavas darbinieki saņem iepriekš sastādīto saules paneļu sistēmas materiālu sarakstu, un pēc šiem datiem saliek visus materiālus vienuviet, jeb – sakomplektē.

Noliktavā rūpējamies, lai vienmēr atrastos viss nepieciešamais – saules paneļi, invertors, saules paneļu stiprinājumi, kabeļi u.c. komponentes Jūsu saules paneļu sistēmas uzstādīšanai.

Esam lepni būt oficiālie pārstāvji Huawei invertoriem un Enerack saules paneļu stiprinājumiem Baltijā, kā arī klientiem uzstādām JaSolar saules paneļus, kas ir vieni no tirgus līderiem visā pasaulē.

Atgriežoties pie procesa.

saules-paneli-no-a-lidz-z-jb-sunpower-uzstadisana

Tajā datumā, kurā Jums ir paredzēta montāža, jau agrā rītā no šīs noliktavas izbrauc busiņš ar montieru komandu jeb brigādi, kuri sakomplektētos materiālus aizved uz Jūsu īpašumu un uzstāda tā, kā projektētājs to ir norādījis.

SIA “JB Sun Power” jeb veikals.energrid.lv kopā ir jau 10 profesionālu montieru brigādes, un mēnesī uzstādām 70-100 saules paneļu sistēmu. 

Bieži mums jautā, vai gadījumā nestrādājam tikai vasarās. Darbs notiek visa gada griezumā! Ja vien nav ļoti spēcīgs sniegs, saules paneļus uzstādīt ir iespējams visos gadalaikos.

4. Saules paneļi Jums ražo elektrību!

saules-paneli-no-a-lidz-z-jb-sunpower-aplikacija

Kad uzstādīšana ir notikusi, veikta testēšana, regulēšana un saskaņošana ar Sadales tīklu, saules paneļi Jums sāk ražot elektrību.

Precīzu saražoto elektroenerģiju Jūs ērti varat redzēt tam paredzētā aplikācijā. 

Parasti pirmās nedēļas process ir tik interesants, ka jaunie saules paneļu sistēmas īpašnieki šajā aplikācijā ieskatās ļoti regulāri un ar lielu ziņkāri. 

Tur var pētīt, analizēt datus pa stundām, un redzēt arī ļoti patīkamu aprēķinu tam, kāds ir ietaupījums pašu līdzekļiem un cik laba ir ietekme uz klimatu no saražotās saules paneļu sistēmas, salīdzinot ar citiem, klasiskākiem elektrības ieguves veidiem.

Bonuss – 5. Neredzamais palīgs – kvalitātes vadītājs.

Mēs ļoti nopietni rūpējamies, lai mūsu padarītais darbs būtu kvalitatīvs un kalpotu ilgtermiņā. 

Tāpēc komandā papildus visam iepriekš aprakstītajam mums ir arī kvalitātes vadītājs. 

Tas ir cilvēks, kurš apmāca visus meistarus, ikdienā seko līdzi uzstādītajiem objektiem un to kvalitātei, ikdienā regulāri kontrolē visu procesu, lai gala rezultāts tiešām būtu atbilstošs visām vajadzībām un standartiem.

Jautājums – vai saules paneļu uzstādīšana privātmājām un uzņēmumiem atšķiras?

Jā. Uzņēmumiem gatavošanās process ir ilgāks, nekā privātmājām. Aprēķini ir detalizētāki, laikietilpīgāki, kā arī nepieciešams papildus būvkonstruktora atzinums un atļauja no būvvaldes, kas sagatavošanās procesam pieliek klāt vēl pāris soļus.

Taču arī tas ir pavisam normāli un pat nepieciešami, ja ņem vērā, ka investīcija ir domāta nākošajiem 25-30 gadiem.

Nobeigumā – 

Vienalga, lai kādu saules paneļu uzstādītāju Jūs izvēlētos, aicinām to darīt rūpīgi un izvērtēt pēc kvalitātes. 

Saules paneļi ir ilgtermiņa ieguldījums, vismaz uz nākošajiem 25-30 gadiem, līdz ar to, ir patiešām būtiski, ka Jums uzstādītā sistēma ir tiešām pārdomāta un kalpo labi un ilgi.

Tā beigās Jums sanāks visizdevīgāk.

Ja vēlaties kļūt neatkarīgāki no elektroenerģiju cenu svārstībām, labākais laiks, kad spert šo soli, ir tagad – piesakieties konsultācijai ar mūsu zinošajiem konsultantiem šeit.

Ja meklējat informāciju par industriālajiem saules parkiem, to atradīsiet šeit.

Kā arī sekojat mums Facebook, LinkedIn, tur regulāri publicējam noderīgu informāciju tiem, kuri plāno uzstādīt saules paneļus savai privātmājai vai biznesam.