Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Saules paneļi

Akumulatori saules paneļiem: kā tie strādā?

Akumulatori saules paneļiem: kā tie strādā?

13. Dec. 2023

Akumulatori saules paneļiem ir būtisks elements, lai pilnībā izmantotu atjaunojamās enerģijas priekšrocības. 

Tie nodrošina, ka dienas laikā no saules paneļiem iegūtā un pāri palikusī enerģija tiek efektīvi uzglabāta un izmantota jebkurā nepieciešamā brīdī. 

Apskatīsim, no kā sastāv saules paneļu akumulatori, 4 biežākos mērķus, ar kuriem saimnieki tos uzstāda, kā arī bloga beigās varēsiet ieskatīties būtiskākajā informācijā par Luna2000 akumulatora modeli no Huawei.

Sākam ar pamatiem! 

Kas ir akumulatori un no kā tie sastāv?

Kas ir akumulatori saules paneļiem?

Saules paneļu akumulators ir iekārta, kas uzglabā saules paneļu saražoto enerģiju. Līdz ar to, saules enerģiju, ko saules paneļi ražo dienas laikā, Jūs varat izmantot vēlāk. Piemēram, naktī vai dienās, kad saules paneļi saražo mazāk enerģijas, nekā tajā brīdī patērējat.

No kā sastāv akumulatori saules paneļiem?

Daudziem šķiet, ka akumulators – tā ir viena kaste. Ne vienmēr! Lai tas darbotos, ir vajadzīgas vairākas komponentes.Tās ir:

Kā arī, protams, citas komponentes, atkarībā no tā, kāds ir Jūsu izvēlētā akumulatora modelis, invertors un mērķis, uzstādot akumulatorus.

Kādi ir biežākie mērķi? Lasiet tālāk!

4 galvenie mērķi, uzstādot saules paneļu akumulatorus

Saules paneļu akumulatori ir krietna investīcija, tāpēc parasti saimnieki to uzstāda ar konkrētu mērķi un vajadzību.

Apkopojām 4 biežākos mērķus.

1. Samazināt atkarību no kopējā tīkla. 

Saimniecībām, kurās ir liels elektroenerģijas patēriņš, var rasties bažas par jaunās neto norēķinu sistēmas izdevīgumu. Lai arī bloga rakstīšanas brīdī mēs nezinām visu par šo sistēmu, ir lielāka iespēja, ka elektrības cena vasaras dienas laikā, kad saules paneļu ražība ir augstākā, būs zemāka, taču ziemā – augstāka. Ir akumulatori, kas ļauj uzkrāt šo “pīķa” stundās saražoto un vai nu izmantot savām vajadzībām vakaros un naktīs, vai arī iestatīt elektroenerģijas nodošanu kopējā tīklā laikā, kad elektroenerģijas cena ir augstāka. Tā elektrības rēķini kļūst jau daudz izdevīgāki.

2. Drošība no tīkla pārrāvumiem. 

Ir mājsaimniecības, kurās īpaši būtiski ir nodrošināt nepārtrauktu elektroenerģijas padevi. Akumulatori to spēj nodrošināt. Ja nav elektroenerģijas padeves no tīkla, saules paneļu sistēma ar akumulatoriem turpina darboties (ja akumulatoru nav, tad, atslēdzoties tīklam, atslēdzas arī saules paneļi un vairs neražo).

3. Vēlme pilnībā atslēgties no kopējā tīkla.

Ir saimnieki, kas vēlas pilnībā atslēgties no kopējā tīkla, kļūstot par neatkarīgu elektroenerģijas ražotāju. 

Diemžēl Latvijā tikai ar saules paneļu sistēmu un akumulatoriem to nav iespējams izdarīt, jo akumulatori elektroenerģiju spēj uzkrāt tikai pāris dienas, ne vairākus mēnešus vai pusgadu (jeb – nav iespējams vasarā saražo uzkrāt uz ziemu). 

Jā, šādu rezultātu tikai ar saules paneļiem un akumulatoru var sasniegt, taču tikai lielāko daļu gada. 

Taču tumšākajos ziemas mēnešos saimniekiem, kuri vēlas kļūt pilnībā neatkarīgi no tīkla, ir vajadzīgi papildus ģeneratori vai citi risinājumi, kā saražot visu nepieciešamo elektroenerģiju gada tumšākajos mēnešos.

4. Nodrošināt vasarnīcu autonomu darbību.

Ir saimnieki ar vasarnīcām vai lauku īpašumiem tālu no civilizācijas, kur ģimene brauc atpūsties tieši vasarās. Šādam mērķim gan saules paneļu akumulatori der lieliski. 

Ja mājā cilvēki uzturas galvenokārt vasarās, saules paneļu sistēma ar akumulatoru var nodrošināt visas elektroenerģijas vajadzības, jo akumulatori spēj uzkrāt naktij nepieciešamo elektroenerģiju. 

Protams, tas ir iespējams, ja īpašumā ir pietiekoši daudz saules apspīdētas vietas, kā arī vieta un uzstādīšana atbilst citiem veiksmīgas saules paneļu uzstādīšanas priekšnosacījumiem.

Tāpat arī, ja īpašumā neviens regulāri neuzturas ārpus vasaras, saimniekam īpaši ir jāpiedomā pie saules paneļu sistēmas drošības (piemēram, uzstādot novērošanas kameras) un saules paneļu apdrošināšanas

Tie ir papildus izdevumi, ar kuriem jārēķinās savam prāta mieram un investīciju drošībai.

