Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Padomi un ieteikumi

7 veidi, kā samazināt elektrības rēķinus Jūsu privātmājā

7 veidi, kā samazināt elektrības rēķinus Jūsu privātmājā

07. Sep. 2023

Kā samazināt elektrības rēķinus? Daudzi no Jums, kas dzīvo privātmājās, zina, cik liels var būt elektrības rēķins. Īpaši ziemas mēnešos! Tāpēc tas ir jautājums, kas šobrīd nodarbina ne vienu vien ģimenes galvu.

Protams, ir labi saglabāt optimismu, taču pēdējo laiku notikumi neliek domāt, ka tuvākajā laikā cenas un ģimeņu izdevumi kopumā kritīsies (lai gan cerēt, protams, varam).

Tas viss rada slogu visam ģimenes kopējam budžetam.

Savukārt elektrība ir viens no tiem izdevumiem, bez kura mūsdienu cilvēks gluži vienkārši nevar iztikt. Ja elektrības rēķini Jūsu mājā ir apjomīgi un turpina augt – ir grūti nekrist izmisumā, vai ne?

Tai pat laikā, ir dažādi veidi, kā samazināt elektrības rēķinus privātmājām.

Ir gan tādi, kurus var ieviest ļoti ātri, gan varbūt nedaudz laikietilpīgāki, taču pavisam noteikti efektīvi. 

Šodien apskatīsim 7 risinājumus, kā Jūs varat samazināt elektrības rēķinus savai privātmājai.

Sākam to apskati!

Kā samazināt elektrības rēķinus privātmājai? 7 dažādi veidi 

Apskatiet, kuri no tiem ir vispiemērotākie tieši Jūsu mājsaimniecībai.

1.Nomainiet spuldzes uz LED spuldzēm

Šī ir vienkārša izmaksu samazināšanas metode. Daudzās mājsaimniecībās gadu gaitā jau pakāpeniski ir nomainītas spuldzes, taču, ja vēl nav – ir īstais laiks nomainīt vecās spuldzes ar LED alternatīvām. Tās patērē mazāk enerģijas un ilgst ilgāk. Līdz ar to, Jūsu elektrības rēķins būs Jums patīkamāks – atarībā no tā, cik lielu elektrības gada patēriņa daļu sastāda spuldzes, protams.

2. Iegādājieties energoefektīvas elektroierīces 

Šis veids ir noderīgs tiem, kuri tuvākajā laikā plāno jauna ledusskapja vai veļas mašīnas iegādi. 

Ja to plānojat darīt, izvēlieties tādu modeli, kurš ir energoefektīvākais. Tas patērēs daudz mazāk elektrības un, līdz ar to, elektrības rēķini būs patīkamāki. It īpaši tas Jums var būt svarīgi, ja esat liela vai jauna ģimene un, piemēram, veļasmašīna darbojas regulāri.

3.  Pārliecinieties, vai saules paneļi ir risinājums Jums

Jā, “Sadales tīkls” ir pārsteidzis privātmāju īpašniekus ar jaunajiem tarifiem. Tas daudziem liek domāt, ka saules paneļi vairs neatmaksājas. Taču saules paneļu uzstādīšana joprojām ir viena no efektīvākajām metodēm, kā samazināt elektrības rēķinus.

Kā? Jo elektrības pārvade ir tikai viena no  elektrības rēķina daļām. Te piemērs:

saules-panelu-uzstadisana-privatmajam-elektribas-rekins
Vairāk par šo lasiet pēdējā blogā – spiežot uz attēla.

Ja maksa par elektrību ir pietiekami liela, saules paneļi to palīdz būtiski samazināt.

Ja Jūsu elektrības patēriņš ir virs 300kW mēnesī jeb vidēji mēnesī par elektrību maksājat virs 100 EUR, ir ļoti liela iespēja, ka šis risinājums Jums ļaus ietaupīt, neko citu savā mājsaimniecībā nemainot.

Starp citu, ir vērtīgi zināt, ka izdevīgākais brīdis, kad uzstādīt saules paneļus, ir līdz šī, 2023. gada, beigām. Kāpēc? 

Jo to uzstādīšanas cena Latvijā ir kritusies, kā arī tikai līdz gada beigām var pieslēgties neto uzskaites sistēmai, kurā varēsiet uzkrāt vasarā saražoto elektrību kilovatos, nevis to pērkot un pārdodot. Tā Jums saules paneļi būs izdevīgākie.

Vairāk par to šajā blogā. Taču, pirms pieņemat lēmumu, ir jāuzzina pamatoti, precīzi aprēķini tieši Jūsu mājai, kurus saņemsiet bezmaksas piesakoties konsultācijai.

4. Veicat siltumizolāciju

Zinām, ka daudzi saimnieki jau šo ir izdarījuši. Taču, ja to vēl apsverat tad zināt, ka siltinot māju, Jūs reizē mazināt arī siltuma zudumus.

Tas nozīmē, ka ziemā Jums māja nebūs jāsilda tik stipri. Tātad, šis veids, kā samazināt elektrības rēķinus, īpaši noderēs Jums, ja siltumu iegūstat no ar elektrību darbināmām ierīcēm.

Šis elektrības rēķinu samazināšanas veids prasa jau lielākus ieguldījumus, tāpēc noteikti, pirms veicat lēmumu, vērsieties pie profesionāļiem, kuri Jums spēs veikt pamatotus aprēķinus.

5. Termostati un regulējamie radiatori

Viens no populārākajiem risinājumiem daudzu privātmāju īpašnieku vidū – jo tas ir vienkāršs. 

Ja Jūsu mājās ir daudz telpu un Jums ir aktuāla siltuma kontrole katrā no tām atsevišķi – šis Jums var palīdzēt samazināt siltuma rēķinus ziemā.

Ar šīm ierīcēm varat kontrolēt siltumu katrā telpā atsevišķi, samazinot nevajadzīgo patēriņu.

6. Ieviesiet “gudrās mājas” risinājumus

Daudzas mūsdienīgas tehnoloģijas ļauj pārraudzīt un kontrolēt elektrības patēriņu caur dažādām aplikācijām. 

Ja ar tehnoloģijām esat uz “Tu” un vēlaties izmantot mūsdienīgo tehnoloģiju iepsējas, varat izpētīt dažādus gudro māju risinājumus un izvēlēties tos, kuri Jums spēs samazināt elektroenerģijas patēriņu.

7. Pārbaudiet savu elektrības sistēmu

Elementāra, taču aizmirsta lieta. Jūsu elektrības patēriņu var palielināt novecojuši vai bojāti vadi, slēdži. Regulāras pārbaudes palīdzēs elektrības zudumu un citus izdevumus, kas var būt saistīti ar novecojušiem vadiem, slēdžiem, novērst.

Kā samazināt elektrības rēķinus privātmājai? Noslēgums

Šādi ir 7 veidi, kā samazināt elektrības rēķinus Jūsu privātmājai. Droši kombinējiet tos kopā vai izvēlaties tos, kas ir piemēroti tieši Jums. 

Ja saprotat, ka saules paneļi varētu būt īstais risinājums – tad sazinieties ar mums šeit, palīdzēsim, izskaidrosim, piemeklēsim labāko risinājumu ar precīzu simulāciju.

Kā TOP saules paneļu uzstādītājam Latvijā (ekii.lv oficiālā statistika – meklē SIA “EnerGrid”), mums ir viena no lielākajām pieredzēm visdažādākajos risinājumos, un esam priecīgi, ka arī klienti to novērtē.

Lai izdodas samazināt elektrības rēķinus savā mājsaimniecībā!