Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Saules paneļi

Saules elektrostacijas: 7 biežāk uzdotie jautājumi

Saules elektrostacijas: 7 biežāk uzdotie jautājumi

15. May. 2024

Saules-elektrostacijas-7-BUJ-energrid

Kas ir saules elektrostacija? Tā ir saules paneļu sistēma, kuras kopējā ražošanas jauda ir virs 11,1 kW, un kuru visbiežāk izmanto elektroenerģijas ražošanai uzņēmumu vajadzībām.

Uzņēmumiem saules enerģijas saražotā elektrība ir ļoti izdevīga, jo uzņēmumi galvenokārt darbojas tieši dienas saulainajā daļā.

Kāpēc tas padara saules elektrostacijas izdevīgas, kā arī atbildes uz citiem jautājumiem meklējat blogā zemāk!

1. Cik ilgā laikā atmaksājas saules elektrostacijas?

Vidēji 4-6 gadu laikā. Ar noteikumu, ka saules paneļu uzstādīšana ir notikusi gudrā, Jums izdevīgā veidā (sk. 5. jautājumu sīkāk). Taču precīzi aprēķini vienmēr ir labākā atbilde tieši Jūsu gadījumam – to, pēc pāris jautājumu uzdošanas, datu ievākšanas, Jums nodrošina Energrid konsultanti.

2. Par kādu summu var pārdot elektrību?

Tas ir atkarīgs no līguma ar elektroenerģijas tirgotāju. Ja uzstādīsiet līdz 50kW saules paneļu sistēmu, tad līgumu ietekmēs Latvijas likumdošanā noteiktie universālās neto norēķinu sistēmas noteikumi. 

3. Vai saules elektrostacijas izbūve ir jāsaskaņo būvvaldē?

Nē, ja saules paneļu uzstādīšanas procesā nav nepieciešami būvdarbi. Kas ir būvdarbi? Tādi darbi, kas saistīti ar saules paneļu darbībai nepieciešamā ārējā inženiertīkla izbūvi. Piemēram, ēkas vai jumta nesošo konstrukciju pastiprināšana, inženiertīkla pievada izbūve. Protams, ja projektā paredzēti iepriekš minētie vai citi darbi, kas atbilst būvdarbu definīcijai, tad tie būs jāsaskaņo būvvaldē.

Tai pat laikā, būvvaldes saskaņojumi nav vienīgie, kurus jāņem vērā, izbūvējot saules parku. Uz Jūsu uzņēmuma ēku vai zemes teritoriju var attiekties vietējās pašvaldības teritorijas plānojuma, lokālplānojuma vai detālplānojuma prasības. 

Tāpēc arī Jums ir ērtāk, ja uzņēmums, ar ko sadarbojieties, Jums nodrošina pilnu servisu un atbalsta arī šajos posmos, palīdzot dokumentāciju sakārtot maksimāli efektīvi.

4. Cik daudz laika būs jāiegulda, kad paneļi būs uzstādīti (to uzturēšanai)?

Lai par to runā klienti – lūk, Ģirts Mauriņš no Dr. Mauriņa klīnikas pastāsta, cik daudz uzmanības ir prasījis viņu 125.1 kW saules parks.

5. Kā saules elektrostaciju uzstādīt visizdevīgāk?

Visizdevīgāk Jums būs tad, ja ievērosiet šos nosacījumus:

Pirmkārt, ja uzstādīsiet saules parku tā, lai Jūsu uzņēmums patērētu elektrību tieši tad, kad paneļi to ražo. Tas nozīmē, nevis lielāko saules parku, bet precīzāko Jūsu dienas patēriņam. Jo tad šī elektroenerģija, ko patērējat uzreiz, ir bez papildus maksas. 

Otrkārt, ja izmantosiet izdevību saņemt Altum kapitālatlaidi. Šobrīd atlases kārtas Altum kapitālatlaidei notiek straujāk, nekā 2023.gadā – starp kārtām ir tikai 1 nedēļa laika – un kārtas turpināsies, līdz viss finansējums būs piešķirts. Līdz ar to, iesakām uzstādīt saules paneļus tagad, kamēr finansējums vēl ir pieejams. Ja neatbilstat Altum nosacījumiem un darbojaties lauksaimniecībā, ir vērts izpētīt LAD atbalstu (pieteikšanās līdz 2024.g. 27.maijam).

6. Vai saules elektrostaciju izbūve neprasa pārāk lielas sākotnējās investīcijas?

Nē, ja sekosiet iepriekšējā jautājumā atrodamiem principiem izdevīgākai saules paneļu uzstādīšanai. It īpaši pirmo principu, jo precīzs saules parks bieži vien nozīmē daudz patīkamājas sākotnējās investīcijas.

7. Kāpēc nevar vienkārši nolīgt 3 kungus, kuri man uzstāda saules paneļus?

Kāpēc lai nevarētu – var! Tas, kā virzāt savu biznesu, ir Jūsu izvēle. Iesakām tikai izsvērt ne tikai uzstādīšanas cenu, taču arī kvalitāti un palīdzības nodrošināšanu pēc saules paneļu uzstādīšanas.

Jo investīcija saules parkam ir uz 25-30 gadiem. Sadarbības partneris, kas visu saules elektrostacijas izbūvi spēj nodrošināt ar saviem resursiem no A-Z, kā arī ar attiecīgo sertifikāciju un pieejamu klientu servisu, ir garants, ka Jūs saņemsiet atbalstu un palīdzību visā saules parku darbības laikā.

Investīcija saules elektrostacijā ir līdzīgi kā investīcija ēkā – jo lielāka drošiba Jums būs par to, ka tā ir no labiem materiāliem, projektēta prasmīgi un efektīvi pēc mūsdienīgiem nosacījumiem, uzstādīta kvalitatīvi, stabili veiks savas funkcijas gadu desmitiem, jo labāk Jums.

Saņem aprēķinus savai saules elektrostacijai