! Svarīga piebilde: Pirms iegādājieties akumulatoru, vienmēr pārliecinieties pie tirgotāja, ka konkrētais modelis spēs nodrošināt Jūsu mērķus. Ne visiem akumulatoru modeļiem ir funkcijas, kas ļauj nodrošināt augstākminētos mērķus. 

Akumulatori saules paneļiem: Luna 2000 apskats

Pastāstīsim par to akumulatoru, ko pārzinām vislabāk – Huawei Luna 2000. Taču pirms tam – kāpēc Huawei ir viens no mūsu favorītiem?

Huawei brends saules paneļu nozarē

Huawei ir viens no pasaulē lielākajiem invertoru ražotājiem, kuriem cenas un kvalitātes attiecība, mūsu skatījumā, ir optimālākā. 

Latvijā jau kādu laiku tos var iegādāties pie mums (esam oficiālais Huawei pārstāvis Latvijā).

Zinām, ka daudz Latvijas saimnieki, tāpat kā mēs, novērtē arī to, ka visām Huawei saules paneļu sistēmas komponentēm ir:

 • estētiski patīkams dizains, 
 • salīdzinot ar alternatīvām, mazāki izmēri, 
 • labas garantijas un ērts, caur aplikāciju vadāms klientu serviss.

Huawei Luna 2000 akumulators

Luna 2000 akumulators ir papildinājums saules paneļu sistēmai ar šo invertoru. Līdzīgi kā Apple produkcijai, arī Huawei saules paneļu sistēmas komponentēm saderība ir tikai ar tā paša brenda tehnoloģijām.

Pozitīvais aspekts – šīs tehnoloģijas ir veidotas tā, lai invertoru ar akumulatoru varētu savienot īpaši viegli un ātri, bez papildus ierīcēm. Līdz ar to, ja Jūsu saules sistēmai jau ir Huawei invertors, Jūs, visticamāk, varat tam pieslēgt Luna 2000 akumulatoru vienas dienas laikā. 

Huawei akumulatoru priekšrocība ir tāda, ka katrs akumulators darbojas atsevišķi. Tas nozīmē – ja viens no akumulatoriem jebkādu iemeslu dēļ pārtrauc darboties, tas neietekmē pārējo darbību.

Viens Huawei akumulators ir ar 5kW jaudu. Ar vienu vadības moduli kopā var saslēgt līdz pat 3 akumulatoriem.

Jāņem vērā, ka Huawei akumulatori nebūs paredzēti pilnīgi autonomai darbībai no kopējā tīkla, taču tie var palīdzēt sasniegt pirmos 2 biežākos mērķus, kurus blogā minējām iepriekš.

Ja Jūs interesē jaunumi Huawei invertoru un akumulatori klāstā, sekojiet mums sociālajos tīklos un uzziniet pirmie.

Svarīga informācija par Huawei Luna2000

Ja plānojat papildināt saules paneļu sistēmu ar Luna2000 akumulatoriem, ņemiet vērā šo:

 • Tas ir savietojams tikai ar noteiktiem Huawei invertoriem.
 • Tam ir akumulatoru moduļi ar 5 kilovatstundu (kWh) uzkrāšanas apjomu (5 kWh katram modulim atsevišķi). 
 • Viens akumulatora modulis var nodrošināt 2,5 kilovatus (kW) nepārtrauktas jaudas, bet divi vai vairāk var nodrošināt 5 kW.
 • Ja sākumā ar vienu vadības moduli uzstādāt vienu vai divus akumulatorus, nākotnē ir viegli sistēmu papildināt (līdz jau minētajiem 3 akumulatoriem).
 • Akumulatorus jāuzstāda, minimums, 500 m attālumā no jūras.
 • Saules paneļu akumulatora garantija ir 10 gadi.

Iegādāties Huawei Luna2000 akumulatorus.

Kopsavilkumā 

Jā, akumulatori ir risinājums daudziem saimniekiem. 

It īpaši, ja saimniecībā ir būtiski saglabāt nepātrauktu elektrības piegādi. 

Jo tas ir vienīgais risinājums, kā saglabāt elektrību, ja tīklā ir pārrāvumi! Daudzi to nezina, taču, ja saules paneļu sistēmā nav akumulatoru, tad, atslēdzoties tīklam, nedarbojas arī saules paneļi.

Tai pat laikā, jāpatur prātā šis:

Akumulatori diemžēl spēj uzkrāt elektrību tikai dienu, ne mēnešu griezumā.

Tie arī kopējo investīciju padara dārgāku. 

Tāpēc to saimnieku, kuri izvēlas akumulatorus, ir mazāk – lai arī interese par tiem pēdējo mēnešu laikā pieaug. 

Jo akumulatori var būt risinājums tiem saimniekiem:

 • Kuriem elektrības patēriņš ir pietiekams, lai tas atmaksātos;
 • kuriem ir svarīgi iztikt bez elektrības pārrāvumiem.
 • kuri vēlas pieslēgties neto sistēmai tikai pāris mēnešus gadā, samazināt neto sistēmā nododamo elektroenerģiju.

Palikuši jautājumi vai vēlaties pilna servisa saules paneļu uzstādīšanu ar akumulatoriem pie TOP uzstādītāja Latvijā? Piesakieties speciālista konsultācijai un saņemiet aprēķinus.

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.