Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Padomi un ieteikumi

4 kļūdas, pērkot enerģijas uzkrāšanas akumulatorus

4 kļūdas, pērkot enerģijas uzkrāšanas akumulatorus

11. Jun. 2024

energijas-uzkrasanas-akumulatori-blogs

Ar jauno neto norēķinu sistēmu saules paneļu sistēma kopā ar akumulatoriem ļauj ērti uzkrāt dienā saražoto, bet nepatērēto enerģiju un izmantot to, kad saule nespīd – rītos, vakaros, naktīs. Akumulatori to ļauj darīt, minimums, pusgadu – no aprīļa līdz septembrim, dažus gadus iesniedzoties pat oktobrī un martā. Taču tad kad saule vairs nespīd, jūs varat izmantot akumulatorus elektroenerģijas uzkrāšanai no tīkla un pārdošanai atpakaļ tīklā.

Tomēr, iegādājoties akumulatorus, ir viegli pieļaut dažādas kļūdas, kas var ietekmēt sistēmas efektivitāti un ilgtermiņa izmaksas. Akumulatori nav no lētākajiem ieguldījumiem, tāpēc svarīgi, ka tos izvēlaties pareizi jau uzreiz, pirms iegādes.

Šajā blogā apskatīsim 4 biežākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, iegādājoties enerģijas uzkrāšanas akumulatorus, un sniegsim padomus, kā no tām izvairīties. 

Mūsu mērķis ir palīdzēt Jums ietaupīt laiku, naudu un resursus, lai Jūsu pāreja uz saules enerģiju būtu pēc iespējas veiksmīgāka.

 1. kļūda. Nepietiekama izpēte un informācijas trūkums

Iegādājoties akumulatoru bez nepieciešamām zināšanām un izpratnes, Jūs riskējat izvēlēties neatbilstošu risinājumu. Tas var negatīvi ietekmēt gan Jūsu investīcijas atmaksāšanās laiku, gan sistēmas efektivitāti.

Pirms pieņemat lēmumu par konkrēta akumulatora iegādi, ir svarīgi izpētīt dažādus avotus un iegūt visaptverošu informāciju par pieejamajiem risinājumiem. 

Pārliecinieties, ka izprotat dažādu akumulatoru veidu priekšrocības un trūkumus, kā arī to, kā tie atbilst jūsu specifiskajām vajadzībām un apstākļiem. Ir vairāki faktori, kas jāņem vērā, tostarp:

– Akumulatora veids. 

Izpētiet dažādus akumulatoru veidus. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi, kas var būt būtiski atkarībā no jūsu individuālajām prasībām (mēs iesakām litija akumulatorus to kapacitātes, ilgāka darbības laika un retākas apkopes vajadzību dēļ – sk. vairāk 2. kļūdas aprakstā).

– Kapacitāte un jauda. 

Pārliecinieties, ka saprotat, kā aprēķināt nepieciešamo akumulatora kapacitāti un jaudu, lai jūsu sistēma varētu efektīvi darboties un nodrošināt pietiekamu enerģijas uzkrāšanu. Ja nepieciešama palīdzība ar aprēķiniem, droši jautājiet mums, palīdzēsim.

– Garantijas un dzīves cikls.

Noskaidrojiet, kādas garantijas tiek piedāvātas un kāds ir akumulatora paredzamais dzīves cikls jeb uzlādes reižu skaits saglabājot sākotnējo uzkrājamo enerģijas apjomu. Tas palīdzēs novērtēt ilgtermiņa izmaksas un uzturēšanas prasības.

– Izmaksas.

Salīdziniet dažādu akumulatoru izmaksas un novērtējiet, kā tās ietekmēs Jūsu kopējās investīcijas. Ņemiet vērā gan sākotnējās iegādes izmaksas, gan arī ilgtermiņa ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas. 

– Savienojamība ar esošo saules paneļu sistēmu. 

Ja esat saules paneļu sistēmu jau uzstādījuši, noskaidrojiet, vai Jūsu plānoto akumulatoru tiešām varēs pieslēgt esošai sistēmai. Piemēram, Huawei invertoram var pieslēgt tikai Huawei saderīgu akumulatoru. 

Lai iegūtu uzticamu un aktuālu informāciju, izmantojiet dažādus resursus, piemēram, blogus, forumus un profesionāļu konsultācijas. Tādējādi jūs varēsiet pieņemt informētus lēmumus un izvairīties no dārgām kļūdām.

