Growatt un Huawei invertori ir vieni no iecienītākajiem invertoriem privātmāju un arī industriālajā sektorā.
Saimniekiem un uzņēmējiem, kuriem paši uzstādām saules paneļus un saules parkus, piemērotāko invertoru izvēlas mūsu pieredzējušie speciālisti.
Tai pat laikā, ja vēlaties uzstādīt saules paneļus paši, tad ir nepieciešams skats no malas.
Kas ir kopīgs Huawei un Growatt invertoriem mājsaimniecībām, un ar ko tie atšķiras savā starpā?
Izlēmām izveidot materiālu, kas saimniekiem, kuri uzstāda saules paneļus paši, var palīdzēt izvērtēt šos abus invertorus vienuviet.
Šajā blogā:
apskatīsim, kas ir kopīgs Huawei un Growatt invertoriem, ņemot par piemēru mājsaimniecībām paredzēto 6kW invertoru modeļus abiem ražotājiem;
salīdzināsim to tehniskos parametrus,
kā arī svarīgākās priekšrocības katram no tiem, sadarbībā ar mūsu komandu – profesionāļiem, kas ar šiem invertoriem strādā katru dienu.
Tā, lai vari izvērtēt un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, uzstādot saules paneļus.
Huawei un Growatt invertoru salīdzinājums: kas tiem kopīgs?
Pirmkārt, abi ir vieni no kvalitatīvākajiem produktiem tirgū, ar optimālāko cenu.
Jau iepriekš esam rakstījuši, kāpēc saules paneļu pasaulē neiesakām meklēt “lētāko” – ja vēlies zināt, kāpēc, apskati šo blogu).
Otrkārt, gan Huawei, gan Growatt ir hibrīdinvertori.
Tas nozīmē, ka:
Šos invertorus var savienot ar akumulatoriem, baterijām. Tā ir iespēja ērti uzglabāt saules saražoto elektroenerģiju laikam, kad saules paneļi elektrību neražo.
Invertoriem ir attālināta vadības funkcija, kura ļauj monitorēt tā darbību no jebkuras vietas pasaulē. Līdz ar to, ja invertoram kas notiek, klientu servisā problēmu redzēs no attāluma un vairumā gadījumu uzreiz to arī atrisinās.
Svarīga detaļa, ko ņemt vērā – attālinātā vadības funkcija nozīmē, ka vietā, kur uzstādīsiet invertoru, Jums ir nepieciešams stabils interneta pieslēgums.
Tālāk apskatīsim jau specifiskākas detaļas – tehniskos parametrus konkrētiem invertoru modeļiem ar vienu un to pašu jaudu.
Tehniskais salīdzinājums
Arī tehniski Huawei un growatt invertoriem ir salīdzinoši daudz kopīgu parametru. Gan kopīgos, gan atšķirīgos parametrus apskatīsim tabulā zemāk.
Kā piemēru ņemsim modeļus ar vienādu jaudu 6kW – Huawei SUN 2000-6KTL-M1 un Growatt MOD 6000TL3-XH invertorus.
Tiem parametriem, kurus apzīmējām ar *zvaigznīti, zemāk vari izlasīt sīkāku aprakstu, kā arī iemeslu, kāpēc tieši šie parametri var Jums būt svarīgi.
Huawei SUN 2000-6KTL-M1 un Growatt MOD 6000TL3-XH invertori
Maksimālais ieteicamais spriegums no saules paneļiem*
1100 V
1100 V
Maksimālā izejas strāva*
10.1A
10.0A
Sprieguma diapazons akumulatoram
600V-980V
600V-950V
Maksimālā strāva akumulatoram
16.7A
11A
Ar * apzīmētie parametri:
MPPT (jeb MPP trackers) – tas ir rīks, kas pārvalda saules paneļu darbību. Jo vairāk šo trekeru ir, jo vairāk neatkarīgu plakņu var uzlikt. Šie rādītāji kopumā invertoriem ir svarīgi, ja plānojat saules paneļus uzstādīt vairākās jumta plaknēs.
MPPT pieslēguma vietu skaits – pieslēguma vietu skaits iepriekšminētajiem trekeriem. Līdzīgi, kā datoriem ir USB porti – cik vadus var iespraust invertorā.
Uzsākšanas spriegums – tas rāda, ar kādu saules paneļu saražotās elektroenerģijas spriegumu invertori sāks darboties. Kāpēc tas ir svarīgi? Pirmkārt, ja Jums ir būtiski, ka saules paneļi sāk ražot agrāk pa dienu, izvēlaties to, kuram cipars ir zemākais. Otrkārt, kad aprēķināt, cik saules paneļu Jums vajadzīgs, ir svarīgi pārbaudīt, vai ar konkrēto apjomu un tā radīto spriegumu invertors vispār ieslēgsies.
