Pieteikties konsultācijai

Pakalpojums:

+371 29710098

Ziņa nosūtīta

Sākumlapa Blogs Kategorija: Uncategorized @lv

Kas ir saules parki? Svarīgākā info:

Kas ir saules parki? Svarīgākā info:

21. Jun. 2022

Kas ir saules parki un vai arī Tev ir vērts tos uzstādīt savā īpašumā Latvijā?

Saulesparki.lv ir mūsu nosaukums un reizē atsevišķs veids, kā uzstādām saules paneļus.

Kas tieši – lasi šajā blogā!

Kas ir saules parki?

Saules parki (dažkārt arī – industriālie saules parki) ir saules paneļi, kuri ir uzstādīti lielās platībās un ražo lielu elektroenerģijas jaudu, kuru, atkarībā no situācijas, tā īpašnieks vai īpašnieki pārdod un/vai izmanto savām biznesa, pašvaldības, lauksaimniecības u.c. vajadzībām.

Kam ir iespējams uzstādīt saules parku?

  • Saules parku iespējams uzstādīt klajās vietās – pļavās, laukos -, kuras lielāko dienas daļu apspīd saule. Saules apspīdētajai daļai ieteicams būt minimums 0,7-1 ha (hektāra) platībā.
  • Lai uzstādītu saules parku, Jums ir jābūt zemes īpašniekam, īpašniecei ar visām likumiskajām tiesībām pieņemt lēmumus par īpašumu. Ja zeme pieder vairākiem īpašniekiem, nepieciešama visu zemes īpašnieku piekrišana.
  • Lai varētu notikt veiksmīga uzstādīšana, jāņem vērā, ka zemes platībai jābūt viegli pieejamam elektroenerģijas pieslēgumam vai iespējai to izbūvēt.
  • Zemes platībai ir jābūt tādai, uz kuras ir iespējams veikt apbūvi.

Cik daudz saules parki spēs pelnīt zemes īpašniekam?

Tas atkarīgs no saules parka kopējās uzstādītās jaudas, finansējuma un citiem kritērijiem – mūsu eksperts to pateiks pēc īpašuma potenciāla novērtēšanas.

Kas jāņem vērā, uzstādot industriālo saules parku?

Sadales tīklā vairumā Latvijas vietu jau ir izveidojies brīvo sistēmas jaudu deficīts.

Ko tas nozīmē? 

Sadales tīkls ir uzņēmums, kas rūpējas par elektroenerģijas pārvadīšanu visā Latvijā. Viņi rūpētos arī par Jūsu saules parkā saražotās elektroenerģijas pārvadi. 

Sadales tīklam pa visu Latviju ir izbūvētas elektroenerģijas pārvades transformatoru apakšstacijas, kuru jauda ir uzstādīta, ņemot vērā pēdējo līdz šim aktuālo elektrības plūsmas un vajadzību apjomu.

Šis apjoms ir ierobežots, ar konkrētu jaudu.

Pēdējā gada laikā pieprasījums, vēlme uzstādīt saules parkus ir audzis ļoti strauji, taču Sadales tīkla uzstādītās apakšstacijas spēj pārvadīt tik, cik ir izbūvēts šobrīd, un tiem, kuriem vairs tas nebūtu iespējams, nāktos atteikties, vismaz šobrīd, no sapņa par saules parka uzstādīšanu savā privātīpašumā.

Līdz ar to, darbojas “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” princips.

Tie, kuri piesakās pirmie uz šo uzstādīto apakšstaciju jaudu “aizpildīšanu”, pirmie arī spēs izbūvēt saules parku.

Lielākajā daļā Latvijas jau vietas uz brīvo, apakšstacijās pieejamo pārvades jaudu, ir rezervētas (taču ne visā Latvijā).

To, vai Jūsu reģionā ir pieejama brīvā jauda, varat apskatīt šajā Sadales tīkla kartē.

Uzklikšķini uz kādas no zaļajām “lāsītēm” un meklē “Brīvā jauda ģenerācijai”

Vai pavisam atmest domu par saules parku, ja brīvās jaudas vairs nav?