Bezmaksas konsultācija ar saules enerģijas ekspertiem

 2. kļūda. Nepareiza akumulatora veida izvēle

saules-panelu-akumulatori

Vēl viena izplatīta kļūda – nepareiza akumulatora veida izvēle. Ne visi akumulatori ir radīti vienādii.

Ir vairāki akumulatoru veidi, no kuriem izvēlēties, un katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Uzskaitīsim tos zemāk.

– Svina akumulatori. 

Viens no vecākajiem un visbiežāk izmantotajiem akumulatoru veidiem. Svina akumulatori ir relatīvi lēti, taču tiem ir īsāks dzīves cikls un zemāka energoefektivitāte salīdzinājumā ar citiem veidiem. Turklāt tie prasa regulāru apkopi.

– Litija akumulatori.

Viens no modernākajiem un populārākajiem akumulatoru veidiem saules enerģijas sistēmām. Litija jonu akumulatoriem ir augsta energoefektivitāte, kapacitāte, ilgs dzīves cikls un zemas uzturēšanas prasības. Tomēr tie maksā vairāk, nekā svina akumulatori.

– Niķeļa-kadmija akumulatori.

 Lai gan šie akumulatori ir ļoti izturīgi un var darboties ekstremālos apstākļos, tie ir dārgāki un videi kaitīgāki. Tos izmanto galvenokārt specializētās jomās, kur nepieciešama īpaša izturība.  

– Plūsmas (flow) akumulatori. 

Šie akumulatori piedāvā ilgstošu darbību un ir viegli atjaunojami, taču to sākotnējās izmaksas un uzstādīšanas prasības var būt augstākas. Tāpēc tie ir piemēroti lielām sistēmām, uzņēmumu un industriālo saules parku enerģijas uzglabāšanai, kur nepieciešama liela enerģijas uzkrāšanas kapacitāte.

Izvēloties nepareizo akumulatora veidu, jūs varat saskarties ar problēmām, piemēram, nepietiekamu energoefektivitāti, augstām uzturēšanas izmaksām un patērēto laiku, vai īsāku akumulatora dzīves ciklu. Tāpēc ir svarīgi rūpīgi izvērtēt savas vajadzības un apsvērt, kurš akumulatora veids būs vispiemērotākais Jūsu situācijā.

Kā izvairīties no nepareizas akumulatora izvēles?

  1. Novērtējiet savas enerģijas vajadzības

Aprēķiniet, cik daudz enerģijas jums nepieciešams uzkrāt un izmantot, un cik bieži jums būs nepieciešama šī enerģija.

  1. Ņemiet vērā savu budžetu 

Noskaidrojiet, cik daudz esat gatavs ieguldīt sākotnējā iegādē un uzturēšanā. Tai pat laikā, rūpīgi izsveriet ilgtermiņa atmaksas laiku – vai šobrīd ir vērts iegādāties lētāku, ja pēc pāris gadiem būs jāiegulda vēlreiz? 

  1. Apsveriet apkopes prasības

Daži akumulatori prasa vairāk apkopju nekā citi, tāpēc izvēlieties tādu, kas atbilst jūsu uzturēšanas iespējām un vēlmēm. Praksē parasti šis jautājums iet kopā ar cenu – sākotnēji dārgāks akumulators ilgtermiņā dod lielāku brīvību un prasa mazāku apkopi. Tas atbrīvo laiku un finanses citām Jums svarīgām lietām.

  1. Izvērtējiet garantijas un dzīves ciklu

Pārliecinieties, ka saprotat, cik ilgi Jūsu izvēlētais akumulators kalpos un kādas garantijas tam tiek piedāvātas.

Kaut arī pareiza akumulatora izvēle ir būtiska, tikpat svarīga ir uzstādīšana un uzturēšana. Par to ir nākošā kļūda.

 3. kļūda. Nepareizs uzstādīšanas un uzturēšanas process

Nepareiza saules paneļu akumulatora uzstādīšana un uzturēšana var radīt nopietnas problēmas, kas var ievērojami samazināt Jūsu akumulatora veiktspēju un dzīves ciklu.

 Uzstādīšanas kļūdas

Nepareiza uzstādīšana var radīt virkni problēmu, sākot no akumulatora zemākas efektivitātes līdz pat tam, ka sistēma nedarbojas vai rada bojājumus visai paneļu sistēmai. Dažas no biežāk sastopamajām uzstādīšanas kļūdām ietver:

– Nepareizs savienojums

Akumulatori un to sastāvdaļas ir jāpievieno precīzi un stingri. Vaļīgi vai nepareizi savienoti vadi var izraisīt enerģijas zudumus vai pat bīstamus īssavienojumus.