Darba sprieguma diapazons – tas ir sprieguma diapazons, ar kuru invertors darbojas optimāli. Ja saules paneļi ražojot radīs lielāku spriegumu, invertors nedarbosies tik efektīvi vai ir risks tam izslēgties.
Maksimālais ieteicamais spriegums no saules paneļiem – virs šī sprieguma invertoriem jau tiks nodarīti bojājumi. Tāpēc ir tik svarīgi uzstādīt saules paneļus tā, lai to kopējais spriegums visaktīvākajā vasaras dienā būtu optimālajā sprieguma diapazonā, jeb par 20-30% mazāk, nekā šis cipars, kuru redzat tabulā pie konkrētā invertora.
Maksimālā izejas strāva – maksimālā strāva, nododot elektroenerģiju tīklā. Tā ir svarīga, ja slēgsieties klāt neto sistēmai.
Kā redzams, tehniskā specifikācija ir salīdzinoši līdzīga abiem invertoriem, taču ir arī atšķirības atsevišķos parametros.
Kas vēl ir atšķirīgs Huawei invertoriem no Growatt invertoriem?
Huawei un Growatt invertoru salīdzinājums – priekšrocības katram no invertoriem
Katram no invertoriem ir savas priekšrocības, kuras visbiežāk nosaka to, kuru no abiem brendiem saimnieks galu galā izvēlēsies. Zemāk būtiskākās priekšrocības, kuras saimnieki ir minējuši kā iemeslus izvēlēties vienu vai otru invertoru savai mājsaimniecībai.
Huawei invertoru priekšrocības
Huawei invertori nāk no stabila, pasaulē atpazīstama brenda. Tā, kā saules paneļi ir ilgtermiņa investīcija, ir saimnieki, kam šis ir būtisks faktors.
Šie invertori slēdzas kopā tikai ar Huawei akumulatoriem. Šie akumulatori ir jaudīgi, labi un kvalitatīvi, taču tas ir faktors, ar ko jārēķinās.
Ja plānojat uzstādīt akumulatorus, pagaidām Huawei akumulatoriem jāņem vērā tas, ka brīdī, kad nebūs elektrības, akumulatori piegādās elektrību tikai vienā no 3 fāzēm. Līdz ar to, ir svarīgi pārliecināties, ka uz šīs fāzes ir svarīgās mājsaimniecībā nepieciešamās lietas, kuras darbojas 24/7 (ledusskapis, boileris u.tml.)
Growatt invertoru priekšrocības
Growatt inventoru galvenā priekšrocība, kāpēc saimnieki to mēdz izvēlēties, ir cena. Brends nav tik atpazīstams, taču Growatt tehnisko rādītāju un cenas proporcija padara to par pievilcīgu izvēli.
Otra Growatt invertoru priekšrocība ir tā, ka atsevišķiem modeļiem (piemēram, (10kW SPH 10000TL3 BH-UP modeļiem) var pieslēgt teju jebkādu akumulatoru. Modelim, kuru salīdzinājām tabulā, gan nevar pieslēgt jebkuru akumulatoru. Precīzāk sakot, tam var pieslēgt ARK XH 7.68kWh-25.6kWh akumulatoru sistēmas.
Ko vēl vērts paturēt prātā, izvēloties invertoru?
Knifi no mūsu projektētājiem:
Zibens aizsardzība. Gan Huawei, gan Growatt invertoriem ir iebūvēta 2. klases zibens aizsardzība. Tai pat laikā, ja invertors būs saslēgts ar interneta vadu jeb LAN kabeli un mājai nav zibensaizsardzības, tad ir nepieciešams pārliecināties, ka arī šim kabelim ir zibens aizsardzība.
Karstums un saule. Invertors darbojas optimāli vēsākā vidē. Tāpēc ieteicams to uzstādīt brīvi pieejamā, vēsā, salīdzinoši plašā un labi ventilētā telpā. Šajā telpā izvēlieties vietu, kur uz invertoru nespīd tieši saules stari.
Mitrums un jūras tuvums. Lai arī invertoru tehniskajos noteikumos ir minēts, ka tie labi panes mitrumu, ieteicams tos neuzstādīt arī jūras tuvumā (piemēram, Huawei norāda, ne tuvāk par 500m no jūras – šis aspekts gan ir svarīgs arī sāls un tās radītās korozijas risku dēļ), kā arī tā, lai uz invertoriem netek ūdens.
Šāds ir Huawei un Growatt invertoru salīdzinājums, par piemēru ņemot abu brendu 6kW invertorus mājsaimniecībām.
Abi invertori un to pilnā tehniskā specifikācija, kā arī alternatīvi modeļi ir pieejami mūsu e-veikalā. Palikuši jautājumi – sazinies ar mums, palīdzēsim!
Kā arī seko mums sociālajos tīklos, ja Tevi interesē viss par saules paneļu uzstādīšanu vienkāršā valodā!