Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Jaunumi

Vai saules parks atmaksājas? “Rūķīšu tēja” pieredzes stāsts

Vai saules parks atmaksājas? “Rūķīšu tēja” pieredzes stāsts

05. Jul. 2024

rukisi-saules-parks-3

Uzņēmumiem, kuri spēj pastāvēt ilgi, piemīt spēja iet līdzi laikam un izmantot jaunāko tehnoloģiju iespējas. “Rūķīšu tēja” ir viens no piemēriem – tas ir viens no lielākajiem un atpazīstamākajiem ārstniecības augu ražotājiem Latvijā, kas lepojas ar jau teju 30 gadu vēsturi.

Lai samazinātu  elektrības rēķinus vēl turpmākos 30 gadus, saimniecībā nozīmīgu daļu elektrības šobrīd ražo saules paneļi.

Uzņēmums Energrid saimniecības vajadzībām uzstādīja 53,2 kW saules paneļu sistēmu, kas sastāv no 133 saules paneļiem un gadā saražo aptuveni 55 217 kWh elektrības. 

Uzstādītais parks atmaksāsies 4,6 gadu laikā, vēl 20-25 gadus turpinot ražot elektrību un būtiski samazinot uzņēmuma izdevumus par elektrību.

“Rūķīšu tējas” vadītājs Raimonds Lignickis piekrita dalīties ar pieredzi, uzstādot saules paneļus.

Kāpēc uzstādījāt saules paneļus?

20 gados esam izauguši līdz saimniecībai, kas audzē 40 dažādas tējas, arī ogas un augļus. Maksimāli izmantojam visu, ko izaudzējam – ražojam ne tikai tējas, bet arī dabīgas sulas, zaptes, ēteriskās eļļas un tagad arī krēmus. 

Lai to visu šo apstrādātu un saražotu, nākas patērēt ļoti daudz elektrības. Vasarās ir darbīgākā sezona, lielākais elektrības patēriņš – visu dienu darbojas gan saldētava, gan kaltes. Saules paneļi tieši tad ražo visvairāk, un, līdz ar to, palīdz samazināt izdevumus par elektrību.

Kāds ir rezultāts – vai bija tā vērts?

 

Jā, noteikti – vasarās darba laikā nosedzam visu patēriņu tikai ar saules enerģiju. Var teikt, ka mums nav vajadzības no tīkla pirkt elektrību līdz brīdim, kad temperatūra noslīd zem 0 grādiem. Tuklāt brīvdienās elektrību pārdodam, kas atvieglo citu rēķinu apmaksu vēl vairāk. Vēl, protams, Lauku atbalsta dienesta atbalsts būtiski palielināja parka atmaksāšanās ātrumu.

Kam vēl ieteiktu uzstādīt saules parku?

Principā, jebkuram, kam patēriņš lielāks ir pa dienu, īpaši vasarā. Vienīgais, kas no tā nevarētu iegūt, laikam ir mājsaimniecības. Piemēram, radiniekiem patēriņš ir 200 kWh mēnesī, viņam kā aprēķinājām, neatmaksājas. Taču pārējiem, tai skaitā, uzņēmējiem, noteikti ir vērts vismaz saņemt aprēķinus.

Ko ieteiktu tiem uzņēmējiem, kuri tikai plāno uzstādīt saules paneļus?

Laikam jau saprast, cik liels parks tiešām ir vajadzīgs. Kopā ar Energrid, piemēram, mēs uzstādījām tik lielu saules parku, kas mums palīdzētu segt tiešo patēriņu. Vairāk, manuprāt, nebūtu nepieciešams.

Es arī ieteiktu padomāt, lai izskatās vizuāli pievilcīgi. Un, ja liktu uz zemes, uzstādītu saules paneļus kā nojumi. Lai ir vēl lielāka praktiskā jēga. 

Kāpēc izvēlējāties Energrid kā uzstādītājus?

Mums kā uzņēmumam ir svarīgi ražot kvalitatīvu produktu – piemēram, ja ir tēja, tad no dabīgām sastāvdaļām. Ja zapte, tad 50:50 tīras ogas un tīrs cukurs, bez mākslīgām piedevām. Lai produktam ir saturs. 

Pēc līdzīga principa meklēju saules paneļu uzstādītāju. Izsūtīju vairākus piedāvājumus un izvērtēju. Vai uzņēmums nav četru draugu bariņš, bet tādi, kas tiešām saprot, ko dara?  Kāda garantija, kādas iekārtas piegādā, kāda cena? Arī pēc uzņēmuma pieredzes un paveiktā. Energrid šķita kā piemērotākais uzņēmums tam, ko meklēju.

Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?

Turpināsim attīstīt produktus, lai vēl vairāk izmantotu visu, ko audzējam. Vairāk attīstīsim krēmu līniju – drīzumā plānojam izlaist krēmu pēdām.

Runājot par krēmiem – tie ir ar 1% ēterisko eļļu, ko paši destilējam. Daudzi nezina, ka dabīgā ēteriskā eļļa kumelītēm ir zila, un tāpēc, piemēram, mūsu kumelīšu krēms ir zilā krāsā. Šādi un citi signāli arī turpmākos 30 gadus rādīs, ka turpinām klientiem dot dabīgu, īstu produktu. 

Latvijas uzņēmumiem, manuprāt, tādiem jābūt – kvalitatīviem.

Tāpēc arī prieks, ka saules enerģija dod iespēju līdzekļus virzīt kvalitātē, nevis elektrības rēķinos. 

Saņemt saules parka aprēķinu Jūsu uzņēmumam

Par Energrid

Pilna cikla enerģētikas uzņēmums, viens no lielākajiem saules paneļu uzstādītājiem Latvijā (EKII statistika 2022.-2024.g.). Energrid klientiem piedāvā kvalitatīvus pilna servisa pakalpojumus, sākot no projektēšanas līdz saules paneļu un akumulāciju sistēmu uzstādīšanai un uzturēšanai.

Uzzini pirmais

Saules enerģijas noteikumi mainās strauji

Atstāj savu e-pastu un mēs Tevi informēsim par izmaiņām un citu aktuālo vienkāršā valodā.