– Nepareiza ventilācija 

Akumulatoriem ir nepieciešama atbilstoša ventilācija, lai novērstu pārkaršanu un nesabojātu akumulatoru.

– Nepareiza atrašanās vieta

Akumulatoriem ir nepieciešama vieta, kur tie netiks pakļauti ekstremālām temperatūrām vai mitrumam. Uzstādīšana vietās, kur ir pārāk karsts, auksts vai mitrs, var negatīvi ietekmēt akumulatora darbību.

Uzturēšanas kļūdas

Regulāra uzturēšana ir būtiska, lai nodrošinātu akumulatora ilgstošu un efektīvu darbību. Tomēr daudzi akumulatoru īpašnieki nepietiekami pievērš uzmanību uzturēšanas procesiem, kas var radīt problēmas:

– Regulāras apkopes trūkums

Akumulatori ir regulāri jāpārbauda, lai konstatētu iespējamos bojājumus vai novirzes darbībā. Regulāru pārbaužu trūkums var novest pie nopietniem bojājumiem, kas varētu būt novērsti agrīnā stadijā. (Vēl viens iemesls, kāpēc izvēlēties augstākas kvalitātes akumulatorus – piemēram, Huawei akumulatori nerasa regulāru apkopi, un to darbību var ērti pieskatīt caur aplikāciju). 

– Nepareiza tīrīšana

Dažiem akumulatoriem, piemēram, svina akumulatoriem, ir nepieciešama regulāra tīrīšana, lai novērstu koroziju un citas problēmas. Nepareiza vai nepietiekama tīrīšana var samazināt akumulatora dzīves ciklu.

– Nepietiekama uzlāde un izlāde 

Dažiem akumulatoriem ir specifiskas prasības attiecībā uz uzlādi un izlādi. Piemēram, ir akumulatori, kurus var sākt lādēt tikai tad, kad tie ir pilnībā izlādējušies, lai tie ilgstoši darbotos. Nepareiza uzlāde vai izlāde var radīt akumulatora bojājumus un samazināt tā kapacitāti.

 Kā izvairīties no uzstādīšanas un uzturēšanas kļūdām

Lai nodrošinātu pareizu uzstādīšanu un uzturēšanu, ņemiet vērā šos ieteikumus.

  1. Uzticiet uzstādīšanu profesionāļiem

Lai izvairītos no uzstādīšanas kļūdām, uzticiet šo darbu pieredzējušiem speciālistiem, kuri zina, kā pareizi uzstādīt akumulatorus un nodrošināt atbilstošu ventilāciju, izvēlēties labāko atrašanās vietu.

  1. Regulāri veiciet uzturēšanas darbus

Ja Jūsu akumulatora veidam tas ir nepieciešams, izveidojiet uzturēšanas plānu, kas ietver regulāras pārbaudes un tīrīšanas darbus. Izveidojiet atgādinājumus savā digitālajā kalendārā, lai atcerētos par pārbaudēm. Sekojiet ražotāja norādījumiem un ieteikumiem par uzturēšanu.

  1. Ievērojiet uzlādes un izlādes prasības

Pārliecinieties, ka izprotat sava akumulatora specifiskās uzlādes un izlādes prasības un ievērojiet tās, lai novērstu bojājumus un nodrošinātu ilgstošu darbību.

4. kļūda. Sistēmas saderības problēmas

energijas-uzkrasanas-akumulatori-energrid

Viena no izplatītākajām kļūdām, ar ko saskaras saules paneļu sistēmu īpašnieki pēc akumulatora iegādes,, ir sistēmas saderības problēmas. 

Tas nozīmē, ka izvēlētais akumulators nav pilnībā saderīgs ar esošo saules paneļu sistēmu, kas var radīt virkni tehnisku un darbības problēmu.

Nepareizas saderības sekas

Sistēmas saderības problēmas var izpausties dažādos veidos:

– Samazināta efektivitāte

Ja akumulators nav saderīgs ar pārējām sistēmas komponentēm, tas var darboties ar zemāku efektivitāti, kā rezultātā samazināsies Jūsu akumulatorā uzkrātās un izmantotās enerģijas apjoms.