Ne gluži! Ja redzat, ka brīvajai jaudai Jūsu apkārtnē ir deficīts un vēl neesat paspējis jaudu reģistrēt, gluži nokārt galvu neieteiktu. Ir iespējams pieteikties rindā, jo tiem, kas jau ir rezervējuši brīvo jaudu, ir noteikts termiņš, kurā jāuzsāk tālākie darbi.  Ja tie netiek uzsākti, brīvā jauda tiek piešķirta nākamajam rindas kārtībā.

Savukārt, lai pieteiktos rindā Sadales tīklā, pirms tam ir arī citi dokumenti, kuri jānokārto. Par to, kādi soļi būtu nepieciešami, varat uzzināt, piesakoties konsultācijai ar mūsu saules enerģijas ekspertu.

Kā izskatās sadarbība ar mums, uzstādot saules parku?

  1. Konsultācija. Mūsu eksperts novērtēs Jūsu īpašuma potenciālu saules parka izbūvei un izstrādās ražīguma simulāciju. Balstoties uz aprēķiniem, Jums piedāvās iespējamos sadarbības plānus un varēsiet izvēlēties Jums piemērotāko. Šie sadarbības plāni var būt gan pilna spektra – no A līdz Z uzstādīšanā – gan atsevišķos posmos, piemēram, finansēšanā, projektēšanā, uzstādīšanā, būvuzraudzībā. Palīdzam ar finansējuma piesaisti, kā arī ir dažādas sadarbības iespējas, kurās daļēji vai pilnībā finansējam parka izveidi – galējo lēmumu pēc visas informācijas sagatavošanas no mūsu puses pieņemat Jūs, balstoties uz to, kas Jums pašiem būtu labākais risinājums.
  2. Līguma slēgšana. Noformējam oficiālu, caurspīdīgu vienošanos par sadarbības modeli, nosacījumiem un garantijām no mūsu puses. Ilgtermiņa projektiem ir svarīgi izvēlēties stabilu, drošu uzņēmumu, un to arī nodrošinām. Piedāvājam arī apdrošināšanu uzstādīšanas laikā (par to uzzināsiet vairāk sarunas laikā ar ekspertu).
  3. Projektēšana. Sagatavošanās uzstādīšanai – nokārtojam nepieciešamo dokumentāciju, izveidojam projektu, nokārtojam finansējuma jautājumus. Tā, kā līgumā esam norunājuši, tā arī iesaistāmies Jūsu saules parka sagatavošanās darbos. Mūsu profesionālie projektētāji izveidos precīzāko, efektīvāko parka projektu, las līdz sīkākajam leņķim būs izstrādāts, lai Jums nestu lielāko peļņu no ieguldītā.
  4. Uzstādīšana. Ar mūsu sertificēto montieru brigādēm veicam saules parka uzstādīšanu, izmantojot augstākās kvalitātes saules paneļus un stiprinājumus. Ievērojam visas valstī noteiktās augstākās prasības par parka drošību. Kad parks izbūvēts, veicam nepieciešamo testēšanu un nododam ekspluatācijā. Jums katrā brīdī esam pieejami, lai izskaidrotu, kurā posmā esam, kas šajā posmā ir svarīgi, un kādi ir termiņi.
  5. Peļņa. Kad nodots ekspluatācijā – saules parks sāk pelnīt! 

Nobeigumā:

Ir būtiski ņemt vērā to, ka saules parks lielāko daļu gada elektroenerģijas saražo vasarā, tāpēc ir gudri gatavoties jau tagad, lai jau pats uzstādīšanas brīdis būtu visstratēģiski izdevīgākais un saules parki ražotu visvairāk jau no pirmās to uzstādīšanas dienas.

Sadarbojoties ar mums, Jūs varat vērsties pie mums arī pēc saules parka uzstādīšanas un mēs palīdzam arī tā uzturēšanā, balstoties uz mūsu sadarbības veidu.

Ja esat rezervējis brīvo ražošanas jaudu vai Jums ir īpašums un vēlētos noskaidrot potenciālu peļņai no saules parka, piesakieties šeit – palīdzēsim!

Tāpat arī jau sadarbojamies ar atsevišķu posmu nodrošināšanu tiem, kuri jau sākuši darbu pie saules parku izbūves (piem., projektēšana, materiālu piegāde, zemes stendu uzstādīšana, piegādātu materiālu instalācija, vai būvuzraudzība).

Par sadarbības iespējām, kad jau uzsākta saules parka plānošana, sazinieties šeit.