Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Saules paneļi

665 kW saules elektrostacija “DG Terminālis”:

665 kW saules elektrostacija “DG Terminālis”:

10. Apr. 2024

Saules-elektrostacija-dg-terminalis-liepaja-energrid-blogs

LSEZ  SIA “DG Termināls” ir uzņēmums Liepājā, kas nodarbojas ar lejamkravu pārkraušanu un uzglabāšanu. Uzņēmumam ir viena no modernāk aprīkotajām naftas produktu termināļu laboratorijām visā Latvijā. 

LSEZ SIA “DG Termināls” saimnieciskā darbība paredz liela apjoma energoresursu patēriņu (atbilstoši Būvniecības valsts kontroles biroja klasifikācijai tas ir Lielais elektroenerģijas patērētājs). 

Tāpēc kā viens no prioritāriem virzieniem uzņēmuma attīstībā ir izvirzīts mērķis samazināt energoatkarības riskus, diversificēt energoresursu nodrošinājuma avotus un kļūt par enerģijas neitrālu ostas sektora dalībnieku. 

Lai realizētu šo mērki, uzņēmums veica saules elektrostacijas uzstādīšanu elektroenerģijas ieguvei no saules enerģijas. Projekta investīcijas bija vairāk, nekā pusmiljons eiro. 

Saules-elektrostacija-dg-terminalis-liepaja

Parka projekta izstrādi un realizāciju veica SIA “EnerGrid”.

SIA “EnerGrid” uzņēmuma teritorijā uzstādīja 665 kW saules parku uz zemes, kas sastāv no 1000 saules paneļiem. 

Gadā šis saules parks saražos 774 603 kWh elektroenerģijas, sedzot nozīmīgu daļu no uzņēmuma gada elektroenerģijas patēriņa. 

Aptuveni trešdaļu no elektroenerģijas uzņēmums patērēs tieši tad, kad saules paneļi to ražo, kas būtiski palīdz LSEZ  SIA “DG Termināls” izvirzīto mērķu sasniegšanā.

Uzņēmums šādi ne tikai spēj būtiski samazināt izdevumus par elektroenerģiju un samazināt energoatkarības riskus, bet arī samazināt savu CO2 pēdu par teju 400 tonnām CO2 emisiju gadā. 

Saules-elektrostacija-dg-terminalis-energrid

Ar šo moderno, zaļo un izdevīgo elektrības ieguves veidu SIA “DG Termināls” var stabili turpmākos 25-30 gadus turpināt būt viens no nozīmīgajiem spēlētājiem Liepājas industriālajā attīstībā.

“Esam uzņēmums, kuram ir būtiski, ka ikviens mūsu darbinieks, kā arī sadarbības partneris ir profesionālis savā jomā. Komunicējot ar SIA “EnerGrid” sapratām, ka mums pretī ir nozares profesionāļi, tāpēc pieņēmām lēmumu sadarboties. Esam apmierināti ar rezultātu,” tā par sadarbību stāsta Ivo Tikums, direktora vietnieks.

Paldies “DG Terminālis” par veiksmīgo sadarbību!

Pieteikties konsultācijai