– Tehniskas problēmas

Nepareiza saderība var radīt tehniskas problēmas, piemēram, akumulatora neatbilstoši lielu uzlādi vai nepilnīgu izlādi, kas var radīt bojājumus gan akumulatoram, gan citām sistēmas komponentēm.

– Drošības riski 

Saderības problēmas var radīt drošības riskus, piemēram, īsslēgumus vai pārkaršanu, kas var izraisīt sistēmas bojājumus vai pat ugunsgrēku.

Kā nodrošināt sistēmas saderību

Lai izvairītos no sistēmas saderības problēmām, ir svarīgi rūpīgi izvērtēt visas saules paneļu sistēmas komponentes un pārliecināties, ka tās ir savstarpēji saderīgas. 

Kā to izdarīt?

  1. Pārbaudiet ražotāja specifikācijas 

Izlasiet ražotāja norādījumus un tehniskās specifikācijas, lai pārliecinātos, ka izvēlētais akumulators ir saderīgs ar Jūsu plānotās vai esošās saules paneļu sistēmas komponentiem, piemēram, invertoru, elektroauto lādētāju un citiem.

  1. Konsultējieties ar speciālistiem 

Ja neesat pārliecināts par sistēmas saderību, konsultējieties ar speciālistiem vai profesionāļiem, kuri var palīdzēt izvēlēties saderīgas komponentes un veikt pareizu uzstādīšanu.

  1. Izmantojiet integrētas sistēmas

Apsveriet iespēju uzstādīt integrētas saules paneļu sistēmas, kur visas komponentes ir izstrādātas, lai varētu darboties kopā (kā mūsu jau pieminētais Huawei invertors ar akumulatoru). Šādas sistēmas samazina saderības problēmu risku un nodrošina vienmērīgu darbību.

  1. Veiciet testus un pārbaudes

Pēc sistēmas uzstādīšanas veiciet testus un regulāras pārbaudes, lai pārliecinātos, ka visas komponentes darbojas saderīgi un efektīvi. 

Ja šo pakalpojumu veic speciālisti, tam jau būtu jābūt iekļautam uzstādīšanā. Pārliecinieties par to, slēdzot līgumu ar uzstādītāju.

Biežākās saderības problēmas

Dažas no biežākajām saderības problēmām, ar kurām var saskarties, ietver:

– Atšķirīgi sprieguma līmeņi

Dažādiem akumulatoriem un saules paneļu sistēmas komponentēm var būt atšķirīgi sprieguma līmeņi, kas var radīt problēmas visā saules paneļu sistēmas darbībā.

– Nepiemēroti savienojumi

Dažādām saules paneļu sistēmas komponentēm var būt dažādu veidu savienojumi, kas ne vienmēr ir savstarpēji saderīgi. Nepareizu savienojumu izmantošana var radīt tehniskas problēmas.

– Atšķirīgi vadības un uzraudzības sistēmu protokoli 

Dažādi ražotāji var izmantot atšķirīgus vadības un uzraudzības sistēmu protokolus, kas var radīt nesaderības problēmas.

Nodrošinot, ka visas saules paneļu sistēmas komponentes ir savstarpēji saderīgas, Jūs varēsiet izvairīties no tehniskām problēmām, palielināt sistēmas efektivitāti un nodrošināt drošu, ilgu un uzticamu akumulatoru darbību. 

Noslēgums

Atcerieties, ka veiksmīga enerģijas uzkrāšanas akumulatora iegāde sākas ar rūpīgu izpēti un plānošanu. 

Pārliecinieties, ka saprotat savas enerģijas vajadzības, budžeta ierobežojumus un tehniskās prasības. Konsultējieties ar speciālistiem un izmantojiet uzticamus resursus, lai pieņemtu informētus lēmumus.

Izvēloties pareizo akumulatora veidu, nodrošinot pareizu uzstādīšanu un uzturēšanu, kā arī pārbaudot sistēmas saderību, Jūs varēsiet maksimāli izmantot savu saules enerģijas sistēmu. Tas Jums sniegs lielāko atdevi no ieguldītajām investīcijām. 

Ievērojot šos padomus un izvairoties no biežākajām kļūdām, Jūs būsiet soli tuvāk tam, lai izbaudītu visas saules enerģijas priekšrocības. 

Palikuši jautājumi vai nepieciešama palīdzība?

Piesakieties konsultācijai ar saules enerģijas ekspertiem!

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.